Rozloženie obývačky

Ahojte, nemáte prosím Vás nejaké postrehy alebo nápady ako umiestniť sedačku a tv? To oranžové je východ na terasu (HS portál) a naľavo ako je okno je v pláne väčší jedálensky stôl. Ale kľudne som za akékoľvek návrhy a postrehy. Ďakujem
Odpovedať
@kika1919 dom uz stoji? Okna uz su? Akurat ten vychod na terasu vychadza ked by mohol byt gauc. Gauc mas vybraty? Aky velky chces?
Odpovedať
@kika1919
Odpovedať
@wivik ano stoji uz a povodne mal byt vychod na terasu v strede toho velkeho okna ale ja neviem preco ma vsetci co tam boli presvedcili ze v strede to je blbost (moj muz, vymeriavac a aj stavbyveduci) a dali sme ten vychod tak nestastne ze teraz neviem kam dat gauc. Povodne som to mala presne v plane ako ty na prvom obrazku (len naopak tv a sedacka) a teraz veru neviem. Gauc budeme brat z bytu 250x170 ale casom kupime urcite cosi ine. Rozmyslam ale nad tvojimi navrhmi, ta telka v strede, je mozne urobit nejaky taky ostrovcek? Ako sa tam potiahne elektrika? Je je potrebne urobit sadrokartonovu priecku? A dakujem 🙂
Odpovedať
@wivik
Odpovedať
@wivik mne napadli este taketo kombinacie 😀
Odpovedať
@kika1919 Tak urcite sa kable daju nejak skryt. Priečke by som nerobila len nieco "vzdysnejsie" https://pin.it/5V69stF https://pin.it/6zhTs9M https://pin.it/W9sfiEW https://pin.it/mMiD3nz https://pin.it/1fYh8bY
Odpovedať
@kika1919 nakresleny je gauc 3x2,5 m. Pre mna je 3,3m vzdialenost gauc-telka velmi malo ale niekomu nevadi. Ale prekazat bude aj to ze do domu sa vstupuje priamo za krk sediacemu na gauci. Nejaku opticku zabranu by som tam dala - lamelovu stenu alebo nieco take. A tiez je tam taka promenadna chodba. Na gauci nebude pohoda, sukromie. Vyhodu v nevyhode mas ze steny stoja. Zober maliarsku pasku, kriedu alebo ked mas kartonove krabice tak si ten priestor rozkresli. A budes vediet ako to pocitovo posobi.
Odpovedať
@wivik ano presne si pomenovala to co mi na tomto plane vadi 😀 aj nad optickou zabranou rozmyslam. A nevedela by si mi prosim vykreslit este ten jeden plan s tymito dvojmetrovymi a metrovymi kreslami? Ved paskujem, kreslim, vyskladavam a nic ma nenadchlo 🙈
Odpovedať
@wivik este presne toto mi napadlo s tou lamelovou stenou ale uplne to blokuje plynuly prechod na terasu 🙈 no neviem no, zrusime telku a bude pokoj 😀
Odpovedať
@kika1919 kreslo bude zavadzat v prechode.
Odpovedať
@kika1919 este som zabudla dopisat ze zadok gauca je od steny 4 m. Co je podla mna minimum z minima. A hlavne ked sa kupuju tie najvacsie telky. My mame 4,5 m gauc od steny a este kusok by som najradsej posunula.
Odpovedať
@kika1919 tu je nakresleny ten co mas 2,5x1,7 m gauc. 4 m od steny a 90cm od okna
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kika1919 tu je oproti telke gauc dlhy 2,4 m. Skor najst nejaky dlhsi ako kreslo. A zabranu by som nedavala ku gaucu ale od otvoru z chodby aby ten co sedi na gauci nepozeral do chodby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ach jaj, no. A teraz si to manzel ako predstavuje? A ten co kreslil plan domu, tomu bolo za tazko zakreslit aj nabytok, aby ste si to vedeli predstavit? Kde je predpriprava/zasuvky pre TV? Nejake oddelenia by som nedavala, uz aj tak priestor nie je moc siroky. Elektriku k TV v priestore mozes tahat bud v podlahe, v plafone alebo popri stene, na stene a na plafone zakrytu v krytkach. Oknom pri stole sa da vychadzat? Asi by som to dala ako v predposlednom plane, s rohovym gaucom, pravym alebo lavym, to je jedno.
Odpovedať
@lenkito10 predpriprava na telku je v tej bocnej stene v pravo. Nabytok bol zakreselny len vychod na terasu nebol ale ako ja som mala jasnu predstavu len ma tak zblbli ked tam dosiel ten vymeriavac ze som to nechala nech to urobia podla seba a to ma najviac na tom stve. Dom sme staviali svojpomocne takze muz riesil milion tisic inych veci a k tomuto sa ocividne nedostal premysliet. Jeho predstava je taka ako je ten predposledny plan a kedze este stale riesi milion tisic inych veci (sme tesne pred dokoncenim) tak mu to nepride ako ze to je big deal ale ja viem ze ma tento vychod bude cely zivot stvat 🙈 zvysok domu a prostredie je super, len toto tu doriesit. S tou sedackou co mame teraz asi to vychadza jedine tato predposledna moznost ale som myslela ze do buducna ci mi niekto nieco nebude vediet poradit ako to vyuzit. Bojim sa ze ak by bola telka uprostred izby, nedala by sa cez den kvoli svetlu pozerat. Co sa predelenia izby tyka tak to len nieco uzke, polickove, nejake 35cm kniznica ale to uvidime casom ako sa zabyvame. Mame dat teraz vediet ako budu svetla a kedze neviem ako bude gauc neviem to povedat 😀 Okno pri stole je klasicke okno, nie je priechodne. Este som aj pisala do firmy kde vyrabali okna ze ci by to neslo prehodit tu dlhu fixnu cast s tou otvaravou, tak ze v tomto pripade nie ale ak by bolo otvaranie v strede tak by to slo 🙈 hlavne ze mi vymeriavac tvrdil ze na stred si to nikto takmer nedava. Joj, nevadi, horsie veci sa deju ako vychod na terasu len som chcela vediet ci niekto nebude mat nejaky skvely napad ktory nevidim ako to casom zachranit 😀
Odpovedať
@wivik dakujem, tato varianta nie je zla, ide mi hlavne o prechod z kuchyne. Dvere na chodu bude vysuvne a velky stol asi otocime smerom k oknu. Naozaj dakujem za tvoj cas 🙂
Odpovedať
@wivik a na zaciatok s tym co mame asi takto, asi fakt tam nemam co vymysliet inac 🙈
Odpovedať
@wivik mozem sa opytat v akej apke to robis? Je to nejak volne dostupne? Dakujem 🙂
Odpovedať
@kika1919 apka je floor plan creator
Odpovedať
no teraz je to uz tazko vymyslat, najschodnejsie riesenie sa mne javi keby sa urobila nejaka ta stena, ktora by oddelila jedalensku cast od obyvackovej a umiestnenie gauca by bolo pri stenach, to mi pride najlepsie, pretoze mne osobne nesedi, ked je sedacka v priestore
Odpovedať
Profilova fotka
Prave zakresleny nabytok da navod kadial chodit a argumentovat pred chlapmi. Budes si trvat na svojom v buducnosti. Ako to casom zachranit... vymenou okien. Carovat sa tam neda. Casto pozerate tv cez den? (My nezapneme ako je tyzden dlhy) tak si zastries zaves. Osobne som si dala bodovky do dennej miestnosti, lebo by som nezniesla, ak by luster nebol presne nad stolom alebo stolikom 😆 ale to zalezi aj na priestore, u nas mozem nabytok posuvat rozne. Ak nejake predelenie, mozno lamelami pred vchodom a el tahat zo stropu.
Odpovedať
@lenkito10 toto posledné presne som mala od rána na mysli....len nie je čas kresliť.
Odpovedať
@wivik no taketo nieco si ani neviem predstavit, nemam rada, ked by som mala sediet a niekto mi ma chodit poza chrbat, najlepsie riesenie je, ked sa da sedacka k stene, aby bola za chrbtom, nie v priestore, len tu fakt tych moznosti ako to vyriesit je velmi malo :/
Odpovedať
@lenkito10 toto je tiez zaujimave riesenie, dakujem❤️ @svetlanik Mne sedacka v priestore nejak nevadi, skor riesim ten plynuly prechod na terasu. Dakujem vsetkym, dam potom ked sa zabyvame ako sme to nakoniec poriesili, najradsej by som vymenila okna ale asi ma lacnejsie vyjde zastena😆 Krasny den prajem
Odpovedať
@kika1919 treba si zodpovedat otazky - ako ste ulozeni na gauci a ci napr telka v rohu sa vam bude pohodlne pozerat. Tiez ci a aky chces mat vyhlad z gauca cez presklenu stenu. Ci castejsie na gauci len tak sedis a napr citas knihu alebo inak relaxujes tak by sa ziadalo mat priamejsi vyhlad z gauca von. Alebo sa vecer len zlozis pred telku. Podla toho by som umiestnila gauc. Mne by bolo luto mat taky krasny vyhlad do zahrady a nemoct sa pozerat. Ked si vytvoris ulicku k vychodu na terasu aj ze odsunies viac do priestoru gauc, casom si zvyknes. Priblizne 6 mesiacov aj tak budes chodit na terasu minimun ak vobec a ocenis ze mas vyhlad vonku. Takto sa na to pozeram ja, vytvorit si pohodlie aj na ukor nejakeho kompromisu (obchadzania gauca ked chcem ist na terasu). Musis si povedat co je pre teba dolezitejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa takisto priklanam k tomu vyhladu z gauca🙂 Tiez by som to takto velmi chcel, ale taku moznost sme, zial nemali. Ani ten vyhlad nie je bohvieco, popravde, ale tak co uz🙂 Kazdy si spravi ako vie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 mame to podobne, co sa tyka pozerania telky, takze toto myslim, ze by mohlo byt. Mas super napady 🙂 Aj ked je fakt, ze tu sa toho vela vycarovat neda, ale tebe sa to podarilo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?