Sú lepšie žalúzie v okne alebo z vnútra?

Chceme si kúpiť okná a rozmýšľame nad žalúziami či také, ktoré sú vo vnútri okna alebo vnútorné. Budeme mať asi plastové okná zvonku hnedé a zvnútra biele. Akej farby potom dať žalúzie?
Odpovedať
My sme volili vnutorne, slonovu kost. Nieco medzi bielou a bezovou.
Odpovedať
kuk aj http://www.modrastrecha.sk/forum/show...
Odpovedať
emjee, ďakujem, ale tam som sa nedočítala o žalúziach, ktoré sú namontované priamo v okne alebo tie, čo sú vnútorné, teda zvnútra si ich môžeš aj čistiť..... ;-) Moja známa má žalúzie vnútorné, ale tie sa strašne prášia, preto som myslela, či nie sú lepšie tie, čo sú zabudované priamo v okne. :-|
Odpovedať
anuska co ja viem zaluzie sa medzi plastove okna nedaju dat, lebo medzi sklami je nejaky plyn. To by si musela mat tri skla. Na plastove sa daju dat jedine vnutorne
Odpovedať
pralinka25, mne vraveli, že sú plastové okná, ktoré majú vo vnútri už nejako zabudované žalúzie. Tak teraz som mimo. Takže jedine vnútorné? Mne sa veľmi nepáčia žalúzie, ale budeme mať aj veľké okná a niečo je treba. Chcem síce aj závesy, ale to asi nebude stačiť. Rozmýšľala som aj nad vonkajšími (už len kvôli tomu, že máme veľké okná až po zem a keď náhodou budeme odcestovaní......) ale tiež sa mi nejako tie vonkajšie nepáčia a vraj je to už zbytočné, keď mám plasťáky. Tak ja neviem. ;-(
Odpovedať
mozno ze uz teraz su aj vnutorne bezne. Ked som sa ja na to pytala ja tak mi vo vacsine povedali ze to nerobia a v jednom mi povedali zev okne musi byt tretie sklo kde neni ten plyn ale ze je to ovela drahsie. Ale vselico sa mohlo zmenit
Odpovedať
Profilova fotka
tiez som pred rokom riesila tuto dilemu... dala som si urobit cenovu ponuku - povodne na eurookna - drevene s tretim sklom - kvoli vnut. zaluziam... cca o 40 tisic boli tieto okna drahsie... pocula som - ale neviem, ci to aj nejaka firme bezne robi - mat zaluzie medzi sklami - tam kde je ten vzduchtesny priestor... ale odradila ma myslienka - ci o ked sa to pokazi??? nakoniec som si dala urobit plastove - u firmy, s kt. bola pred 2 rokmi spokojna aj moja mama... a su v pohode uz takmer rok a zaluzie mam v nutorne - lebo tie vonkajsie zrovna nemusim...
Odpovedať
no ved v tom vzduchotesnom priestore je vraj nejaky plyn preto je to problem s tymi zaluziami
Odpovedať
a akej farby by mali byť žalúzie, keď je okno z jednej strany hnedé a zvnútra biele?
Odpovedať
mate byt alebo dom? V byte by ma viac zaujimalo ako mi zaluzie pojdu k interieru a v dome to uz je horsie. To by malo ladit k obom
Odpovedať
veď práve, že budeme mať dom, vonkajšia farba okien hnedá orech ale vnútorná strana biela. Tak vôbec neviem akej farby žalúzie. Lebo z vonku to bude vyzerať divne hnedé okná a biele žalúzie, ale naopak tiež!!! ]-(
Odpovedať
a aky planujete interier? My mame napriklad nerezove doplnky tak by som mozno volila zaluzie v takej farbe. Zalezi aky styl zariadenia budete mat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ťažko povedať, pretože každý izba iná farba príp. štýl čo ja viem ? :-p
Odpovedať
no tak to je potom tazho. Zvol nejaku sivu alebo kremovu to tak nekrici ako biela
Odpovedať
dal si niekto exteriérové žalúzie, ktoré vyzerajú ako vnútorné, ale sú trošku širšie a sú namontované zvonku? Vyzerá to celkom zaujímavo na rozdiel od vonkajších roliet. Neviete akú majú životnosť?
Odpovedať
anuska neviem, ale mam dojem, ze robia riadny rachot ked zafuka alebo silnejsie prsi
Odpovedať
ahoj, my máme plastové okná tiež zvonka hnedé a zvnútra biele a žalúzie máme vnútorné z jednej strany strieborné-tie otáčame dovnútra k bielej strane okna a z druhej strany sú také medenozlaté-tie otáčame do vonka ;-)
Odpovedať
dospeli sme k tomu, že vnútorné žalúzie si dávať nebudeme, ale radšej si dáme vonkajšie rolety. Tie boxy nebude vidno (treba to ale poriešiť ešte pri výstavbe). A keďže máme veľké francúzske okná, tak tie rolety sa dobre využijú aj v najšej neprítomnosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
asi je to uz tymto uzavrete, ale dnes som nahodou nasla clanok - a firmu, kt. ma v ponuke zaluzie v ramci izolac. dvojskla: ak nahodou by bolo este treba:
Odpovedať
Profilova fotka
sorry: polux - zaluzie izolacne dvojsklo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, vie mi niekto poradit cenovo prijatelnu firmu, co predava bambusove al. drevene zaluzie v okoli BA, NZ alebo ZM? Vdaka vopred :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?