Názor na HS portal plast 5500 x 2400

Prosím Vás máte niekto HS portál okno s podobným rozmerom? Máme toto okno rozdelené na dve časti. 2750 pevné a 2750 posuv. Viem, že okno bude veľmi ťažké a zaujímalo by ma či napríklad žena nebude mať problém otvoriť toto okno. Prosím o odpoved tých, ktorých majú skúsenosť, nie tých ktorí si len niečo myslia. Dakujem
Odpovedať
@borisbb Pokiaľ manželka neváži 45 kg, tak tie dvere otvorí.Možno nie úplne ľahko, ale otvorí. My máme hliníkový HS portál 3600x2300, delené na 2 časti, z ktorých posuvná je 1800x2300. Je to síce váha, ale dá sa otvoriť, zvládne to aj 11 ročná dcéra. Ty chceš šírku 2750 mm a výšku dokonca 2400 mm, čo mi príde na plast dosť veľa. Radšej by som to dal z hliníka. Samotný rám nie je ťažký, ťažké je to sklo. Aj ty budeš musieť vyvinúť poriadnu silu, aby si to posunul. Si zober, že tie posuvné dvere budú mať hmotnosť cca 200 kg. Ak si to chceš vyskúšať, namontuj na väčšiu dosku 4 neotočné kolieska ako na obr. (stoja necelé euro), postav na to dvoch sto kilových ľudí a nech ich manželka na rovnom povrchu posunie. Radšej by som to rozdelil na 3 časti, z toho 1 posuvnú.
Odpovedať
Otváral som okno 4800x2400 a tam som to otvoril s mierným zapretím...preto rozmýšlam. firma mi hovorí, že nieje problém, ale my rozmýšlame že by sme to rozdelili na 1375,1375x2750, s tým že časť 1375 by bola len otváravá..aj tak nepredpokldám ,že niekey by som potreboval a že by som vôbec niekedy mal otvorené okno na plných 2750... Avšak stále rozmýšlam a špekulujem..
Odpovedať
Ja mam 4200 sirku..z hlinika ..mam to rozdelene na dva casti, sklo ma hmotnost cca 220 kg, samotny ram je lahky, ale bez zaprenia to otvori aj moja 55 kg manzelka :)
Odpovedať
My budeme mat sirku 5m a dali som rozdelit 1/3 fix 1/3 fix a 1/3 posuv
Odpovedať
@borisbb keď dáš HS portál bude to vyzerá super. Bude sa to skladať z dvoch častí bez zbytočných ďalších rámov. Máme 4000 x 2250 a nevymenil by som ich. Otvorí ich moja trojročná dcéra bez problémov aj keď sú tie skla kalene a veľmi ťažké
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?