Máte skúsenosti s trojsklom v 8 komorovom systéme?

Ahoj.. mate niekto prosim skusenost s trojsklom v 8 komorovom sisteme od slovaktualu my nad tym silno uvazujeme ale nepozname nikoho kto by to uz mal
Odpovedať
Ahoj Naši veľmi dobrí známy majú práve tieto okna zo Slovaktualu. 8 komorové + 3 sklo zatiaľ si veľmi pochavaľujú ale majú ich len od konca marca takže ešte nevedia ako sa tie okná správajú v zime. Aj my keby sme teraz davali okna tak by sme sa pre ne rozhodli. Ja mám tiež zo Slovaktualu ale žiaľ bohu len tie 6 komorové s vlepeným sklom a veľmi si pochavaľujem. Super tesnia aj kôli tomu že majú 3 tesnenia. Myslim si že mne veľmi postačujú aj 6 komorové s 2 sklom. Ale zasa 3 sklo je 3 sklo.
Odpovedať
Profilova fotka
a o koľko % približne vychádza trojsklo drahšie? viem že to nie je ľahké povedať všeobecne, ale aspoň zhruba...
Odpovedať
Ahojte, aj my máme už spomínané 3-sklo v 8-komorovom systéme. Máme to zatial od marca 2009. Neviem, mali sme zlé skúsenosti s firmou, ktorá nám to montovala (teda subdodávka Slovaktualu). Museli sme ich volať až trikrát, lebo nám osadili aj vchodové aj balkonové dvere zle a potom pri 2 oknách nám uzamykanie pokakali...napísali sme sťažnosť na Slovaktual, bleskovo boli vady odstránené, až na tie vchodové dvere, ktoré už boli zaklebrované...ešte nám odpustili sumu za montáž. My sme ich kupovali vtedy, ked mali na to akciu: 8kom. 3-sklo za cenu 6-komor. 2-skla. hovoria, že to lepšie izoluje, no na druhej strane je ťažké ako sviňa a často sa budú musieť nastavovať panty, aby sa zatvárali, tak akomajú. Napr. balkónové dvere vážia 72kg a to ked ich dám na vyklápačku...dakujem pekne. ups, daj si u nich spraviť 2 ponuky alebo sa ich opýtať, aký je tam cenový rozdiel.
Odpovedať
my ideme do 2-skla, celkom to stačí, mali sme 3-kom.systém a boli sme spokojní, po rozhovore s viacerými predajcami nám kľudne stačí 6-kom systém a 2 sklá, naozaj to netreba hnať do extrémov. deb správne poznamenala, je to ťažké a vetrať treba, zbytočne si prirobiť ďaľšiu prácu s nastavovaním a zbytočné peniaze, hlavnejšie je podľa mňa mať mikroventiláciu, lebo nie vždy sa oplatí všetko utesniť, potom nastupujú plesne, zatuchliny apod...
Odpovedať
Profilova fotka
3 skla su urcene do NED (nizkoenergetickych domov) alebo pasivnych - kde sa vetranie zabezpecuje inak ako microventilaciou okien, ale rekuperaciou. Ak mate klasicke domy alebo byty, ako pisete "nehnane do extremov", staci aj 6 komorovy provil a 2-sklo.
Odpovedať
Profilova fotka
díky za postrehy. pýtala som sa len zo zaujímavosti. či vôbec s 3sklom počítať. a hádam ani nie :-D že to bude strašne ťažké ma vôbec nenapadlo... budú stačiť aj 2-sklá ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a teda aj z iných dôvodov, nielen kvôli váhe ;-) je fakt že NED ani pasívny dom stavať nebudeme... tak by to asi nemalo veľký význam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?