Montáž okien na pásky i3. Je to ok?

Zobraz úvodný príspevok
Pekný večer, pred Vianocami nám boli montovať plastové okná a dali sme si montáž na pásky i3. Lenže podľa mňa to nebolo namontované úplne správne, pretože nám v rohoch okien ostali takéto diery Podľa obchodného zástupcu je takáto montáž úplne v poriadku a na 100%. Tak sa Vás chcem opýtať či nemáte s tým skúsenosti a či to je naozaj OK? Viem že po montáži sa ešte dotmeluju diery, ale pokiaľ ja viem tak by sa mali dotmeliť iba dierky okolo plieškov ktoré držia okno a nie takéto diery.
Odpovedať
1
2
@peto99 tak....ja nemusim robit blondinu, ja som blondina ;-) Pozri, tak ci tak tam musim ist kvoli inemu, takze toto spomeniem urcite a musim povedat, ze si myslim, ze o napravu by sa mali postarat oni...teda pritmelit (ak som to tu spravne pochopila). Mozno som divna, ale vadi mi to.
Odpovedať
@finis takto tie pasky neplnia ziadnu funkciu. Divna nie si, ked za to platis tak to ma byt OK. No ak to mas zdarma, tak je to v poriadku ;)
Odpovedať
@peto99 neviem ako ukazkovo prichytene mohli byt ked uz uchytene nie su...je to odflaknuta praca,tiez by som to reklamoval a pozadoval znova pritmelenie,pytaju za to nehorazne peniaze a flakaju to!neide o to ze to nie je veda opravit to sam ale preco???
Odpovedať
@rasto7764 obavam sa, ze kym zateplia dom, lepidlo znova povoli. Mozem sa mylit. Ja by som to tmelil v case zateplovania. Bezne samolepky na cemente nedrzia, a davat nehorazne peniaze nedava zmysel, aj tak su tam skoro iba na okrasu.
Odpovedať
@peto99 ja som to mal zatmelene cca 13-14mesiacov a drzalo to ako slak,nerobil som to sam.Asi si dali zalezat...
Odpovedať
Tá expanzná páska mala byť okolo celého rámu okna. Má to tvoriť jeden celok a nie takto každá strana samostatne. Boli to amatéri a mali by si to opraviť. Keby si pozreli návod na nete ako sa to robí tak by takúto chybu neurobili. Nechápem niektoré vyjadrenia ,že sa to pretmelí??? Veď nato sa majú tie pásky tam dať aby sa zamedzilo vzniku defektov a oni to celé posr.......
Odpovedať
@blackomt to je illbruck obojstranna. Toto je maly detail, sustredit sa treba na podstatne veci. Chyb ns stavbe bude este vela.
Odpovedať
@peto99 Bezne je dostupne lepidlo na parozabrany, tym to treba prilepit a hotovo, drzi to naozaj velmi dobre neodpadne to. To ze by to malo byt z jedneho kusa po obvode je asi pravda, ten spoj moze byt slabe miesto. ALe zase nikto z toho nemre, aj tak tam pojdu z vonku apu listy, pripadne sa mzoe dat expanzna paska medzi polystyren keby uz chcel byt niekto puntickar a to je celkom slusna ochrana voci vlhkosti.
Odpovedať
@sysell uz som pisal: stena vedla pasky nie je vodotesna. Riesit zatekanie na spoji okna s murom nedava zmysel. Ram bude prekryty Eps, lepidlom a silikonovou omietkou a listou, ktora sa este da pritmelit k oknu. Pasky su takto v podstate zbytocne, ale davaju majitelovi dobry pocit, ako poctivo stavia. Na velku radost predajcu, lebo pasky su velmi drahe, a okien sa montuje vela. Illbruck zvnutra je uplne iny problem. Paska brani vlhkosti dostat sa do okennej spary a degradovat PUR penu, i ked u drevenych okien je aj toto diskutabilne. Drevo nasiakne vlhkost aj tak, o stene vedla nehovoriac.
Odpovedať
@peto99 aj vonkajsia sa dava aby nesla vlhkost z vonku do peny. Inak co zabrani vlhkosti aby sla dopasky zvnutra ces stenu?
Odpovedať
@sysell nie, vonkajsia je paropriepustna, jej realna funkcia je v tomto pripade chranit PUR do terminu zateplenia. Potom je zbytocna.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 Stena bude mat vo finale omietku a ta zabezpeci ze steny su ochranene pred dazdom. No a kedze dom ma aj okna treba vodeodolnost poriesit aj tam. A to sa riesi paskami, ktore ale maju drzat, nie sa odliepat. Rozhodne je to na reklamaciu. U mna sa paska nikde ani po polroku neodlepila a to nebola chranena ani pred UV ziarenim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?