Ako dat dole okno/panty, ked okolo nich fuci?

Dobry den, mame taketo okna a stale citim chlad, ktory vpravo dole prechadza. Snazil som sa velmi amatersky zapatlat okolo okna a parapety co sa dalo - ale myslim, ze diera bude niekde za tym spodnym pantom a tam sa neviem dostat. Vie mi niekto pomoct, ako to okno zosadit a odsrobovat ten spodny pant, aby som sa dostal zanho a zaplatal akukolvek dieru, co tam je, nech nam tam neprefukuje? Toho miesta okolo okien nie je vela, su instalovane v podkrovi vo vyklenku. Prikladam foto spodneho a horneho pantu. Dakujem!
Odpovedať
Z vrchneho pantu vytiahnut tycku/osku a cele kridlo vysunut zo spodneho pantu smerom hore.
Odpovedať
Plochých šrobovákom zatlačiť na vrchu vrchného pántu osku smerom dole, cca 3-4mm. Oska sa vysunie na spodku pántu, do drážky na nej vložiť skrutkovač a zatlačiť smerom dole až zaskočí /takmer úplne vysunutá/ Otvoriť krídlo vysunúť z vrchného pántu k sebe a celé ho zdvihnúť až vyskočí zo spodného pántu. Opatrne je to váha... Bežne sa táto operácia robí montážnou kľučkou ale tú nemáš tak šrobovák musí stačiť. Odporúčam do vrchného pántu streknúť troška oleja, inak sa môže oska ťažko vysúvať.
Odpovedať
a nebolo by lepsie si radsej zavolat nejaky ten servis na okna?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?