Okno sa nedá zavrieť

Mám na byte plastové okná. Balkónové dvere sa nedajú kľučkou úplne zavrieť. Pri zavretých dverách sa kľučka otočí do polohy 4 hodín a neide dalej do polohy 6 hodín. Neviem či je to len nejakým nastavením, lebo kľučka sa neyda posunúť do polohy 6hodin ani pri otvorenom okne (pri odistenej poistke). Vetračka, otočenie kľučky do polohy 12 hodín je funkčné. Viete niekto poradiť ? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@watching Predpokladám, že tie okná niekto vyrobil a niekto namontoval. Prečo sa neobrátiš pre radu a pomoc tam? :-)
Odpovedať
Pri otočení na štyri hodiny je balkón zavretý alebo nie? Možno len kľučka preskočila tak ju vyberte pri zatvorenej polohe/4hodiny/ a dajte späť potočenú do zvislej polohy. Vyberie sa tak,že potiahnete palcom a ukazovákom krytku pod klučkou otočíte o 90stupňov a vyšrobujete 2 skrutky,rukou pootočíte a potom späť do dverí...
Odpovedať
Treba pozrieť či nepreskočil zub,pri otvorených dverách pozrite po celom obvode či všetky kolieska v strede,skúste otočiť klucku a znova skontrolujte či sa neuperaju, možno sú spadnuté a kolíky sa upierajú o protikusy a .t.d. Skúste kontaktovať odborníka.
Odpovedať
@jamk1 okná už nie sú v záruke, dodávateľ ešte sviatkuje, a servisák ktorého som našiel na internete si predbežne vypýtal viacej ako moj zubár
Odpovedať
@dodok balkón je pri polohe kľučky na 4hod zavretý, ale tym že sa nedá kľučka dovrieť na 6 hod (ani pri zabvetých, ani pri otvorených dverách) cez dvere fučí. kolíky sú pri otvorených dverách v strede. ak do budúceho týždňa nevyriešim tak skusim servis
Odpovedať
@lopatko skusim to. ak to nepomôže tak budem musiet ozaj k tomu zavolať toho pána "zubára" čo si vypýtal 60€ :-)
Odpovedať
@watching a dvere sú rovno a nikde nešúchajú pri zatváraní? Mne keď nešla celkom kľučka musel som upraviť prítlak na spodnom čape/ložisku
Odpovedať
Profilova fotka
@watching Treba zobrať Teflonový sprej a premazať kovanie po celom obvode.
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk to pomôže aby to hneď išlo?
Odpovedať
@watching strekni olej na kovanie ako prve, ak to fungivalo bude aj dalej, pripadne to treba nastavit
Odpovedať
Profilova fotka
@watching dvere treba nastavit..mne sa to stalo pri zmene z leta na zimu..na pantoch je imbus s ktorym sa reguluje vyska..treba sa s tym pohrat..
Odpovedať
Profilova fotka
@luki784 Či to hneď pomôže sa zistí,až ked to spravíš.Ak nikdy nerobíš žiadnu údržbu na oknách tak to vždy pomôže,ak nie je niečo zlomené v kovaní.Mám na starosť nejaké 7 poschodové administratívne budovy a bežne sa s týmto problémom stretávam.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zmrzlina_sk vyskúšam to premazať. len sa mi zda divné že tou klučkou neide otočiť ani ked sú dvere otvorené a teda tym kolýkom nič nebráni
Odpovedať
Skúste postupne vyšrobovávať protikusy na ráme,možno zistíte,že pri odšrobovaní niektorého sa klučka dá otočiť do správnej polohy. Tam treba potom nastaviť kolík,prípadne posunúť protikus... Nieje to jadrová elektráreň tak sa netreba báť,nič sa nestane ak máte obavy... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@watching Keď sú dvere,alebo okno otvorené, klučkou sa nemože dať otáčať,lebo je to "blokované" v kovaní.
Odpovedať
to ma tiez napadlo, ze vsak ked su otvorene, tak sa s nimi neda hybat. ja som to skusala a neslo to
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@watching podarilo sa vam vyriesit tento problem?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@pista679 dobrý deň, máme teraz rovnaký problém. Vyriešili ste to? Ďakujem
Odpovedať
@niki64 nakoniec sa mi to podarilo, tento problem sa vyskytol, ked som nastavoval pritlaky pred zimou a na balkone som potom nevedel dat klucku uplne dole. Na youtube som pozrel par videi ako sa nastavuju okna a uz aj pred nastavovanim pritlakov sa mi zdalo, ze kridlo bolo mierne na krivo. Tak som to skusil dorovnat, skontroloval, ci niekde to nesucha o ram, ci klucka nejde priliz tazko a bolo. Skuste si najst tutorial k vasmu oknu, znacka by mala byt na kovani a potom uz len skusat nastavit spravne
Odpovedať
Pokiaľ viem, tak firmy ktoré montuju okná/dvere tak by mali robiť aj servis na takéto veci potom 😄 a pokiaľ ste sa tam nastahovali a nemáte na nich kontakt, tak na nete by som si našiel alebo cez známeho niekoho, kto sa príde na to pozrieť a opraviť...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?