Gabiony

Ahojte, viete mi poradiť cenovo prístupný typ kameňa do gabionov? Budú to dlhé metre, tak preto zháňam niečo lacnejšie. Ďakujem.
Odpovedať
@evita68 andezit. Nic lacnejsie uz nie je.
Odpovedať
@dent andezit? Vazne myslite ze nieje nic lacnejsie?
Odpovedať
@evita68 hladat najblizsi kamenolom a tam vybrat vhodnu frakciu. Ked netazia mramor, tak by to malo byt najlacnejsie aj vzhladom na dopravu
Odpovedať
@profistavbari ked som vynechal vapenec, tufa a pod nevhodne, a drahsi granit,tak andezit prakticky najdes vsade. Nebudes tahat kamen z druhej strany republiky.
Odpovedať
@evita68 ako ti tu už aj radia (a človeka používajúceho šedú hmotu by to napadlo aj samého...) - treba nájsť najbližší kameňolom a tam zistiť vyhovujúci sortiment. totiž pri bežnom kamenive tvorí doprava výraznú časť ceny. a celkovo pri gabionoch je kameň tá najlacnejšia časť (práca - samotné gabiony - výplň). ak si to chcete robiť sami (podľa vášho vyjadrenia "sú to dlhé metre") - tak to chce hoodne času a síl. predsa len sú to kamene.
Odpovedať
My sme davali andezit, neviem veru či je to lacný kameň, prva várka bola tona po 85€,druhá už 95€ a teraz posledná 110€. Ceny bez dopravy!! Celkovo niečo cez 30ton. A to je len kde ho vidno,kde boli koše schovane tak makadám a obyč. kameň.
Odpovedať
@worker_falcon používam mozog, to sa neboj.. keby nie, tak neriešim a uspokojím sa s cenou 270 € (celkovo 8000 €), ktorú mi dala do rozpočtu firma, ktorá to bude robiť. Aj kameňolom má napadol, to ako prvé, ale riešim to preto, aby som tam nedala hocičo, čo mi časom zozelenie alebo sa rozpadne. Lebo som bežná žena, ktorá gabiony rieši prvý krát v živote, tak poprosila o radu ..
Odpovedať
@evita68 My sme dávali na jar granit frakciu 63-125 za 14,40tona plus doprava. Dolomitický vápenec nám v štrkovni neodporúčali do gabiónu. Andezit by bol asi farebne zaujímavejší ale ten by sme už museli viezť z väčsej diaľky, tak závisí od vašej lokality.
Odpovedať
@dent ale ako vies kde a odkial sa bude pouzivat kamen? Andezit vsade urcite nieje a ovela lacnejsia bude zula😉
Odpovedať
Vela ludi ide po granite obzvlast kvoli farbe. Frakcia to je plne na vas, ci chcete mensi kamen alebo vacsi a podla toho ako ho chcete mat ulozeny
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?