Rekonštrukcia starej budovy

Ahojte, chystám sa rekonštruovať starý domček povodne letná kuchyňa cca 150 ročná nepálená tehla. Budova je suchá. Omietky pôjdu dole na tehlu. Moja predstava : - penetrak - rabicove pletivo - cementový štuk - omietka neviem či je tento postup ok ide mi o to aby som ten povrch dostatočne spevnil. V budove sa chystám urobiť niečo ako wellnes-sauna. začal som rozoberať vnútornú nie nosnú a malta sa drobila. vopred ďakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
odvážna akcia
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdonno sauna/vhlkost tu budovu zabije, podobne cementova omietka. Ak omietka tak vapenna a ak sauna/welness, tak projekt s komplexnym riesenim vhlkosti...
Odpovedať
@mgx bude to len domáce wellnes takže príležitostne
Odpovedať
@jan45 Ďakujem je ale v živote treba mať aj odvahu 😄 viete mi poradiť aký postup a materiál by som mal použiť ? Ďakujem sauna bude len príležitostne
Odpovedať
Profilova fotka
súčasný stav je stabilizovaný, vyhriať taký objekt na saunu bude problematické, nerobil by som zásahy do muriva a omietky, ale vnútorný drevený obklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdonno pripadne dnuka zabudovat drevenu saunu/welness. Nieco na sposob stredovekych hradov, kde zimna miestnost bol dreveny box in box v kamennych priestoroch. Aj zemepan pochopil, ze cely hrad sa vykurit neda, ale par miestnosti ktore boli oddizolovane ano. Sposob prevedenia najdes v hist.literature.
Odpovedať
@jan45 nie objekt budem vyhrievať. vo vnútri bude drevená sauna asi som to zle napísal. len steny chcem komplet riešiť a neviem aký postup je najvhodnejší.
Odpovedať
Profilova fotka
@ferdonno nepoužívať cementovú maltu, len vápennú
Odpovedať
neboj elan ta prejde
Odpovedať
@vrajmantak super ďakujem za túto informáciu hned sa mi lepšie žije ešte že máte internet. Vďaka pane
Odpovedať
vies ,lepsie mali podmienky a prejavilo sa to na zdravi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?