Zabradlie na francuzske okna

poradte ake zabradlie na franc okna na modernom dome. povodne sme chceli sklo ale to sme teraz zamietli, a chceli sme bud nerez alebo cierne, rebrikovy styl, ale tam nam zas bolo povedane, ze mozno kvoli tomu rebrik. stylu neskolaudujeme.. ake ste vy riesili ? mozte poslat obrazky ake mate vy ? fasadu mame bielu, ostatne vsetko antracit...vdaka za tipy
Odpovedať
@miri22 ake vysoke mate to zabradlie? ja by som isla do cierneho..
Odpovedať
myslim,ze musi mat 1m
Odpovedať
@kendova_anna minimalna vyska podla európskych noriem je 1000 mm, podla starych CSN bolo 1100 co je podla mna bezpecnejsie
Odpovedať
@zita19 a nezavisela vyska zabradlia aj od vysky nad zemou (resp. podlazia)? ;-) sa mi volaco mari z dalekej minulosti, ze od 900 do 1100 podla CSN
Odpovedať
@zita19 som to hned aj pozrel a takto som sa to ja volakedy davno ucil (tabulka 2): https://stavba.tzb-info.cz/regenerace...
Odpovedať
@sgi320 co ja som kreslila schodistia a plosiny bolo vzdy 1100 horme madlo, stredne madlo 600 mm od podlahy a okopova doska sa davala az od nejakej vysky nad zemou, ale teda to uz netusim od akej.
Odpovedať
@sgi320 ta CSN co si hodil, tak to uz je zmenena podla EN. Take zabradlia som ja uz nestihla kreslit. Sla som za lepsim zarobkom, lebo konstrukterKA by rodinu neuzivila =-)
Odpovedať
Načo kuva sú francuzské okna so zábradlím?
Odpovedať
@ruren lebo su na prvom a vyssom nadzemnom podlazi. Co je na tom nepochopitelne?
Odpovedať
@miri22 uz som to tu niekde daval. Taktiez biely dom, antracit vonkajsi obklad + von.zaluzie a isli sme do skla. Nelutujeme to. Ten kto nevie ze je tam sklene zabradlie ani si ho vela krat nevsimne ked su zaluzie stiahnute.
Odpovedať
@zita19 Čo je nepochopitelné? No aký význam ma to francuzké okno, keď nikam nevedie?
Odpovedať
@ruren zeby esteticky?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 som na tom podobne ;-) ale pamätám si ešte niečo, aj keď je to už vyše 20 rokov
Odpovedať
@stokibb no my mame antracit okno , plus zaluzie a tiez by sa mi tam hodilo len to sklo, ale uz to pre nas nie je moznost ...najradsej by som tam nedala nic, lebo to pokazi to okno esteticky..ale chcela som vidiet , ci ma niekto nieco ine ako sklo na antracitovom okne so zaluziou
Odpovedať
Manzel chcel sklo, co ja odmietam umyvat. Rebrik nechceme kvoli detom. Budeme mat co najpriehladnejsi tahokov.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez som toho nazoru, ze to ani esteticky moc dobre nevyzera. este mozno ak by bolo jednokomorove, ziadne predelenia nic. chapem tomu sklu, ze sa bude musiet casto umyvat, aby to aspon nejak vyzeralo, no podla mna to s nim vyzera asi najlepsie
Odpovedať
sklo by vyzeralo asi najlepsie,ale tiez by sa mi to nechcelo umyvat.., myslim, ze to budete mat dobre ten tahokov :)
Odpovedať
@zita19 Estetícky? Skôr sedliačina.
Odpovedať
@ruren samozrejme, len ty mas patent na vsetko...
Odpovedať
@zita19 taká to sedliačina sa robila na bytovkách stavaných v 50-tých a 60-tých rokoch. Vtedy sa tomu nehovorilo francúzke okna, ale balkonové dvere. Choď sa na ne pozrieť dnes. Všetcí to majú vymurované a osadené normálne okna. Tak že z mojej strany obyčajná sedliačina, bez potrebnej funkčnosti. Dvere, ktoré nikám nevedú.
Odpovedať
@stokibb to zábradlie je ukotvené v okne, alebo v zateplení resp. tehle? aká firma vám to robila? v akých cenách sa to cca hýbe? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren teda takyto obmedzeny nazor som uz dlhsie necital. :-o Franzuzske okna su stylove a rozhodne prospeju dizajnu modernych domov...
Odpovedať
@abobo Typické poučenie od sedliaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren ejha panko je z New Yorku... :-D :-D :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte,je volaka norma ktora urcuje mat zabradlie ked je okno od stropu skoro po zem vo vyske?(balkonove)spodok ramu okna je cca 2,5metra nad terenom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?