Je cena 6 000 eur za plastové okná normálna?

Zdravim vas, potrebujem vas nazor na cenovu ponuku, ktoru som dostal na 5 x velke dvojdielne O+OS plastove okna 1.700 x 1.400, 2 x male OS okna 600 x 600, dvoje vchodove dvere plastove s vyplnou GAVA 030A. Sietky proti hmyzu, vonk. a vnutorne parapety, dvojdielne vonkajsie rolty ALU s PUR vyplnou. Demontaz, montaz a murarske vyspravky (asi bez paropriepustnej sietky) v kastlikovom okne. Vsetko dokopy vychadza na cca 4.300 EUR s DPH za okna, dvere a prislusenstvo + 1.800 EUR s DPH za dvojdielne rolety. DECUENICK INUOTIC EFORTE, kovanie AUBI, 3 sklo. Je ta cena OK? Na poradach som videl cenove nacenenia na 17 okien!!! za obdobnu cenu.... Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasse zasadna otazka, su v cenovej ponuke uz zahrnute aj nejake zlavy? Pokial nie, treba vyjednavat, zlava za platbu vopred (pokial je to seriozna firma), sezonna zlava, mnozstevna zlava, ... Standardne sa da ist na 52% ceny. No nemozete porovnavat ponuku na 17 okien z vasou. Tam robi znacny rozdiel na cene mnozstvo.
Odpovedať
Tak ja som si dala vypracovať asi 6 cenových ponúk a rozdiel v cene sa pohyboval aj okolo 1000-2000 €. My máme 3 dvojdielne okná normálnych rozmerov, 2 okná š. 90x v. 180 cm, dvere na terasu, dvere balkónové , jedno okno do kuchyne a 5 malých okien + vchodové dvere za 3400€ aj so sietkami a parapetami.... taktiež sú trojsklo... žalúzie sme neriešili ani sme si ich nedali naceniť, lebo chceme roletky. Skús si dať vypracovať cenovú ponuku aj inde, alebo žiadaj zľavu
Odpovedať
Profilova fotka
My mame okna za 10200 Eur, ale je to 8 okien, 2 francuzske sklopno-posuvne, jedny balkonove dvere, a 2 vstupne dvere. Vsetko Rehau Geneo 3+ Passiv, co su ale asi najlepsie plastove okna momentalne na trhu.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mňa je to tak plusminus primerane, pretože len tie vchidove dvere odhadujem tak na minimálne 2tisicky bez dane...
Odpovedať
Tiez si myslim, ze je to primerana cena. Za vsetko, co si napisal to je podla mna OK. 17 okien za tu cenu spravia, ale bez doplnkov a tie vyzeraju lacno, ale tie cifry sa strasne skaredo nazbieraju :-) Samozrejme by som sa vsak nebranila inej ponuke, resp. vyjednavaniu zlavy.
Odpovedať
podla mna je to dosť veľa, my máme ponuku na 17 okien z toho 5 velkých balkových okien, dva fixy 1500/2100, jeden fix 2000/2100+posuvky na terasu 900/2100 zvyšok sú menšie okná a dvoje vchodových dverí + montáž na vnútorné a vonkajšie pásky za 7300 eur profil rehau geneo U okna 0,8 U skla 0,5
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa 4.300 za to všetko píšeš, pokiaľ ide o trojsklo, je skôr menej ako viac:) Jediné, čo tam vyzerá prehnane je tá cena za rolety v porovnaní s komplet cenou za okná, dvere a prísl.). Na oknách sa neoplatí šetriť, myslím, že sa to môže vypomstiť. My sme dali 6.000 s DPH za 9 okien (3 jednodielne, 5 dvojdielnych, 1 podlhovaste kúpeľňové), 1 sklopno posuvné franc. okno a 1 vchodové dvere so svetlíkom a s výplňou od baupartner, vonk. a vnút. parapety, okenné pásky, vnútorné žalúze + montáž. A to sme mali nejakú 40-neviempresnekoľko % zľavu. Jaj, a bolo to trojskolo a profil Rehau Geneo.
Odpovedať
aj ja si myslím že je to dosť veľa, nás všetko aj s montážou stálo 5000€, a to: 4 veľké okná dvojkrídlové bez stredového stĺpika 1100x1160 jedno krídlo aj sklopné, 3 malé 590x660 os+sieťka,jedno 660x1500 iba sklopné + sieťka, jedno 1090x660 dvojkrídlové, terasové dvere 1700x2000 s bezpečnostným sklom os bez stredového stĺpika na kľúčik, vchodové so svetlíkom tiež bezpečnostné sklo a kukátkom, 2 plné externé dvere. všetky okná sú trojsklo, vonkajšia farba orech, bezpečnostné kovanie rotto, profil alphaline 90.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to veľmi veľa.Cenu tam môže robiť roleta tá je drahá cca 1,3 násobok okna.(záleží od druhu tipu prevedenia)
Odpovedať
závisí od toho či vo farbe alebo biele, ak biele, tak určite veľa, tiež závisí od značky, je rozdiel či berieš nemecké, belgické, poľské ...
Odpovedať
To tu mate vsetci take velke hypo nabrane ,ze sa neobraciate pre kazde euro ako ja ? :) a to doslova ..Davam si robit na vsetko minimalne 3 ponuky a to aj bez prace a s pracou a roznymi variantami CENA / VYKON ...Mozno som uz niekde az arogantne vtieravo otravny ale musia obchodnici pochopit ,ze ja musim na 50 eur rozdiel makat cely den a nieto este 500 az 1500 eurovy rozdiel , ktory sa snazia vykecat so zarukou a blbostami ,ze nase okna su tie naj naj naj ostatne su na hovno ( a aj tak su vsetky z polska )
Odpovedať
hm, tiez si myslim, ze je to dost. skus si dat pre porovnanie vsetko nacenit aj mimobratislavskym firmam napr. zahoria, sale, myjavy. hovorim z vlastnej skusenosti s vodarmi, ked sa nam oplatilo aj doviest ich do BA a vyslo to aj s benzinom ovela lacnejsie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobrý den. Jestli je ta cena dobrá, špatná, přiměřená, nepřiměřené nebo jakákoliv, neporovná na tomto fóru nikdo. Proč, je naprosto jasné - každý háže cifry bez ohledu na nějakou realitu a tipuje. Vy si musíte stanovit nějaké kritéria , ( rozměry a kusy víte ) a zadat potávku na více firem, které Vám udělají cenový návrh. Pak můžete porovnávat. Ale ty patametry musíte zadat všem naprosto stejné. Nejde mít rámy a zasklení s jiným U. Tam potom dochází k zásadním disproporcím a neshodám. :-p . Pro kollegu - všechna okna se stejně nevyrábí v Polsku. Některá i na Ukrajině a dokonce i na Slovensku. :-D :-D Jinak 6.000 Euro = 150.000 Kč a to by se dalo akceptovat i v Česku, na Moravě i Slezsku. ;-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
co sa tyka okien a tovaru z Polska 99 percent populacie su deformovani info s medii ze vsetko z Polska je nekvalitne.To je omyl,to len lakomy slovenski obchodnici kupuju tovar 3 triedy ktory tu predavaju s obrovkym ziskom ako 1 triedu.Taka je pravda.Polske produkty su kvalitne ale tie sa na nas trh nikdy nedostanu lebo slov. P-o-d-n-i-k-a-t-e-l-i-a ich nenakupuju lebo sa im to neoplati.Kto bol v Polsku dlhsie alebo dalej ako je Targ alebo Jablonka vie o com pisem.
Odpovedať
Profilova fotka
asi aj ja pojdem na okna do Polska :-) lebo tie ceny...mam 20 ks okien a jedny dvere, 5 velkych okien, ostatne pomensie...no zacinam na 7000 E a to sa mi zda vela, chcel by som sa vojst so vsetkym (sietky, parapety, zaluzie,...) tak do 5000
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k no ak ich chces po par rokoch menit , polske okna su na to vhodne setrit na oknach sa neoplati
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
chcela by som sa opytat kolko by ma vysli plastove okna. normalnych rozmerov 2-dielne. pocet okien by bol 4 :) aj so sietkami ale bez balkonovych dveri pretoze byvam v dome. dakujem :)
Odpovedať
dominika112, treba si to dat nacenit (podla rozmeru okien) vo svojom okoli viacerym firmam a budes mat priemer :-) jasne, ze su rozne profily, potom ci dvojsklo, alebo trojsklo a podobne. Neviem, ale nejaky 5 komorovy profil s dvojsklom mozno okolo 1500 aj s montazou...
Odpovedať
to akože chceš povedať že všetci poliaci menia akná po 5 r?bol si niekedy v Tatrách z poľskej strany?stavia sa tam nepomerne viac ako u nás poliaci majú trh 10x väčší ako SK preto musí byť všetko lacnejšie, no šmelinárov na nekvalitu nájdeš všade
Odpovedať
určite ano! oslov ďalsie firmy. my mame ponuky na 2-sklo salamander cca. 20 kusov (z toho 6 balkonovych dveri) + zaluzie a sietky do 4.000 €. a to netreba ist ani do Polska.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?