airless malovanie

21. dec 2021140

Kupit Bosch PFS 5000 do 200e, alebo pozicat airless a vymalovat? Dom po prerabke 2 poschodia. S valcekom makacka ale hlavne kopec casu. Prip. poradte pozicovnu v MI, TV.

• @lucan21  
    taka pistol je tak akurat na malovanie plotu dobra.., ked xces nieco lepsie tak pozicaj, alebo kup taky typ co namacas sosak rovno do 10l vedra. vid.
    WAGNER Airless Control Pro 250 M

• @mimms  oplati sa kupit pouzity wagner 150 za 280?

• Alebo radsej kupit novy Hydrodynamicky maliarsky agregat? Stoja okolo 250-300€.

• Sponzor fóra
  • Chcem si poziciat airless na malovanie domu. Poradte aky sa oplati, aby bol ozaj kvalitny.

• @lucan21  Striekal som s obycajnou Dedrou, a osobne si nemyslim ze kvalitne a znackove striekacie zariadenie je zarukou perfekneho vysledku. Vela zalezi od sikovnosti striekaca.

• @sp4jo  ak je striekac sikovny, potom je nutne uz iba kvalitne zariadenie. Ci je mozne dosiahnut super vysledok aj nekvalitnym zariadenim?

• @lucan21  Hm no ja ti neviem, ale ked som potreboval striekat tak som nemal za potreby pozhanat x striekacich zariadeni a skusat jedno po druhom... Osobne si ale myslim ze ak to robis prvy krat tak je asi jedno ci je zariadenie za 400 eur alebo 2000. Uhol, vzdialenost a rychlost ruky je myslim dolezitejsia 🙂

• ked ides s tym robit prvy raz, tak pozicaj. sam nevies este ako sa s tym bude robit, kym si zvyknes, ako to pojde najlepsie, tak na otestovanie staci aj pozicana. a zase ci sa ti vyplati aj kupovat, ci to ozaj vyuzijes za tie peniaze.

• Len preto, ze neviem ci ludia co su s tym nespokojny tak nevedia s tym robit a vsetko je zle. Alebo ozaj ci vela zalezi aj od ceny zariadenia, aby ta farba nestekala, nerobilo to smuhy, upchavalo sa a pod. Nerad by somdopadol ako niekto, ze potom pisu - aj tak sme to nakoniec presli valcekom. Take mozem kaslat, ze vyhodim peniaze za pristroj a potom valcekujem cely dom.

• A ci ty dalsi co su spokojny s takym lacnym pristrojom do 400e, ci tiez to na koniec valcekuju len to nepovedia nikomu. Ale su spokojny lebo uz potom je vysledok fajn.

• @lucan21  heh dobre napisane

• @lucan21  Zazil som uz aj take, ze bracho mal ist k niekomu robit instruktaz na striekanie a co mali oni pozicane tak bolo v takom stave ze ostali pri valcekovani, kedze masinka nabola prave najlepsie cistena.
    Upchavanie je dosledok nedokladneho cistenia. Stekanie moze byt dosledok prilisneho rozriedenia farby a pomalej ruky.
    Keby si miesto diskutovania striekal, uz si mohol mat chalupu dva krat spravenu 🙂

• @sp4jo  este nemam stropy spravene, az potom mozem striekat. Zatial len priprava diskusia, nech viem di coho ist. 🙂

• @lucan21  Tiez som rozne spekuloval - kupovat masinu/pozicat a neviem co.
    - kupovat sa urcite neoplati na jednorazovu akciu, najmensie Graco stoji >1000 €, nejake lacne pluvatka ani neuvazuj
    - pozicat povedzme, ale tiez to nebude zadarmo a ked si nikdy nestriekal, je velmi vysoke riziko, ze to doseries. Plus je otazne v akom stave bude masina z pozicovne.

Takze nakoniec mi striekal profik a bola to najlepsia robota, co som si dal spravit na stavbe. Usetril som mesiace valcovania / nervy pri vlastnorucnom striekani. Mas len jeden pokus.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém