Vysoké stropy

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa nám steny pozdávajú veľmi prázdne, neútulné. Chceli by sme to troška pozmeniť a niečo tam vymyslieť. Pomôžte. Čo by ste si tam dali vy?ďakujem PS:fotorámy máme na inej stene a policu s kvetmi tiež.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel veru.... no čo s tým teraz, ked už je dom tak navrhnutý a postavený? Nebolo by lepšie, ak už nie podkrovie, tak aspoň mať hore nejaký sklad, či povalu a mať normálne stropy? Mám kolegyňu, postavili dom. Chceli mať v dome veľkú vysokú halu a hore strešné okná a žalúzie ovládané elektricky. Pokazilo sa im jedno okno a cez obed im slnko pražilo zrvchu do domu. Ked chceli opraviť strešné okno, tak museli v obývačke postaviť lešenie, lebo ani rebrík nedočiahol hore na to okno. Ale našťastie vy taký problém nemáte. :-D
Odpovedať
Tam len vymyslieť dajaku nalepku na stenu abo čo... nič lepšie asi nevymysliš... Abo dajaky trapny FAMILY citat jak si všetci davaju :D
Odpovedať
Problém nie sú vysoké stropy. To je vec, za ktorú sa pripláca. Problém vidím skôr v tom divnom výklenku nad krbom (lepšie by vyzeralo, ak by ste krb potiahli až po strop) a aj nie práve najideálnejšie umiestnenie dverí a ich farba (ale to je o vkuse každého). Možno by ste mohli pridať fotku celej miestnosti.
Odpovedať
Farba na stenach by pomohla
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel ... aj my mame vysoké stropy a na stene oproti vchodu do miestnosti som spravil štruktúrovanú omietku inej farby... nie na celu stenu.. je tmavšia ako ostatne steny, priestor to opticky vyplní. Plus vysoké rastliny vo vyšších kvetináčoch...
Odpovedať
Profilova fotka
Dat vysoke stropy je fajn pokial to nedorbes standartnymi dverami. Keby boli aj dvere vysoke bolo by to lepsie a krajsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel tá stena s tým výklenkom (krbom) by sa možno dala obložiť kameňom alebo tehličkami (pôsobilo by to útulnejšie) a ja osobne na ten strop by som dala drevené trámy alebo niečo také čo by opticky znížilo strop. Ale ťažko poradiť podľa takýchto dvoch fotiek keď nie je vidieť celý priestor a ani štýl zariadenia domu.
Odpovedať
Lacné a rýchlé riešenie: natrieť inou farbou / obklad -drevo kamen / večší umelecký predmet Optimálné - Nejaká konštrukcia SDK alebo z dreva, čo strop zníží a vytvaruje. Fantazia :D - Ak máte deti a nevadia vám neštandardné veci v dome, tak nejaký balkónik s rebríkom by nebol zlý :) Tiež máme trošku vyššie strop, bolo 3m a s SDK sme ho vytvarovali a podsvietili. Trošky atipicky, nie ako vačšina štvorec v strede a schodík. Stači si sadnúť a kresliť,na niečo prídete :)
Odpovedať
Ja sa čudujem, že to poniektorých architektov ešte neprestalo baviť. Vyzerá to otrasne a treba to vykurovať. V najlepšom prípade (bohužiaľ nie v tomto) takéto vysoké priestory vyzerajú ako vstupné haly takých tých,... no ako to nazvať, niečo medzi hotelom a penziónom. Ja by som to normálne znížil sadrokartónom, na povedzme 2,8 alebo tak nejako.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel Daj si tam machovú stenu. Alebo to oblož nejakým obkladom. My máme nad kuchynskou časťou tehličkový obklad, na MS mám veľa fotiek - napr. tu to môžeš vidieť: https://www.modrastrecha.sk/forum/str...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel niečo mi napadlo, čo by mohlo vyzerať výborne a zároveň mať trvalú estetickú aj finančnú hodnotu. Skúste osloviť nejakého kreatívneho umelca- zopár šikovných je aj na slovensku, aby vám na mieru a podľa vašich predstáv namaľoval modernú fresku. nemusí to byť priamo na stenu ako Michelangelo, ale normálne na plátno v požadovanom rozmere.. Alebo si nechajte vytvoriť gobelín na mieru podľa vašej fantázie. Moja manželka napríklad vyšíva Alfonsa Muchu a Gustáva Klimta.. Je to nadčasové, má to okrem estetickej aj umeleckú hodnotu, aj ked to nie je originál. Manželka však nerobí také veľké formáty a už vôbec nerobí na objednávku. Niekto sa ale určite nájde a ak ho budete správne motivovať...
Odpovedať
stránka pre inšpiráciu https://www.top-koberce.sk/rucne-malo...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ako prve mi napadnu obrazy, ale neviem si to tak vysoko vlastne asi ani predstavit :-D Pride mi uz celkom neskoro toto riesit, kedze uz davno byvate a burat nic asi nechcete.
Odpovedať
co tak zavesnu siet - pre inspiraciu pozriet napr https://www.loftnets.com/en/
Odpovedať
Profilova fotka
Ťahavé rastliny, dekoračná omietka na krb, veľké minimalistické hodiny na tú prázdnu stenu 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel hodiny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sarachmel:

Dobrý deň. V obývačke máme vysoké stropy a tak sa…
@sarachmel vysoke dvere by to zachranili, no takto mozno nejaky obklad, ten krb keby potiahnete vyssie, a ked uz znizovat tak sadrokartonmi to pojde, ani praca s tym nie je velmi narocna a hlavne znizenim stropu znizite aj naklady za kurenie. no ak mate deti, mozno im tam vymysliet schodiky a nejaky maly priestor na hranie. tak aspon nebudu hracky po celej obyvacke :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eva_ave1:

@sarachmel vysoke dvere by to zachranili, no takt…
@eva_ave1 to si tam veru viem predstavit, to by mohlo vyzerat dobre. len tiez je to taky vacsi zasah. prikladam sa k tomu obkladu, trochu to aj ozivi tie biele steny a taky iny smrnc doda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?