Ktoré plastové okná vybrať?

Zobraz úvodný príspevok
dufam, ze nezakladam duplicitnu temu. zaujimali by ma vase nazory na to, ktore okna su tie najlepsie z pohladu kvality - profil, kovanie, skla... ake mate informacie o tomto, lebo ja sa z toho nejako neviem vymotat :-)
Odpovedať
@winbau vies ze tato reklama ti tu dlho nezostane vsak?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Nechcem robiť novú tému tak píšem sem. Viete mi dať názor a skúsenosti na plastové okná aké si vybrať a podobne, prípadne kto vám ich realizoval ? Moja požiadavka je určite osádzanie na pásky a min. trojsklo. určite je tam ešte viac vecí na ktoré musím pozerať a bol by som rád za bližšie info aby som bol v obraze. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ahojte, Riešite aj niekto okná pre prerabku starého 50r domu? Stačí ísť do 72-76profilu alebo priplatiť cca 300e a ísť do 84 a vyššieho profilu? Všetko 3sklo, 6-7komorove... Rozdiel je v Ug a Uw
Odpovedať
@adam_janka mne priamo predajca povedal,ze staci a dokonca podla neho stacilo ist do 2 skiel. Celkom zaujimavo opisoval marketing okolo 3skiel a vsetko okolo okien,co sa robi a to si nemyslim,ze taral,lebo inak by nas tlacil do drahsich variant a mohol zarobit
Odpovedať
@adam_janka Dobrý deň. V našom profile si môžete prečítať ako správne si vybrať s pomedzi okien a aj čo všetko znamenajú skratky UG atď.
Odpovedať
Co hovorite na tuto ponuku? posuvne dvere, trojsklo
Odpovedať
@radoslavc Na to, že je to plast, mi to príde trochu.drahé.
Odpovedať
@radoslavc A este k tomu je to PSK a nie HST.
Odpovedať
@chrobak7 a kde a ake najlepsie, tie hst nepotrebujem....
Odpovedať
@radoslavc Ja som mal HST s rozmermi 2300 x 3800 delené pol na pol, ešte aj so zámkom za 3200 €. Síce bolo to pred 2 rokmi, ale snáď ceny neišli až tak hore. Ja by som si PSK kovanie nedal. Tam je väčšie riziko, že sa rozhasí aj ovládanie je nešikovnejšie. Ale ak ti vyhovuje, aj to je možnosť. A skús si dať naceniť to okno ešte niekde inde, či tiež bude taká cena.
Odpovedať
@chrobak7 to ma v zlotych :) kebyze je to v eurach tak nepredaju ani okno na wc :) @radoslavc nabuduce uved aj menu v akej je cena :)
Odpovedať
@marek_norway Jáááj, už chápem. Lebo na € by to bolo brutálne. Ak je to nejakých 1400 €, tak to je v pohode. Ale fakt tam nikde nie je že PLN. Díky za upozornenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Váš názor na nasledujúce okná: Rehau Geneo RAU FIPRO X, Schuco Living 82MD, Salamander BlueEvolution 92, všetko trojsklo. Sú niektoré z nich jednoznačne že "najlepšie"? Okná do novostavby RD. Cenu momentálne neriešme.
Odpovedať
Profilova fotka
@jjaannoo cim hrubsie tym lepsie
Odpovedať
Profilova fotka
@micjak hm, celkom jednoduchá odpoveď
Odpovedať
Profilova fotka
A ešte sa k tomu pridávajú aj okná Hesta Harmony+
Odpovedať
Čaute. Poradťe prosím, od ktorého výrobcu zobrať plastové okná? Slovaktual, Hesta, Incon, Salamander,...
Odpovedať
@ondro188 1. Najprv si co-to postuduj, o oknach je tu toho dost. 2. Nepises vobec nic o poziadavkach, takze ti kazdy povie, co ma on... a tebe to nijako nepomoze.
Odpovedať
@bigjamajko Chcel by som určite trojsklá v strednej cenovej relácií. Ide o rekonštrukciu rodinného domu. Kvalita za rozumnú cenu 🙂
Odpovedať
@ondro188 Stale malo. Su tu ludia, ktori dali za okna 30tis. Takze ty chces za cca 15? 😂 Najlepsie urobis, ak si nastudujes zvazovane profily (pridal by som Rehau) a das si ich nacenit.
Odpovedať
@ondro188 daj si spraviť cenové ponuky,porovnaj si parametre a vyber co sa ti bude zdať cenovo a kvalitovo naj 😊 aj tak ti tu každý poradí niečo iné, jeden povie incon další slovaktual. Niekto vyberie najlacnejšie plastaky niekto najdrahšie. Všetko je to o financiách a preferenciách
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja odporúčam na RD vyberať z lepších profilov ako napr. salamander alebo schuco. Schuco má aj bezpečnostné kovanie proti vlámaniu + má pekne spracovaný rohový zvar. V práci máme nejaké lacné tenké okná a zvar je úplne rozídený, vyzerá to hrozne. schuco ponúkajú aj tu https://www.winfen.eu/okna/plastove/s... este som zabudla napísať, že štandardom je aj teplý rámik, ktorý lepšie izoluje.
Odpovedať
Ahojte, prosim vas, citam od rana okolo plastovych okien a som z toho jelen. Ideme prerabat jednu prizemnu izbu v RD, doteraz to bola garaz, garazove dvere sa vymenia za plastove okno a balkonove dvere, ktore povedu na terasu. Ake parametre mam pozerat a pod ake cisla neist? Mame uz nejake cenove ponuky na 3skla od roznych vyrobcov (zatial len na zaklade rozmeru) a ja sa v tom teraz zacinam orientovat a porovnavat, ale tych info na nete je sialene vela. :-| Zatial som vylucila KBE system kvoli stavebnej hlbke 70mm, lepsie bude asi nieco hrubsie. Nechcem nejake extra bezpecnostne sklo/dvere, ale kedze to bude na prizemi, budem zvazovat aj toto (videla som, ze napr. Oknoplast ma dva druhy bezpecnostneho kovania RC1 a RC2). Vedeli by ste ma, prosim, nasmerovat? Ake parametre, prip. profily/systemy su tie zakladne, v ktorych sa musim dobre zorientovat?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobrý deň, mohli by ste mi niekto odporučiť firmu, s ktorou máte osobnú dobrú skúsenosť z okolia Šúroviec okres Trnava? Chceme si dať vyhotoviť plastové okná na rodinný dom - novostavbu aj vchodové dvere a garážovú bránu. Vopred ďakujem.
Odpovedať
@katarina111177 Daj si urobit ponuku v slovaktual su spolahlivy aspon v Malackach.
Odpovedať
@peknymino ďakujem 😉
Odpovedať
@katarina111177 Je dobre počkat,zvyknu mat v tento čas 3sklo za cenu 2skla.
Odpovedať
Máte niekto skúsenosti s firmou KOLAN z Galanty? Ste spokojní s ich oknami?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý den robíme nemecký systém REHAU, nie je problém urobiť nezáväznú cenovú ponuku. Pozrite naše referencie na https://www.modrastrecha.sk/catalog/v.... Ak chcete pošlite špecifikáciu na borkovic@fenestra-zm.sk.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?