Ako ťažko sa vám posúva HS portál?

HS portály, ktoré som videl osobne, sa neotvárali úplne ľahko. Nie že by sa nejak zadrhávali, avšak bolo nutné vynaložiť istú silu aby sa dali do pochybu. Deti by s tým asi mali problém. Na taký rýchli prechod, že ich len chceme otvoriť, prejsť, a za sebou zavrieť mi to nepripadalo praktické. Na druhú stranu som čítal o HS portáloch, ktoré idú dať do pohybu "jedným malíčkom". Tí ktorí máte reálne HS portál doma, vedeli by ste sa podeliť o info aký máte rozmer posuvného krídla a ako ľahko ide to otváranie u vás? Diskusií o HS portáloch je to už síce veľa, avšak väčšinou sa rieši hlavne cena. V tejto téme by som sa rád našiel odpoveď iba na túto jednu konkrétnu otázku. Ďakujem.
Odpovedať
@dorny myslim ze v nasich klimatickych podmienkach sa neda mat ten co otvoris malickom. Tak mozno pri stredozemnom mori. Ale odbornik nie som. My mame otvaravu cast siroku 1,5-2 m (presne nepamätám) a ano na zaciatku ked sa ma "odlepit" od ramu tak ide tazsie.
Odpovedať
@wivik No konkrétne to "otvorenie malíčkom", samozrejme po otočení kľučky, mi po telefóne tvrdili z firmy Kunaj. Ak by som od nich bral, tak si to určite prídem najprv vyskúšať. Len to mám vyše 300km ďaleko, tak je to trochu náročnejšie na logistiku.
Odpovedať
Profilova fotka
No co mam skusenost, tak teda jednoducho to nejde, je fakt, ze dieta by s tym malo problem, ale co sme si zistovali, tak sa to da uz nejako urobit aj na ovladanie, ze si otvoris a nemusis sa namahat.
Odpovedať
@dorny Máme doma 3x HST. Dva, ktoré majú krídlo (teda posuvnú časť) o šírke cca 0,9m a jeden, ktorý má krídlo o šírke 1,5m. Zo začiatku chodili všetky úplne ľahko (tie menšie išli s prehľadom otvoriť doslova malíčkom, ten väčší bez problémov ukazovákom). Postupom času ako sa dokončila stavba a nasťahovali sme sa, začal jeden z tých menších a veľký chodiť pomerne ťažko. Dôvody boli dva: 1) komplet zanesené "kolieska", ktoré chodia po zdvihnutí HST po koľajničke - bohužiaľ, následok bordelu zo stavby. 2) krivý rám na posuvnej časti, ktorý tým pádom šúchal o koľajnicu, po ktorej ten HST chodí. Po reklamácií a výmene dvoch rámov posuvných častí a vyčistení posuvného mechanizmu zasa chodia prakticky na jeden prst. Sám som zvedavý, ako dlho im to vydrží 😄
Odpovedať
Rozhodne to s malickom neotvorim.
Odpovedať
Profilova fotka
Záleží aký silný malíček máš.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám okná (2ks hs portálov širokých 2,4m teda 1,2m sa zásuva do 1,2m) a teda u mňa myslím, že aj malíčkom by som ich posunul...
Odpovedať
@dorny no tak po otoceni klucky otvaram malickom, kecam naco by som to otvaral malickom. Potiahnem ho normalne, ked silnejsie tak ho musim chytat aby nenarazil na doraz. Ide uplne lahko, otvori ho aj 4r syn. Ten uz dokaze aj otocit klucku ale zapoti sa. HST 3,8m poleny Slovaktual.
Odpovedať
@dorny mame asi cca2m siroky HST rozdeleny na polovicu a nase deti, najmladsia 1.5r dcerka ho otvori v pohode sama, HST je od Slovaktualu
Odpovedať
Profilova fotka
U nás má krídlo 2,5 metra a synovec (5) s neterou (skoro 2) nemajú problém ho posúvať... Samozrejme otvoriť kľučku je druhá vec, lebo je väčšia a nedociahnu s ňou ešte tak manipulovať. Aké keď je kľučka v otvorenej polohe a majú len potiahnuť, tak ich to dokonca baví 🙂
Odpovedať
No my máme od Inconu ale teda malíčkom nič moc, asi ho nemám až tak silný, ale otvára sa celkom ľahko, teda aj naše deti 3 a 5 ho otvoria v pohode. Inak máme asi 2,5 m.
Odpovedať
Ďakujem za vaše odpovede. Tak mi z toho vychádza, že vzhľadom na váhu pri väčších rozmeroch tam pri rozbehu skrátka treba dať trochu viac sily. Nie je to asi úplne komfortné pre deti ale zvládnu to. Ak tam je tlmený doťah, tak to prvotné rozbehnutie ide ťažšie, keďže treba natiahnuť tú pružinu. Ak drhne ďalej, tak sú to buď zanesené kolieska alebo krivý rám.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?