Mačkopes na Strop Sadrova omietka na steny vapennocementová

čo si myslíte o takomto niečom ? 😄 povodne som chcel komplet Vapenno cementové omietky no omietkar mi vnukol taku myšlienku ,že železo betonovy strop mi daju do sadrovej omietky + by to aj pre nich bolo lahšie. A zvyšok domu, steny stlpy a preklady do vapenno cementovej. Myslíte ,že z technického hladiska bude všetko ok ? Alebo by ma mohlo niečo prekvapiť. Mate to tak niekto ? Dnes mi chlapi pekne napenetrovali žb neakym červenym penetrákom, a dokonca aj porobeton mam napenetrovany neakym žltým penetrakom.. to sa robi takto štandardne ,že pri strojovych omietkach sa penetruje aj porfix ? vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
Každá omietka má inú štruktúru. Lepšie vyzerá všade rovnaká. Sadrová sa oveľa ľahšie opravuje, pri vápennocementovej všetky opravy vidieť. Na porfix je dobré dať do omietky sieťku.
Odpovedať
@radovan_vrba ale zas sadová sa ľahšie poškodí kým cementové vydrží narazy
Odpovedať
@lukyhe nechápem prečo práve na strop sadrová
Odpovedať
@jumt … asi kvôli štruktúre… strop vyzerá lepšie hladký.. alebo po B.. sadrové majú lepšiu priľnavosť… a pánom omietkarom sa s tým nechce prplať…
Odpovedať
@lukyhe nemáme to síce takto, ale máme SDK strop, čiže vzhľadovo je to ako sadrova omietka a na stenách vapenno cementovu. Vyzerá to úplne ok. Šla by som do toho tak, ako radia majstri. @radovan_vrba ak to opravis tiež omietkou, tak nič nevidno. Hádam dnes už nikoho nenapadne opravovať sadrou vapenno cementovu omietku, ako kedysi v paneláku 🙈
Odpovedať
@akvi ano malo by to vyzerať ako sadro karton. Ešte taka teoreticka otázka , vela krat sa tu písalo ,že ak si da niekto železobetonovy strop a da si sadrokarton je to blbost lebo si zablokuje výhody toho žb stropu , tú akumulačnu schopnost. Otázka znie, myslíte ,že sadrova omietka na strope by mohla neako viac limitovať akumulačnu schopnost oproti Cementovej? Myslite si ,že z toho hladiska by bola cementová lepšia alebo je to úplne jedno a tyka sa to čisto Sadro kartonového stropu ? Ja chcem aby ten strop v zime držal teplotnu pohodu a v lete chladil priestor svojou akumulačnou schopnostou. prosto držal efektivne mikro klimu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?