Názor na rozmer vchodových a terasových dverí

Ahojte, zacinam sediviet z toho uz, tak skuste mi napisat vas nazor na veci. 1. vchodove dvere, mame otvor 1250 x 2350. Podla firiem co sa venuju oknam je ten otvor siroky na single dvere a uzky na dvere s bocnym svetlikom. Dvere aspon 90 potrebuju 106cm a potom ostale uz malo na bocny svetlik, tak treba aspon 36cm. Mate nejaky napad? V projekte katalogovom sa to tvarilo s bocnym svetlikom. 2. podone dvere na terasu....siroke su 2metre, na nieco posuvne to je dost malo, tak sme chceli otvarcie balkonove dvojridlove bez toho stredoveho ramika. Tam mi zas tvrdia ze to budu dost velke kridla a nie je to tak pevne uchytene v ramiku. tak moze byt problem s tesnenim dveri. Neviem ci tam dat zvisli svetlik a urobit uzsie dvojkridlove dvere...alebo co. Kazdy okenar tvrdi svoje...tak pridajte sa aj vy nech mi uz z toho uplne pototo...nakoniec si aj tak vyberiem sam :) dakujem
Odpovedať
je taký problém upraviť stavebný otvor, keď sa už nemyslelo jeho pri realizácii? 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
1. Ja mam vchodove dvere na 1300 s bocnym svetlikom. Veru nic moc... Nabuduce urcite hoci aj vacsie dvere s presklenim v rame dveri. (Otvor zuzit nie je problem) 2.rehau geneo mi otvor 2450 pri sirke 2000 urobili balkonove bez stlpika. Tusim to bolo maximum kde ani vystuz nedali. Teraz by som dal urcite aspon sirku 3000 (fix+ balkonove...ak by to slo) Pod zvislim svetlikom asi myslis pol okna fix. Musis zvazit dispoziciu, ja som trval na jednom "velkom" otvore do domu.
Odpovedať
@foox ocakaval som ze ked to niekto tak naprojektoval tak rozmyslal. Upravit sa urcite sa, aktualne riesim moznosti. Max sa to zuzi na 90-100 dvere. @kaspy ano cast okna by bola fix.napr 50cm a zvysnych 150 by sa rozdelilo na dve kridla. Tiez chcem jeden vacsi otvor. A tak celkovo, su dvojlridlove okna bez stredovych stlpikov horsie v izolacnych vlastnostiach?
Odpovedať
Kuk do toho projektu, možno ti tam niekto vybral presný typ a šírku dverí ;-) Keď všetci dáte na kdejakých šlendriánov, čo sa hrajú na odborníkov (pritom sú to len preškolení cukrári) Však idem po svojom - vyberiem čo sa mi hodí a zastaviam kde chcem, certifikát si spravím na PC. Že to má sused inak? No a čo? ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
@karci123 nemyslim zeby boli horsie v izolacnych vlastnostiac. Jedine ze sa ram prehne a tesnenie nedolieha. Ale to je zavisle na pouzitom profile/ vystuzi/ kovani. 2 m sirku by som uz nerozdeloval. Ake izolacne vlastnosti maju potom take dvere v mieste prahu a niekto si to dava ako balkonove dvere.
Odpovedať
@foox....nie vzdy Ti rozumiem, ale OK. Nemoze vediet kazdy vsetko :). V projekte mam "Vchodove dvere s bocnym presklenim dielom - otvarave" Ja som s tym bol zmiereny ze to bude s tym presklenym bocnym dielom, len pravda je ze vela tam toho na dvere potom neostane.
Odpovedať
@karci123 vchodové dvere urob jednokrídlové, hliník. Balkónové fix a posun, 1000mm ti musí stačiť na prechod. Dvere do domu nerob menšiu svetlost ako 90cm.
Odpovedať
Tiez sme riesili podobnu dilemu. Nakoniec sme sa rozhodli takto. 1, Vchodove plastove dvere s presklenym mliecnym sklom a cirim svetlikom. 2, Terasove dvere stulpove dvere - teda bez stredoveho stlpika. Jedno kridlo kratsie - bude sa otvarat len prilezitostne, druhe kridlo plnohodne + sietka proti hmyzu, fix rovnaky ako vacsie kridlo.
Odpovedať
@palozambo1 dakujem. Terasove dvere nevyzeraju zle. Poradime sa doma. Vchodove dvere maju prosim aku sirku, resp stavebny otvor bol aky? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@karci123 pri tejto tvojej dileme bude fakt lepsie, ked zuzit stavebny otvor a das len vchodove dvere bez bocneho svetlika
Odpovedať
Stavebny otvor vchodovych je 1.1m
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?