Schnutie omietok, problém

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, co by ste odporučili urobiť alebo neviem sám nejaký spôsob ako zastaviť vlhnutie omietok od venca? Venec je zelezobeton vonku úžasných -11 vo vnútri cca 13stupnov 3 odvlhcovace. Dik za každú radu
Odpovedať
1
2
@gantree pomoze ti len provizorne zateplit veniec. Ale aspon 5 cm EPS. XPS je skoda, ked to budes strhavat a 2 cm je nic.Ak to mas aspon +- rovne, navrtaj nasucho na plastove kotvy, to mas rychlo hotove. Idealne (v pripade nerovnosti nutne) strieknut po obvode EPS husenicu zimnej PUR peny.
Odpovedať
@zefe nestačí ho nalepiť len na penu? Z venca eventualne trčia drôty co sa radloval tak chvíľu by ho tam podržali myslím
Odpovedať
treba vetrat a viac ako na 13stupnov kurit to je napad teraz stavbarcit kam sa nahlis? to jevlhke podlahrubky malty a od vrchu neskne ked je plafon a co tak propan flasa mala a k tomu horak zapalit a ziadne odvhcovace
Odpovedať
@gantree pena CT84 ceresit na lepenie eps funguje do -10... a staci ramik po obvode tabule a jeden stredom, ako na plechovke uvidis... kotvit teraz nemusis, nepojde to nikam
Odpovedať
Super, zajtra idem nato..to bude robotka 🤣 len dúfam ze to pomôže
Odpovedať
@gantree To das, zateploval som v mraze v decembri a dalo sa to prezit... nakotvim pred stierkovanim ked sa otepli.
Odpovedať
@gantree Akoze staci na penu, ale uz si lepil nieco na penu v lufte? To nie je ako lepidlo, ze to tam ostane hned drzat. Jedine, ze to na chvilu niecim podopries/pritlacis.Kotva je cakum prask, 2ks do jednej tabule a finito. Nehovoriac o tom, ze moze byt pena aj do -50, v mraze sa peni dost nahovno. Aspon si ju pred lepenim zohrej na izbovu teplotu, lebo ti polovica ostane v tube. Ale v pohode, moze byt len pena, ked sa ti to podari, napr. s tymi drotmi.
Odpovedať
@gantree staci znizit vnutornu teplotu, resp znizit rozdiel medzi vnutornou a vonkajsou teplotou. Teply vzduch na seba viaze vlhkost. Kurte na 3-5* tak aby to nepremrzlo a vetrajte, idealne narazovo X-krat za den aby ste dostali vlhkost von plus odvlhcovace a kvaple sa casom stratia. Svojho casu som ja aj moj kamarat mali rovnako "genialny" napad robit omietky v zime a mali sme rovnake problemy. Plus "uzasna" rada od majstrov poriadne kurit lebo sak teplo = sucho. Vysledok bol taky ze omietkam trvalo o 2tyzdne dlhsie kym vyschnu a nemusel byt zbytocny ucet za plyn!
Odpovedať
Nám dorobili minulý tyžden sádrove omietky a teraz ako naschval prišli tieto velke mrazy v noci aj viac ako -16 a cez deň -10. V obyvke s kuchynou kurim vačším kotlom napojeným do komina a v zadnej časti domu mám naftove delo. Nemame zateplený ešte ani strop mame tam len provizorne natiahnutý igelit aby nam všetko teplo nešlo preč. Ale tiež nám hovorili omietkari, že čo najviac kuriť a vetrať ale keď to tu čitam tak odporučate znižiť teplotu?
Odpovedať
Ako mne zvyšné steny pekne schnu, kazdy deň vidno ze to schne len tie vence ma najviac seru 😐 tato stena bola dokončená včera, a dnes poobede už pomaly schne, aj vidno ze okolo krbu kde ide teplo aj ten venec inac vyzerá
Odpovedať
V zime robit omietky to neni moc dobry napad prave preto cakam na jar
Odpovedať
@vlado1992 kto čakal pred mesiacom ze toto bude vonku 🤣 ked som v mikine po vonku behal 🤣
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme spravili najprv kúrenie, zateplenie stropu a tak omietky. Mame v dome 20 stupňov a všetko schne dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@gantree dokončená včera aha uz chapem dobra odvaha robiť omietky.... kto by čakal že vo februari bude mrznut ...
Odpovedať
@micjak tak poslednú miestnosť dokončili včera, úprimne dúfal som ze to pôjde rýchlejšie trvalo to cca mesiac zo všetkým (ako dali si extra záležať na všetkom) to predpoved nebola až na takéto mrazy počítal som max -5 keďže zima bola celkom onicom....aj co som sa pýtal stavbárov tak hlavnou podmienkou bola dnu teplota nad 5st. Co je aj bez topenia, všetko by bolo fajn až na ten venec...ten musím zajtra poriesit, ostatne steny ci venec ktorý ide vnútrajškom pekne schne 😐
Odpovedať
Profilova fotka
@gantree ahoj ,13 stupňov je veľmi málo na odvlhčovače.Ak chceš odvlhčovače používať treba vytať na 30 až 35 stupňov a nevetrať! inak to bude neefektívne pre tie stroje. Bez odvlhčovačov prekurovať a vetrať 3,4x za deň . Takto som to robil ja , týždeň mi šiel jeden odvlhčovač po omietkach a pekne vysušilo. teraz po poteroch (kurime už len na 25st.)po dvoch týždňoch odvlhčovania mám pod 50 % .za deň cca 35 -40litrov vody každý deň. Koľko vody tebe vytiahne jedna mašina za deň?
Odpovedať
@igorkoo tak jedna mašina cca 15-20 litrov za den...potery hotové nemám cize kurym len krbom a ohrievacmi to sa vyšplhá na niečo okolo 20stupnov, zajtra zateplim venec a skúsim metódu vetrania a nechať tu teplotu okolo tých 10 stupnov co tam je stále
Odpovedať
No dúfajme ze aspoň kus to pomôže 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@gantree pekné vchodové dvere. nemyslím si, že to pomôže.ten betón bude stále oveľa chladnejší ako tehly. Ja mám 8cm xps vo venci a po omietkach keď prišli prvé mrazy hneď sa ukázalo v akej výške začína betón. ja mám 5cm od stropu. treba to len vysušiť. buď v kľude.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak bez zatepleneho venca máş veľký problêm. Tak isto ako sa dava na okene preklady.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Otváram túto tému...No chcem sa informovať, práve nám dokončili vnútorné omietky vápenno - cementové v dome máme nejakych 25 °C, vetráme, aká je ideálna vlhkosť resp. ako viem ze sú omietky dostatočne presušené aby som mohol začať s realizáciou zateplenia stropu...Omietky sú Baumit MPI 25 v hrúbke cca 1 cm miestami do 2 cm..Dakujeem za rozumné komentárw...
Odpovedať
Profilova fotka
@martin6699 za terajšieho počasia a sústavného vetrania nemá vlhkosť omietky na zateplenie stropu žiaden vplyv.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?