Pre aké okná sa rozhodnúť v roku 2021 ?

Zdravím všetkých. Riešim dilemu, že aké okná kúpiť aj s vchodovými dverami do domu, lebo je tu viacero hráčov. Určite nechcem drevenné, starať sa o ne a tak, ale najskôr som naklonený plastovým no ideál by bol hliník, ale vraj ten je o dosť ešte raz toľko drahší, ako plastové. Akú značku by ste brali ? Orientácia Michalovce a okolie respektíve je niečo nové čo nahrádza plast, aby sa nepokrútil od slnka ? Ďakujem, ak ma opravíte a poinformujete,že čo by vyšlo najideálnejšie aj za málo peňazí spokojnej muziky :! PS: cena rozhoduje tiež no chcem aj 3sklo kvalitu 😎
Odpovedať
@19riddick91 1. kvalitný plast sa ti od slnka nepokrúti 🙂 (v preklade, nie všetko lacné je aj dobré) 2. skús zvážiť plastohliník, ten je tiež dosť populárny dnes 🙂
Odpovedať
@19riddick91 zalezi aj od toho, ake velke okna budes mat. ci len klasiky alebo budes mat vacsie. je pravda, ze hlinikove su drahe. my mame plastove a pritom mame aj hst a povedali nam, ze by sa plast nemal vykrutit.
Odpovedať
@19riddick91 hliník alebo plast hliník len na väčšie a najlepšie na neotváravé, plast má oceľovú výstuhu, no má i tak max veľkosť na rám okna mám už viac ako 10 r. a nekrútia sa vôbec farba stabilná i biela
Odpovedať
Chcem sa poďakovať Vám za rady, ale hlavne by potešilo,že aký výrobca by bol taký, že zlatá stredná cesta ? Dosť uvažujem o Slovaktual a najväčšie okno bude v obývačke tzv. prejazd na terasu šírka cca 4m a uvažujem či treba,aby bolo z hliníka či kľudne ísť do plastu. Kombinácia hliník+plast to znamená čo, že čo je z hliníka ? Ďakujem
Odpovedať
@sousedekovci89 Hm tak poraďťe teda o akého výrobcu sa jedná,že je aj kvalitný aj cenovo prístupný 🙂
Odpovedať
@19riddick91 fíha 4 m šírka okna dá sa taký dom postaviť v A0?
Odpovedať
@19riddick91 to je ťažko, za seba určite by som sa obrel po takých predajcoch, čo predávajú profily či už Salamander alebo Rehau, myslím že s tými su globálne všetci spokojní. Pomaly ale isto sa štandardnom stáva profil hrúbky 82 mm. Treba si vybrať aj dobré kovania. Osobne mám ešte klasiku Salamander 76 mm, k tomu trojsklo ale ani jedno krídlo nepresahuje 1 m šírky. Za mňa spokojnosť, po zime môžem povedať že tesní to parádne, pokiaľ som nemal zvýšenú vlhkosť v izbe ani sa neorosovali (rozhodne by som sa dnes oberal po trojsklách s použitým tzv. teplým rámikom) Od namotnovania sa mi nerozladilo ani jendo okno kovania mám tuším Maco Multimatic. Teraz som mal iba menšiu reklamáciu na dvere, tie si trochu sadli a zadierali o prahovú lištu, prišiel chlapík od predajcu za 5 minút to mal spravené s tým, že občas si to tak sadne ale že po tejto jeho oprave to už bude okej, vraj potom už nemal tú istú vadu reklamovanú druhýkrát. Samozrejme keďže to bola reklamácia, nič som neplatil. Po tejto oprave mám pocit, že dvere idú ešte hladšie ako keď boli novo namontované 🙂 inak v prípade toho 4m okna choď jednoznačne do HST portálu.
Odpovedať
Profilova fotka
@19riddick91 Čo tak sa vykašľať na hľadanie referencí a daj si urobiť cenové ponuky od všetkých, ak máš tú stavbu v štandarde A0 tak nebudú mať viac ako jeden dva profili čo by to splňovali a vyber si podľa ceny čo budeš schopný zaplatiť.
Odpovedať
@duzu už to začína ťahanie za slovíčka 🙂 No francúzske či ako sa volajú tak nech to budú dvere hoc každému je jasné, ako som písal vstup na terasu
Odpovedať
@martosko práveže je covidovo 🙂 Každá predajňa je zatvorená a riešiť cez mobil som skôr za osobné jednanie a teda som sa len slušne opýtal ja tu nepotrebujem riešiť zase nejaké iné alternatívy. Kto chce pomôže, poradí značku 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Ďakujem za odpoveď a nasmeroval si ma určite na lepšiu cestu 🙂 Bodaj by bolo viac takých ľudí, ako si Ty ! Pekný deň 🙂)) Čiže na margo je skôr jedno,aký výrobca hlavne tie profily a veci, aké si spomínal, aby tam boli. Neviem tuna je Slovaktual známi a iných výrobcov neviem 😞
Odpovedať
@19riddick91 no výrobcov ti odporúčať neviem, nie je ich málo nemám s nimi skúsenosti. Dôležité aby používali kvalitné profily, inak sa skrútia a na vine bude skôr šetrenie na vstupnom materiáli ako nekvalitná výroba. Slovaktual su myslím v pohode (nemal som od nich CP) s Incon bývajú ľudia spokojní, Ja som objednával v spoločnosti Qprofil z Nitry (člen skupiny Miverob), pracujú s profilmi salamander. Ale radšej si prejdi tu fórum, je viac firiem čo sú s nimi tu ľudia spokojní a tie firmy majú aj celoslovenské zastúpenie. U mňa z cenových ponúk mali títo najlepšiu z toho čo som si ja dával, proti ostatným boli tak cca o 500- 1000 € lacnejší, Incon bol cca 2x tak drahší netuším prečo si tak uleteli na cene (možno toho mali veľa nemali o moju ponuku záujem keďže tam moc veľa okien nebolo tak to prestrelili naschvál).
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 To Rehau je označenie čoho ? Je to najnovšia technologia či ako ? 🙂 No počul som,že Slovaktual vyrábajú v Poľsku a tam len prelepujú etikety, že Slovenské... Dnes už všetko vyrába Poliak 🙂 To HST môžu byť aj okná do všetkých izieb ? Či tam stačia obyčajne, lebo dosť to spraví na cene ?
Odpovedať
Profilova fotka
@19riddick91 A čo chceš riešiť osobne, pošli projekt a počkaj na cenovú ponuku, farbu kľučiek si potom môžeš vybrať aj osobne keď budeš vedieť že ťa okná nebudú stáť viac ako si môžeš dovoliť. Veď aj @susedkovci89 nakoniec povedal že zobral tú najnižšiu ponuku. A ak nevieš nájsť firmy v tvojom okolí tak trochu pogoogli.
Odpovedať
@19riddick91 dolezite udaje - hrubka ramu 3-sklo sirka zasklenia - 46mm minimalne celoobvodove tesnenie teply ramik material okna kovanie a samotne udaje ako Uw,Ug,Uf (windows,glass,frame) sucinitel prestupu tepla , pozri standardy a0 novostavba +montaz daj si na pasky! co sa tyka portalu jednoznacne HST - zdviznoposuvne otvaranie, pozi youtube https://www.youtube.com/watch?v=MnroJ...
Odpovedať
@19riddick91 HST sú posuvné systémy také tie terasovky, dnes je to veľmi populárne existuje ešte PSK ale nie je tak dobrý ako HST 🙂 ako napísal @martosko bral som najnižšiu čo tam však chýba a je pravda že som to nenapísal tak serióznu ponuku, t.j. najnižšiu ponuku z hladiny kde bolo najviac ponúk. Mal som ešte lacnejšiu, ale bol tam iný profil, nie salamander 76 no nenašiel som o ňom moc referencií tak som ho preventívne vyradil (niektoré lacné profily šetria na vystužovacích kovových profiloch vo vnútri a tam hrozí riziko skrútenia rámu). Rozdiel medzi ponukami bol skôr len v aktuálnej akcii u toho ktorého predajcu, štandardné cenníkove ceny mali veľmi podobné (s výnimkou Inconu no to pripujem skôr tomu čo som písal vyššie) a v mojom prípade rozdiel bol ešte v cene vchodových dverí, pôvodne sme chceli iné s výplňou od Gavaplastu avšak tento predajca s gavaplastom nerobí tak sme si vybrali nakoniec to čo sa nám najviac páčilo z jeho ponuky a tá výplň bola nakoniec o niečo lacnejšia ako tá od gavaplastu no porovnávať to nemôžem lebo zároveň aj dizajnovo totálne odlišná 🙂.
Odpovedať
Ďakujem za ujasnenie a rady. Určite aj iným čítačom som dopomohol, ak sú v takej situácií, ako ja. Veľa zdravíčka v tejto dobe 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?