Vacsia brana ako otvor poradte

Chcem sa opytat tych z vas co sa rozumiete. Zaklad je pripraveny na samonosnu branu. Otvor 3500, moja otazka znie- je mozne namontovat branu urcenu na otvor 4000? Prikladam rukou nakresleny obrazok ako je pripraveny zaklad. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@whiteflower87 To záleží od toho, či hore máš priestor na zasunutie brány. Brána na 3,5 metrový otvor by mala mať celkovú dĺžku min. 4,6 metra, brána na 4 metrový otvor má celkovú dĺžku od 5,2 metra. Môžeš tam osadiť bránu na 4 metrový otvor s tým, že sa nebude odsúvať po celej dĺžke. Detaily inštalácie ale musíš vopred prediskutovať s dodávateľom brány - hlavne dĺžku toho základu - či pre danú bránu bude dostatočný rozostup nosných konzol. Ja mám pre 4,5 metrový otvor (brána 6,8 metra) základ dlhý 2,3 metra.
Odpovedať
Pokial mas branu kam schovat tak ano mozes namontovat.. Ta brana je uz hotova ked ma 4 metre? Lebo podla nakresu tam mas 120 cm siroky murik
Odpovedať
@123kiko mne sa zdá, že chlapík chce kúpiť ultra low cost bránu niekde z merkury marketu alebo obi... a vyrábajú iba jeden rozmer. pri zákazkovej výrobe by takúto vec neriešil. iba ak by ju do budúcna chcel preložiť na iné miesto, kde sa mu zmestí väčšia 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon To môže aj nemusí byť pravda. Ja pracujem s bránami od rôznych dodávateľov od Poľska po Belgicko a vačšina má určené rozmery po polmetrových rozdieloch.
Odpovedať
@jurajd_tn veď ok, ok. tak potom bol veľmi rýchly pri objednávaní brány...
Odpovedať
Profilova fotka
Pokiaľ tomu rozumiem správne a základ na vedenie brány (vozíky) máte 1,8 metra, tak je to možné. Dôležité je, aby ten zadný vozík brány nebol blízko k tomu prednému, aby sa Vám brána neprevažovala v smere otvárania...Podľa výpočtu bude pri 4m otvore vedenie brány 1,2m a Vy máte 1,8 metrový základ, čo je postačujúce.
Odpovedať
@jurajd_tn posuvka z polska sa vozi. Ale posuvku z belgicka som nevidel a to som vo fachu 24 rokov. Pokial myslis sekcie tak to ano tie sa vozia
Odpovedať
@123kiko znak tvojej mladosti 😎 😎 😎 a z Francúzska si videl? vozí sa všetko, keď to zákazník dokáže zaplatiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@123kiko Myslel som to obrazne a nielen "posuvky", ale keď to chcete riešiť konkrétne tak Betafence napríklad.
Odpovedať
@chrobak7 @123kiko @jurajd_tn Dakujem za rozumne odpovede. Priestor na odsuv brany je urcite dostatocny, cca 10m. @worker_falcon scasti mas pravdu ale nejde o ultra low cost (mercury) branu ale je to brana presne podla nasich poziadaviek avsak uz v danom rozmere.
Odpovedať
@worker_falcon mladosti 😀😀😀😀😀 bodaj by si mal pravdu.. Ano ked to ma kto zaplatit.. Kolko do roka? Jedna ci dve?
Odpovedať
@whiteflower87 A máš tam predprípravu káblov? Budeš tam mať aj vodiaci stĺp? Ja som to mal takto pripravené, ak oje na obrázku. Brána chodí za tým stĺpom (teda medzi stĺpom a plotom). .
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?