Francúzske okno pevné - 2000 x 2350 mm

Zobraz úvodný príspevok
Máme spojenú obývačku s kuchyňou. Kuchyňa bude mať nad linkou dve okná + obývačka veľké francúzske okno a na ďalšej stene terasové dvere. Dali by ste to francúzske okno až po zem, alebo vyššie?
Odpovedať
1
2
@kvietokz Ahoj, pozri si moj album. Mam take pevne okna v priestore kde je kuchyna s obyvackou... :-)
Odpovedať
@zarrinka paráda :-)
Odpovedať
@kvietokz Dakujem... :-)
Odpovedať
@kvietokz sľubené foto, no našla som len jednu fotku z vonku, musíme to viac pofotiť :-) my máme len jednu radu ytongu, tak aby nebolo na zemi a nešpinilo sa tak sme ho dali na prvý rad. z vnútra bude nižšie
Odpovedať
@mderer konečne som vďaka Tebe pochopila význam francúzskych okien :-) Mne totiž pripadali vždy desne nepraktické, najmä tie na bytoch ktoré sa plne otvárajú a majú za sebou 20 cm široký "balkón" - som rozmýšľala, že čo to prinesie okrem chladu od nôh :-D A ono je to pre pocit, že stojíš vonku. x-)
Odpovedať
ine ako vrancuzke by som ani nerobil...cena metra muru a metra okien je rovnaky... na hotovu.... mam jedno male aj to banujem... ze som tak nedal aj do kuchyna az po zem....nestihol som sam reagovat :)) ale som rad ze sa tesis.... ten pocit je uzasny...hadam budu aj sluzit. nemusi byt ani otvaracie len fix. uz je ina doba a trosklo tesni ako ma....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@mderer Chcel by som sa spytat ako vysoko od povodnej podlahy ste osadzali tie francuzske okna a aku vysoku mate podlahu? Pytam sa kvoli tomu, ze planujem mat tiez francuzske okno az po zem ako vy a skladbu podlahy budem mat 27 cm (ked ratam komplet od betonu az po hornu cast dlazby) a neviem ci mozem pri murovani vymurovat rovno prvy rad ytong a osadzat okna na to, alebo musia ist nizsie. Dakujem velmi pekne.
Odpovedať
@jan45 @blacksr @mio23 @ladajaskva Pripadne ini skuseni stavbari by mi vedeli poradit? Vdaka :)
Odpovedať
@dom2013 Stanovte si, pokiaľ chcete, aby siahala hotová podlaha a z toho vychádzajte. My máme medzi krídlom okna a plávačkou 3 cm. (Pozor, aby podlaha nebola vysoko vzhľadom na interiérové zárubne.) Myslím, že 25 cm ytong by mohol byť pod oknom. Prípadne o 2 cm nižší môže byť - výška spodnej časti rámu býva dosť veľká, takže je tam "vôľa" pre prispôsobenie podlahy a okna.
Odpovedať
@blacksr Vdaka za odpoved. Chcel by som mat v idealnom pripade vychod na terasu tak, aby bola terasa v rovnakej vyske ako podlaha vo vnutri a tam kde budu posuvne dvere, pokial by to bolo mozne, aby bol ram okna uplne zapusteny v podlahe. Bola by teda rovna plocha po otvoreni. Pokial ale hovorite, ze ram byva dost vysoky, tak asi mi tie 2 cm nad ytongom stacit nebudu. Budem mat totiz v rohu 2 francuzske okna. Jedno bude pevne a druhe chcem s posuvnymi dverami na terasu. Tam kde bude okno, tak aby ram bol viditelny nad podlahou a kde budu dvere, aby bol ram po otvoreni zapusteny v podlahe. Ak mam skreslene predstavy a taketo riesenie nie je bezne mozne, tak ma kludne vyvedte z omylu :)
Odpovedať
@dom2013 k tomuto neviem poradiť
Odpovedať
@dom2013: mame bezbarierovy portal na terasu aj rohove fr.okna na prizemi... uplne technicke info ti nedam, akurat len viem, ze sme si zadali kolko zhruba bude mat podlaha a tak sa objednavali okna a v realite sa ta skladba podlahy prisposobila tak, aby dlazba bola polozena presne na uroven portalu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dom2013 to sú dva tipy okien, jedny sú klasické okná s rámom dole (tie primárne neslúžia ako východ von), tie si môžete podmurovať až po úroveň rámu (resp. nechajte tam vôľu 1 cm na vsadenie okna), potom sú dvere so zníženým hliníkovým prahom a tam už by som neoporúčal dávať ten Ytong tak vysoko, nakolko tieto prahy sa kvôli podpere uchytávajú na špeciálne nožičky a následne by sa mali vyplniť betonom (priestor minimálne 5 cm, takže asi by som použil 20 cm ytong na ležato) - každopádne tieto veci by som si vykonzultoval priamo s výrobcom okien. Inak v prípade ak plánujete podlahové kúrenie vymuroval by som to iba v hrúbke 10-15 cm aby ste mohli rúrky podlahového kúrenia natiahnuť čo najbližšie k oknu. (ostatne pozrite si môj album)
Odpovedať
@stevosk Dakujem velmi pekne za info. Podlahove kurenie budem mat, takze zatial teda radsej nic murovat nebudem. Budem sa drzat toho, ze radsej domurovat neskor ako musiet rozbijat :) Momentalne este iba idem zacat s murovanim, tak som potreboval vediet, ci prvy rad tvarnic zalozit komplet alebo uz vynechat otvory na okna.
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietokz nam znami povedali ze dat aspon 10 cm i koli obvodovym listam ked das plavacku
Odpovedať
@dom2013 predpokladam ze odpoved je uz znama... pod okno som zmestil 25 tehlu ... a po stavbe som sa dostal presne na spodok okna. 15 cm polystyrén +- 1cm - Poter 5 cm +-2 cm - Podkladka dlažby a napasovanie pod odno 1cm plus lepidlo cca do 1cm
Odpovedať
@mderer Ano, dakujem. Pod klasicke francuzske okna by som teda aj ja zmestil ten ytong, ale nechal som sa inspirovat od @stevosk a podmurujem to potom len tensim ytongom priamo pod okno (okna budem davat na vonkajsiu hranu muriva) a aspon dam podlahove kurenie viac k oknu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
A ako ste riesili parapety vonkajsie? Ked su po zem? Ja chcem dat dookola biely kamen az do vysky skoro okna. Dava sa tam aj parapet vonkajsi?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@pokisk mas tam ten parapet? dik
Odpovedať
Normalne tam potiahnem dlazbu z terasy lebo ich mam vo vyske hs portalu a ziadne skarede predrazene parapety tam nedam.pozor na kvalitne prevedenie hydroizolacie pod dlazbou.
Odpovedať
@ultrarecall nie. Hydroizolácia a zámková až k oknu
Odpovedať
@pokisk
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?