Vonkajšie rolety

Zdravím potreboval by som radu chceme dávať na stavbu vonkajšie žalúzie s podomietkovym boxom ale máme iba 15cm izolácie. Boxy sme nezapustili do prekladov lebo sme s nimi nepočítali. A niekde som sa docital ze v takom pripade musime davat az 20 cm izolácie. Je nejaka možnosť inštalácie aj ked necham iba tych 15 cm izolácie.? Ďakujem
Odpovedať
Myslím si že ano ale budeš musieť ísť do tenších záluží. Napr T80 alebo iné. Z90 sa ti už asi nezmestia. Ale priznaj kastlik a môžeš mať aj Z90
Odpovedať
No práveže chceme aby to bolo skryté. Takže bude voľba nejaký užší model.
Odpovedať
@palo1104 Ja mám Z90 a 15 cm zateplenie-a kastlíky mám schované.
Odpovedať
@ivan33 a kastliky máte zapustene v prekladoch alebo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
teraz rolety abo žalúzie???
Odpovedať
@igorkoo myslel som žalúzie
Odpovedať
Pocitajme, Z90 potrebuje cca 14cm, to by si mal 1cm na preklade, co je mizerne malo az nic. Tensie zaluzie nepomozu, pretoze 2-3cm na preklade je mizerne nic a 1cm navyse. TO by musel byt extremne uzky model, napr, 5cm, ale treba pocitat 2cm z kazdej strany, pretoze to nie je len tak, chirurgicky presne naskladat 50mm do seba.. a ak to bude 9cm siroke nieco, tak mas 6cm, s tym sa uz nieco robit da, ale hladal by som potom namiesto EPS/XPS nieco ako PIR, medzi preklad a kastlik.. A co najviac zateplit horny ram okna. Otazne je, ci to chces len na 1 okne, alebo vsade. Teoreticky potom "sambrany" by mohli pomoct, nejak do dizajnovo zladit, mozno az 3-5cm hrube.. Moznosti je vela 🙂
Odpovedať
@palo1104 Nie,nemám zapustené kastlíky.Veniec mám železobetonový+7cm styroduru.
Odpovedať
@ivan33 Do 15 cm zateplenia neschováš kastlíky na žalúzie a už vôbec nie že by si na nich mal nejakú izoláciu (1-3 cm XPS). Jedine že by si bol Harry Potter. Niečo si zamlčal. Či teraz čítam - máš veniec, na ňom 7 cm styrodur a potom zateplenie 15 cm? Tak potom kastlíky máš zapustené v tom styrodure... @palo1104 Ja mám zateplenie 16 cm a kastlíky som zapúšťal do venca cca 2 cm. Potom na kastlík išlo XPS kvôli zarovania fasády, aby nebol kastlík hneď pod omietkou. Daj polopriznané kastlíky, niekto to tu má, skúsim ti nájsť fotky.
Odpovedať
@chrobak7 Kastlíky boli 15cm+1cm polystyrén....Ten 1 cm polysterén som odstránil a natrel mostíkom od mapei-potom sa to presieťkovalo a naniesla stierka.Drží to už niekoľko rokov,žiadne praskliny .Pred montážou kastlíkov sme presieťkovali veniec a natiahli stierku aby pod kastlíkmi už bola stierka a potom sa montovali kastlíky-a nie sú zapustené,ani priznané.Ak chceš foto pošlem ti ss.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?