Malovanie šedej farby na sadrovu omietku

Ahojte, neviem si uz rady, potrebujem namalovat jednu stenu na sedu farbu, avsak stale po uschnuti su stale vidiet prechody. Uz som to maloval 3x + odznova penetrak +2 x. Kde by mohla byt chyba. V dome mam relativnu vlhkosť vzduchu okolo 40 %. Niekedy aj menej. Savost podkladu je velmi rychla velka, kym zacinam malovat stred obvod je vidno ze schne. Farba HET seda bridlica, riedil som podla navodu 1dcl na 1kg farby. Nejake rady profici? Dakujem!
Odpovedať
A dobre rozotieras tu farbu ci ides valcekom len zhora dole a naopak?
Odpovedať
@zita19 uz som skusal roznymi sposobmi, aj z hora dola aj viac rozotret, stale to nie je súce na obyvackovu stenu.
Odpovedať
@jozef89 mne poradil pan majster, namocit valcek, vyzmykat na mriezke, urobit dva tahy hore a dole a potom rozotierat do W az kym valcek nepusta farbu. A uz nepenetruj, lebo to je uplne zbytocne, daj dalsi nater a dobre rozotieraj.
Odpovedať
@zita19 subezne som maloval aj spalnu bez penetraku a bez riedenia farby, sice iny odtiet, bez problemu len 1 vrstva pekne stacila. Zajtra este skusim dat 1 vrsrvu neriedenu, lebo ma uz slak trafi aby som tyzden jednu stenu maloval. Ak nepomoze asi jedine nastriekat, alebo co
Odpovedať
@jozef89 daj tapetu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@romanesdesign 😄 @jozef89 a miesas to dostatocne? niekedy tie farby sa velmi rychlo usadzaju, neustale to treba miesat... lebo aj z tych fotiek - mas to akoby pravidelne, ze spravis tri / styri tahy dole a premiesas farbu, valcek namocis a uz mas zase tmavsi odtien na nom...
Odpovedať
Jasne, ved mam co to odmalovane, neviem kde je chyba. Skusim zajtra este vobec nemiesat. Moj osobny typ je ze v dome je velmi sucho a rychlo to schne a bohuzial ta seda je taka ze ziadne chyby neodpusti, ako nejske ine odtiene.
Odpovedať
Profilova fotka
A pre toto ja dávam vliesové tapety ak chcem odlíšiť stenu. Čistá, rýchla práca, zmením kedykoľvek i sama bez neporiadku. Žiadne vzory, iba zaujímavá štruktúra...
Odpovedať
@jozef89 škoda času a materiálu. Nastriekať! Jedná sa o hladkú gletovanú sadrovú omietku? Ak áno tak tam ti dopad slnka vždy bude vytvárať ťahy po valčeku.
Odpovedať
Dik za rady, kupil som striekaciu pistol bosh PFS 5000e a stena krasna, neda sa to porovnat s valcekom. Je pravda ze treba pozakrivat co sa da v blizkosti metra kadial sa strieka, ale efekt neporovnatelny.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?