Funguje ešte DVBT?

Funguje ešte nejaká free telka, ktorú by som za nejaké malé náklady spojadznil na cca 1-2 mesiace, kým zapoja optiku? Nech tu nemáme tak ticho 🤷‍♀️ Vďaka
Odpovedať
@terry25 Sa Ti vzplatí na 2 mesiace niečo vymýšľať? Iba na okaj: toto, čo ide v terestriale je totálny odpad (ako aj zvyšok mainstreamu)
Odpovedať
@terry25 funguje @petersd akože neoplatí? za 20€ kúpiš anténu a na DVBT chytíš 9 programov. Ja mám takú telku vonku pod altánkom. STV-čky, Jojky, nejaké lokálky, TA3.. nič moc, ale niečo predsa. Ja mám magiosat, ked je búrka, alebo hustá oblačnosť, občas vypadne, vtedy prepnem aj v dome na DVBT, ked sa mi nechce štartovať magoiogo.
Odpovedať
len mi napadlo, aj telkáč musí mať podporu DVBT2, inak to nepôjde. Iba cez samostatný príjmač, čo by sa predražilo
Odpovedať
@petersd My máme doma cez 150 programov a je to totálne zbytočná blbosť. Beztak sa sledujú max. tri stále dookola. Ostatné snáď ani nikto nesleduje. Niečo slovenské, niečo české a nejaký dokument. Čo viac treba? Sem-tam správy, nejaké to varenie, príroda, technika a vypne sa to. A keď sú synovci na návšteve, vtedy ide akési detské čosi. Inak to ani zapnuté nie je treba.
Odpovedať
DVB-T funguje, aj vždy fungovať bude. Je to nejako zo zákona. Jednotku, dvojku na tom chytíš, na Záhorí české - Primu, Novu, ČT… To na chalupe, doma je optika. A ako @pochabel hovorí, z tých 100 programov sa pozerávajú 3-4. Ale rýchlejší internet sa s menej programami nedal objednať, takže tak…
Odpovedať
@zicher No veď všetko, čo si vymenoval, sú už grcy. A dobrovoľne ešte za to dáš 20€. Média sa stali propagandistickými, objektivita sa už dočista vytratila. Snáď uz ani nepoznám človeka, ktorý by im slepo dôveroval. Kto seje vietor, žne búrku. Nech sa kompetentní potom nečudujú, že ľudia sa utiekajú ku alternatívnym zdrojom informácii. ... ale toto je už iná téma...
Odpovedať
@petersd veď ten obsah je taký aký je....niekto tomu verí, niekto nie....my reálne telku nepozeráme, len nám šla na pozadí. Občas som si pozrel dokument....Spektrum, Discovery, Animal planet a pod....to bude potom na optike.
Odpovedať
@petersd ale ved od rána do večera všade nevysielajú iba správy. Aby si bol nútený sledovať "propagandu". Ved vieš prepnúť na dokument, zábavu nízkeho razenia, alebo len tak nech beží podmaz.. Vždy je dobre mať nejaké zadné vrátka, ked ti napríkad zdochne stb od provaidera..
Odpovedať
@zicher dík za pripomenutie...idem to zistiť. Ak nie, nebudem dokupovať aj zariadenie. Anténu kúpim za 10 eur, to ešte obetujem. Dík vsetkym6za rady
Odpovedať
https://www.plustelka.sk/technicke-in...
Odpovedať
...https://www.emos.sk/antena-izbova-em-004-0-25-km-dvb-t2-dab-fm-filter-lte-4g s touto mam najlepšie skusenosti, ked nam vypadne Digi pri burke tak prehodime na DVBt https://www.satelitnatv.sk/vysielace/...
Odpovedať
Najviac o propagande kvičia takí, čo jej najviac zožrali za komančov. Vtedy im nevadila.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petersd Keď si z tých múdrych, nože povedz nám obyčajným ktoré sú tie správne stanice aby sme boli objektívne a pravdivo informovaní???
Odpovedať
@zicher uj..... mám 🥰
Odpovedať
@terry25 bravo! tak kúp, nasmeruj anténu a naštartuj dvbt. Síce veľa zábavy nezažiješ, ale aspoň niečo kukneš. Mne to vonku beží, ked grilujem, varím guláš, alebo len tak relaxujem s nohami na stole pod altánkom.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@zicher a ešte takto.... stačí mi izbová? Bývam na konci obce, najbližší vysielač mám vzduchom 20 km (Sitno).
Odpovedať
@terry25 to netuším, ale na 20 km by hádam aj mohla. Ja mám Kamzík 66km, mám exteriérovú.
Odpovedať
@zicher podľa tohoto by aj mala stačiť
Odpovedať
@zicher V prvom rade sa hanbí za seba, za svoj pohľad na názor Tvojho otca !!!
Odpovedať
Nehadajte sa ☝️ zoberiem varešku a máte po prdeli ☝️
Odpovedať
@zicher pr príjem je dôležitý výkon vysielača a aké územie má pokryté signálom, ja bývam pod jedným možno 3 km, no som pod kopcom a žiadny signál, vo frekvenciách ktoré dnes vysielajú telev. je treba takmer priamy výhľad bez prekážok, ked vysielali ešte v 5 kanály analogovo bol dosah daleko akurát i z duchmi , na Slovensku sa stala pozemná len ako doplnková ,zariadila to Markíza ked začala vysielať v HD rozlíšení len za poplatok a v tom čase na žiadnej pozemnej žiadny signál , vypol sa zo dňa na deň, a tak i cigoši uprednostnili príjem zo sat aj sa u nás ešte stále tak volá CIGI a nie DIGI, bez poplatkov je toho veľmi málo a nie všaetke mixi za poplatok vysielajú celoplošne
Odpovedať
@terry25 https://www.satelitnatv.sk/vysielace/... Toto je zoznam vysielacov. My mame na chate v TV strceny len kusok drotu, nemame problem s prijmom. Skus, mozno nebudes potrebovat ani tu antrnu, ak je to na 2 mesiace.
Odpovedať
https://sk.wikipedia.org/wiki/1._mult...
Odpovedať
antena prisla....zajtra vyskusam
Odpovedať
@terry25 nepomohol dipol z dvojlinky?ak je blízo vo výhľade vysielač stačí , no niekde nepomôže žiadna anténa hlavne v kopcovitom terene nejde ani FM v aute
Odpovedať
@duzu Myslím, že éra dipólov skončila s odchodom analógu...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@duzu Myslím, že éra dipólov skončila s odchodom …
@petersd A začala era hlupákov ktorí nemaju páru o digitálnom resp. analogovom prijme
Odpovedať
@petersd prijíma sa signál na rovnakej frekvencii akurát miesto amplitúdy ho prijímaš v digit podobe 1,0 v rôznej kombinácii, takže ho prijmeš i na dipole ak máš vysielač pod nosom,
Odpovedať
😭 takže ani ťuk 🤷‍♀️ TV našiel pripojenú terestr. anténu, potešil sa.... napísal pár dristov o tom, aké je to skvelé a nabádal ma hneď na automatické ladenie kanálov 🕺 Samozrejme, ani na 5krat nič nenašiel. Nainštalovak som si apku na mobil, našlo mi v nej polohu aj vypísala všetky okolité vysielače a nič viac. Keď som dal zobraziť terén, vždy sú v ceste kopce 😭
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?