Ako ošetriť praskliny v jadrovej omietke?

V jadrovej omietke Grobputz sa mi vytvorili uz v den nanasania praskliny. Hrubka omietky je 2 - 3 cm, podklad tehla, tehla osetrena hlbkovou penetraciou. Vrchna vrstva bude Baumit VivaMaxima. Su tie praskliny problem a treba to nejako osetrit alebo len naniest vrchnu vrstvu stukovej omietky ktora to zakryje? Dakujem.
Odpovedať
Grubputz schne strašne rýchlo skusali sme ho nanášať všelijako no v 80% prípadov stále niekde praskol, osobne bysom to nechal poriadne vyschnúť ak budú praskliny takejto hrúbky ako na foto neriešiť, a štukovať postupom navlhčit poriadne podklad a stukovať 2x až tak filcovať
Odpovedať
@patogroup7 To som si vsimol ze to schne dost rychlo. Este ma caka 70m2 tak kludne tu jadrovu omietku zmenim. Je nejaka s ktorou sa pracuje lepsie?
Odpovedať
Profilova fotka
Problémom prasklín je, že sa prekopírujú aj do jemnej vyhlaďovacej stierky. Tam je následne možné ich vytmeliť akrylovým, príp. iným pretierateľným tmelom a premaľovať. Alebo použiť kvalitnejšiu stierku a vystužiť ju sklotextilnou sieťkou.
Odpovedať
Profilova fotka
@ropak30 sú tam dve chyby pri nanášaní, omietka sa nenanáša v tak hrubej vrstve (max do 1,5 cm) a bolo tam veľa vody. preto sa robí dvojvrstvová, že jemná už nepraská, ale musí sa filcovať tak, aby jemná vyplnila spáry pod ňou.
Odpovedať
@jan45 v technickom liste sa pise ze minimalna hrubka omietky je v interieri 1cm a v exteriery 2 cm. Nemyslim si teda ze 2 - 3 cm je hruba vrstva. Vody bolo taktiez ako v technickom liste 4L na 1 vrece. Ked mam napenetrovany podklad [tehla], tak musim este zvlhcovat stenu pred nanasanim omietky? Pomohlo by keby som daval sietku do vrchnej vrstvy jadrovej omietky?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?