Môže byť klimatizácia umiestnená nad gaučom?

Dobrý deň, staviame dom a chceme do obývacej časti spojenej s kuchyňou klimatizáciu. Pôvodne sme ju chceli nad terasové dvere,ale tam sa nezmestí a jediné miesto,kde ju je možné umiestniť je nad gaučom.Bojím sa však,aby nám nefúkala na hlavu a za krk. Máte niekto s takto umiestnenou klímou skúsenosti?
Odpovedať
@nina004 ja mam skusenost z kancelarie nad stolmi a nic prijemne. Bola viac vypnuta ako zapnuta. Za mna ziadne zariadenie ktore fuka a je jedno kde bude umiestnene lebo stale sa najde miesto kde to fuka.
Odpovedať
@nina004 existuju inteligentne klimatizacie, ktore sa same nasmeruju, aby na teba nefukalo. My mame klimu v celom dome, nad postelou aj oproti postele a ziadny problem. Je to o tom spravne a odborne si dat poradit a vybrat
Odpovedať
@suezee @wivik Dakujem za odpovede. Bol dnes u nas pan od klimy a zhodli sme sa na tom,ze nad gaucom to je jedine mozne riesenie v nasich priestoroch. Ja nie som velkym priaznivcom klimatizacie,nezapinam ju ani v aute,ale nakolko mame obyvacku orientovanu na juh a byvame v teplej oblasti,tak ma vsetci susedia upozornili,ze bez klimy to nejde. Tak aspon pocas horucau trosku ochladit miestnost.
Odpovedať
@nina004 a keby si radšej tienil južné okná? Bolo by to lacnejšie a hlavne zdravsie :-)
Odpovedať
@nina004 ked uz ze vyslovene to tak musi byt tak by som ju riesila tak aby bud si ju vies nacasovat alebo na dialku zapnut. Napr ze vies ze o hodinu ides domov ( ten cas som len buchla, neviem kolko treba navychladenie) tak ju zapnes aby si uz do chladnejsieho prisla a nie aby sa zapla az ked si doma lebo bude musiet asi dost fucat aby si citila ze je chladnejsie. My tiez budeme mat vsetky okna na juh a obyvackove na zapad tak exterierove zaluzie bola prva volba a kedze ja absolutne horucavy nemusim tak budeme mat aj chladene stropy.
Odpovedať
@nina004 keď staviaš nový dom, asi si ho kvalitne izoloval. Klíma nech pripraví požadovanú pohodu keď tam nie ste. Aj fúkanie sa dá nasmerovať. Neobával by som sa tohto riešenia.
Odpovedať
Profilova fotka
Záleží od toho akú klímu zvolíte, sú také kde sa dá smer fúkania meniť takže to nemusí fúkať priamo dole na vás na gauči, takže treba ísť týmto smerom ak sa dá a rozpočet pustí. Tiež nemám inak dobré skúsenosti so situáciou keď klima fúka priamo na človeka
Odpovedať
@wivik exterierove zaluzie urcite budeme mat. Ale nakolko su tam dvere od terasy a predpokladam,ze hlavne v lete sa bude chodit dnu-von. Tak obyvacka bude vyhriata aj tak.
Odpovedať
@nina004 mam nad gaucom. samsung ma funkciu windfree, a ta vam na krk fukat nebude.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?