Menu Forum

Francúzske okno pevné - 2000 x 2350 mm

24. apr 2014  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
zarrinka
97
Registrovala sa 23. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 515 príspevkov. Má 32 priateľov. Okres Michalovce.
fotoportrét
fotoportrét
zarrinka
97
Registrovala sa 23. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 515 príspevkov. Má 32 priateľov. Okres Michalovce.
 @kvietokz Ahoj, pozri si moj album. Mam take pevne okna v priestore kde je kuchyna s obyvackou... emoticon
22. nov 2013 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kvietokz
11
Registrovala sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 77 príspevkov a 1 album. Má 6 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvietokz
11
Registrovala sa 17. októbra 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 77 príspevkov a 1 album. Má 6 priateľov.
 @zarrinka paráda emoticon
22. nov 2013 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zarrinka
97
fotoportrét
fotoportrét
zarrinka
97
 @kvietokz Dakujem... emoticon
22. nov 2013 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tinkaro
Registrovala sa 21. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 369 príspevkov a 12 inzerátov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
tinkaro
Registrovala sa 21. septembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 369 príspevkov a 12 inzerátov. Má 2 priateľov.
 @kvietokz sľubené foto, no našla som len jednu fotku z vonku, musíme to viac pofotiť emoticon my máme len jednu radu ytongu, tak aby nebolo na zemi a nešpinilo sa tak sme ho dali na prvý rad. z vnútra bude nižšie
24. nov 2013 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ria_zuzolova (41 r.)
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 22 príspevkov.
  • Snívam o dome
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
ria_zuzolova (41 r.)
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 22 príspevkov.
  • Snívam o dome
    okres Bratislava
 @mderer konečne som vďaka Tebe pochopila význam francúzskych okien emoticon Mne totiž pripadali vždy desne nepraktické, najmä tie na bytoch ktoré sa plne otvárajú a majú za sebou 20 cm široký "balkón" - som rozmýšľala, že čo to prinesie okrem chladu od nôh emoticon A ono je to pre pocit, že stojíš vonku. emoticon
27. nov 2013 o 22:27  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mderer
31
Registroval sa 16. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 271 príspevkov, 1 album a 3 inzeráty. Má 22 priateľov. Kostany nad turcom, okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
mderer
31
Registroval sa 16. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 271 príspevkov, 1 album a 3 inzeráty. Má 22 priateľov. Kostany nad turcom, okres Martin.
 ine ako vrancuzke by som ani nerobil...cena metra muru a metra okien je rovnaky... na hotovu.... mam jedno male aj to banujem... ze som tak nedal aj do kuchyna az po zem....nestihol som sam reagovat emoticon) ale som rad ze sa tesis.... ten pocit je uzasny...hadam budu aj sluzit. nemusi byt ani otvaracie len fix. uz je ina doba a trosklo tesni ako ma....
28. nov 2013 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
Registroval sa 1. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 86 príspevkov.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
 @mderer Chcel by som sa spytat ako vysoko od povodnej podlahy ste osadzali tie francuzske okna a aku vysoku mate podlahu? Pytam sa kvoli tomu, ze planujem mat tiez francuzske okno az po zem ako vy a skladbu podlahy budem mat 27 cm (ked ratam komplet od betonu az po hornu cast dlazby) a neviem ci mozem pri murovani vymurovat rovno prvy rad ytong a osadzat okna na to, alebo musia ist nizsie. Dakujem velmi pekne.
23. apr 2014 o 08:37  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
 @jan45 @blacksr @mio23 @ladajaskva Pripadne ini skuseni stavbari by mi vedeli poradit? Vdaka emoticon
23. apr 2014 o 10:47  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
294

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@dom2013 Stanovte si, pokiaľ chcete, aby siahala hotová podlaha a z toho vychádzajte. My máme medzi krídlom okna a plávačkou 3 cm. (Pozor, aby podlaha nebola vysoko vzhľadom na interiérové zárubne.) Myslím, že 25 cm ytong by mohol byť pod oknom. Prípadne o 2 cm nižší môže byť - výška spodnej časti rámu býva dosť veľká, takže je tam "vôľa" pre prispôsobenie podlahy a okna.
23. apr 2014 o 11:19  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
 @blacksr Vdaka za odpoved. Chcel by som mat v idealnom pripade vychod na terasu tak, aby bola terasa v rovnakej vyske ako podlaha vo vnutri a tam kde budu posuvne dvere, pokial by to bolo mozne, aby bol ram okna uplne zapusteny v podlahe. Bola by teda rovna plocha po otvoreni. Pokial ale hovorite, ze ram byva dost vysoky, tak asi mi tie 2 cm nad ytongom stacit nebudu. Budem mat totiz v rohu 2 francuzske okna. Jedno bude pevne a druhe chcem s posuvnymi dverami na terasu. Tam kde bude okno, tak aby ram bol viditelny nad podlahou a kde budu dvere, aby bol ram po otvoreni zapusteny v podlahe. Ak mam skreslene predstavy a taketo riesenie nie je bezne mozne, tak ma kludne vyvedte z omylu emoticon
23. apr 2014 o 11:28  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

294

(Pred 1 rokom)

@dom2013 k tomuto neviem poradiť
23. apr 2014 o 11:34  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sharin
52
Registrovala sa 27. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1410 príspevkov a 2 albumy. Má 17 priateľov. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
sharin
52
Registrovala sa 27. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1410 príspevkov a 2 albumy. Má 17 priateľov. Okres Žilina.
 @dom2013: mame bezbarierovy portal na terasu aj rohove fr.okna na prizemi... uplne technicke info ti nedam, akurat len viem, ze sme si zadali kolko zhruba bude mat podlaha a tak sa objednavali okna a v realite sa ta skladba podlahy prisposobila tak, aby dlazba bola polozena presne na uroven portalu...
23. apr 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stevosk
227
Registroval sa 5. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 272 príspevkov. Má 85 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
stevosk
227
Registroval sa 5. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 272 príspevkov. Má 85 priateľov. Okres Bratislava.
 @dom2013 to sú dva tipy okien, jedny sú klasické okná s rámom dole (tie primárne neslúžia ako východ von), tie si môžete podmurovať až po úroveň rámu (resp. nechajte tam vôľu 1 cm na vsadenie okna), potom sú dvere so zníženým hliníkovým prahom a tam už by som neoporúčal dávať ten Ytong tak vysoko, nakolko tieto prahy sa kvôli podpere uchytávajú na špeciálne nožičky a následne by sa mali vyplniť betonom (priestor minimálne 5 cm, takže asi by som použil 20 cm ytong na ležato) - každopádne tieto veci by som si vykonzultoval priamo s výrobcom okien. Inak v prípade ak plánujete podlahové kúrenie vymuroval by som to iba v hrúbke 10-15 cm aby ste mohli rúrky podlahového kúrenia natiahnuť čo najbližšie k oknu. (ostatne pozrite si môj album)
23. apr 2014 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
 @stevosk Dakujem velmi pekne za info. Podlahove kurenie budem mat, takze zatial teda radsej nic murovat nebudem. Budem sa drzat toho, ze radsej domurovat neskor ako musiet rozbijat emoticon Momentalne este iba idem zacat s murovanim, tak som potreboval vediet, ci prvy rad tvarnic zalozit komplet alebo uz vynechat otvory na okna.
23. apr 2014 o 12:17  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
zuzkatomas (34 r.)
66
Registrovala sa 11. júna 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 208 príspevkov a 13 albumov. Má 95 priateľov. Okres Kysucké Nové Mesto.
  • Prestavujem dom
    Kysucké Nové Mesto, okres Kysucké Nové Mesto
fotoportrét
fotoportrét
zuzkatomas (34 r.)
66
Registrovala sa 11. júna 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 208 príspevkov a 13 albumov. Má 95 priateľov. Okres Kysucké Nové Mesto.
  • Prestavujem dom
    Kysucké Nové Mesto, okres Kysucké Nové Mesto
 @kvietokz nam znami povedali ze dat aspon 10 cm i koli obvodovym listam ked das plavacku
23. apr 2014 o 13:04  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mderer
31
fotoportrét
fotoportrét
mderer
31
 @dom2013 predpokladam ze odpoved je uz znama... pod okno som zmestil 25 tehlu ... a po stavbe som sa dostal presne na spodok okna.
15 cm polystyrén +- 1cm -
Poter 5 cm +-2 cm -
Podkladka dlažby a napasovanie pod odno 1cm plus lepidlo cca do 1cm
24. apr 2014 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
dom2013
  • Staviam dom
 @mderer Ano, dakujem. Pod klasicke francuzske okna by som teda aj ja zmestil ten ytong, ale nechal som sa inspirovat od @stevosk a podmurujem to potom len tensim ytongom priamo pod okno (okna budem davat na vonkajsiu hranu muriva) a aspon dam podlahove kurenie viac k oknu.
24. apr 2014 o 08:17  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to