Akú uhlopriečku televízora do obývačky so šírkou 5,5m?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravym strechaci mam otazocku k vyberu uhlopriecky televizora kedze stary tv sa snamy uz pomaly luci.pokukujem po dvo variacich.sirku obyvacky mame 5,5 metra
Odpovedať
@duzu presne o tom hovorim, ze na plazmu nedam dopustit, ohladom kvality zobrazovania obrazu. Tiez mam len 50", v tej dobe si vsetci tukali na celo, aku opachu som kupil :-) , dnes je to minimalny standart. Teraz do domu mi treba vacsi TV, ideal je 75". Len zatial OLED 75" je este docela vysoka polozka.
Odpovedať
elektronika ide strašne dopredu, ešte pre nedávnom bola FULL HD :-)
Odpovedať
@standa1981 len teraz je to úplne opačne ako niekedy , teraz predbieha vybavenie TV pred vysielaním, máš síce kvalitný TV s rozlíšením i 8K, len čo z toho ked sa stále vysiela max len HD, niekedy sa museli pridávať "krabičky" do TV napr už pre vyššie pásmo či zmena SECAM na PAL @jurkoboss cena je síce vysoká , no ked som kupoval Plazmu bola oproti CRT niekoľkokrát drahšia na vtedajšie pomery, cena ma až tak netrápi, skôr kvalita obrazu na tak veľkej ploche, asi si počkám na pravidelné vysielanie v 4K , LED je len pre zobrazovač pre internet, ako TV len mazanica s pastelovými farbami.
Odpovedať
@duzu len dnes televizory s velkou uhloprieckou su uz asi vsetky len 4K A ze nie je v beznom vysielani 4K standart ma az tak netrapi. Zo vzdialenosti viac ako 3m, aj tak uz zanikaju vsetky detaily 4K, takze na taku vzdialenost a vacsiu uz staci aj upscaling, ktory tie telky maju. 4K dnes asi clovek vyuzije najviac, ked drti s detmi playstation. Tie detaily si moze pozriet aj 1,5 m.
Odpovedať
@jurkoboss len ten,upscaling vypadá tak isto ako dnes SD v HD TV, mňa to neočarilo v Datarte, je výrazný rozdiel ked tam ide slučka v 4K skúšobné vysielanie
Odpovedať
@duzu no vsak to je jasne, ze ten upscaling nedokaze zazraky a nemozno to porovnavat s reklamnym 4K videom ;-) Ja mam skylink, vacsina programov je v HD V obchode som si naschval nechal, nech pustia normalne televizne vysielanie. Akurat bol hokej, tak som to pozoroval. Uplne zblizka samozrejme to nie je bohvieco, ale od 2 metrov a viac uz je to pozeratelne aj na velkej obrazovke. Vstupny signal bol tiez STV HD, takze tiez to uz prepocitavalo. Nie je to ako 4K, takmer vektorove video :-), ale sledovat sa to da
Odpovedať
@standa1981 tento nie moc dobry na taku uhlopriecku, to radsej tento https://www.rtings.com/tv/reviews/sam..., da sa kupit od 1600, tu je aj porovnanie oboch https://www.rtings.com/tv/tools/compa...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Pre Full HD sa odporúča vzdialenosť od obrazovky 3-násobok výšky obrazu. Pre 4k je to 1,5-násobok výšky obrazu. Pri väčšej vzdialenosti tie detaily obrazu jednoducho neuvidíš. Teda pri 5,5 m od obrazu je to pre Full HD cca 147", pre 4k dokonca cca 294". Ja osobne sedím 4,5 m od 130" plátna, teda 2,78-násobok výšky obrazu, a pri filmoch by som prijal aj väčšie. Ak nechceš plátno s projektorom a vezmeš napr. ten 75" televízor, tak pre 1080p by si mal sedieť 2,8 m ďaleko, pre 4k iba 1,4 m. Každopádne vezmi čo najväčšiu uhlopriečku, aká sa ti vojde do rozpočtu a ktorú prežije tvoja žena. 😄
Odpovedať
65"
Odpovedať
Profilova fotka
@goldway ako je to s tym projektorom za denneho svetla ? Je tam nieco vidiet ?
Odpovedať
@matusmino je tam nieco vidiet, ale ked je zatienene je lepsie ako u OLED. Ale za denneho svetla je najlepsia led technologia.
Odpovedať
@rkorba platno lepsie vidno ako oled ok zas som sa nieco naucil
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sysell chyba tam ciarka za "ako"
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba lebo uz dlhsie spekulujem o nieco takom ale dost ma odradza ta viditelnost pocas denneho svetla. ale nedavno prislo Xiaomi s tou novou telkou 90" uhloprieckou a za celkom rozumnu cenu tak len dufam ze to bude mozne objednat aj v Europe a asi by som do toho isiel 🙂 predsa 90" je uz hej 😄
Odpovedať
@matusmino ak sa vobec dostane do EU, tak tipujem, ze tu bude stat tak 5-6 litrov. Skoda.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko tak dnes vies najst za rovnake peniaze o dost mensie TV 😄 a nemyslim si si zeby zdvojnasobili cenu.
Odpovedať
@matusmino uf to je za pol steny cez 2,3 metra zatiaľ som videl najväčšiu 75" Oled cez 5 litrov
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu no je to ako postel 120cm na 210 cm 😄
Odpovedať
@matusmino ked sa pouzije platno na to urcene tak je vidiet super aj za denneho svetla, treba popozerat ytb su tam recenzie aj na platna
Odpovedať
Profilova fotka
@goldway len ci by to v konecnej cene nebolo este drahsie ako nejaka maxitelka 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?