Reklamácia okien keď zhotoviteľ nekomunikuje

Profilova fotka
Ahojte. Vedeli by ste mi prosím poradiť ? Reklamovala som montáž okien na dome nakoľko sme si dali montáž na paropasky ale monteri ich nezalepili ... a ďalšia vec HST portál - je nakrivo a fuci nám cez to. Dnes sme zistili že fuci aj cez vchodové dvere hliníkové ... ja slm taká nešťastná z toho celého. Lutujem ten deň keď sme si tu firmu vybrali..: od začiatku zimy sme s firmou komunikovali telefonicky aby nám prišli pozrieť tu zlu montáž (kým nebol zateplený dom) a aj portál. Natahovalo s sto dva mesiace bez vysledku a tak som im v polovici decembra (presne pred mesiacom) poslala oficiálnu reklamáciu postou nakoľko odmietli prísť sem a Okna na firmu im neviem zaniesť 😄 ... 2 týždne nechali dopíš na poste, teraz ho už dva týždne majú a stále nemáme od nich ziadnu odpoved ani nič ... otázka znie, 30dni na reklamáciu sa počíta od dátumu prevzatia z posty alebo môjho odoslania? Pretože to je dosť blbe ak môžu tu dobu predĺžiť od dva týždne tým že neprevezmu postu... a druha otázka ak sa neozvu vôbec čo mám robiť.? V obývačke keď sedím na gauči musím mat deku alebo mikinu pretože tu hrozne fuci. Uniká nám toľko tepla že strach. A o tých vchodových dverách ani nevravim ... stali skoro 2litre. Na ne im posielam reklamáciu zajtra.
Odpovedať
Profilova fotka
@123choco123 obavam sa toho, ze datum plynie od tej doby, ako si to prevzali. aj ked nie som si tym sto percent ista. budes musiet len verit, ze ti to vyreklamuju, no ked s tebou nekomunikuju, tak to asi doveryhodna firma nebude bohuzial.
Odpovedať
@123choco123 skuste napisat email, ze ich date na SOI ak nebudusvami komunikovat a riesit problem.
Odpovedať
@123choco123 och by ma porazilo ale ako pise aduska, skuste sa pohrozit a uvidite, mozno to pomoze
Odpovedať
Profilova fotka
@topgan @aduska344 už som sa im SOI povyhrazala a bohužiaľ som našla na nete aj spravu že soika ich už riešila aj pokutu už mali presne za to iste- nevybavenie reklamácie. Asi to bude na dlhe lakte 😞
Odpovedať
@aduska344 mne na podnet SOI reagovala po prvu odpoved 11 (!!!) mesiacov. Takze urcite sa z takeho vyhrazania poseru.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix to vážne... och Aspoň to dobre dopadlo?
Odpovedať
@kejsix fuha, to fakt? Hrozne daco. 🙁
Odpovedať
Nuž chyba-ak nereagovali do týždňa na telefonickú reklamáciu okamžite bolo treba poslať reklamáciu listom,takto ste si oddialili lehotu sami ako píšete o dva mesiace. Lehota sa počíta od prevzatia listu,ak ju však nebudú riešiť do 30 dní po lehote by som poslal doporučene a aj mailom odstúpenie od zmluvy... Už bez čakania na ďaľšie sľuby. Potom je možnosť tzv.alternatívneho riešenia sporov cez SOI.
Odpovedať
Profilova fotka
Aspoň názov firmy by ste sem mohli dať . Spraviť im recenziu .
Odpovedať
Profilova fotka
@lukasko67 okenné centrum Poprad ...
Odpovedať
Profilova fotka
@dodok áno priznávam mali sme reagovať skôr chcela som to riešiť najskôr kamarátsky keďže tam pracuje ako obchodný zástupca manželov kamarat ale nevyplatilo sa nám to
Odpovedať
Profilova fotka
@dodok čo to v mojom prípade môže znamenat? Že si prídu pre portál a vrátia mi peniaze ?😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Teoreticky áno. To však dodávateľ určite nebude chcieť,pretože okrem toho by musel nahradiť aj náklady spojené s poškodením zateplenia,omietok apod. Skôr budete mať silnejšiu vyjednávaciu pozíciu a možnosť ho dotlačiť k náprave a prípadne k zľave z ceny...
Odpovedať
Profilova fotka
@dodok ja aom už dávnejšie volala na SOIku a tam mi povedali že určite nemám pristúpiť na zlavu. Buď nové okno alebo celu sumu nazad.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?