Aké pripojenie TV a internetu si vybrať?

Zobraz úvodný príspevok
Zrusili sme kablovu televiziu a teraz sa nevieme rozhodnut ake pripojenie si vybrat. Riesime Magio od T-comu a Fiber od Orange. Ake mate vy skusenosti?Prosim o kazdu radu, ci nazor, ktory by nam pomohol pri rozhodovani. Dakujem velmi pekne za vase prispevky ;-)
Odpovedať
1
6
7
@stando3_7 to že vypadáva nie je problém poskytovateľa ak je to napr na pevnej linke , tú má len prenajatú , iné je to ak má i vlastné pripojenie opt. linku, či kábel , vtedy tam zas nepustí konkurenciu, pozri si podľa adresy od koho máš najvýhodnejšie pripojenie
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
V diskusii som premazala niekoľko príspevkov, ktoré boli zverejnené umelo vytvorenými profilmi a slúžili ako skrytá reklama pre určitú spoločnosť. Tieto príspevky považujeme za jednostranné a zavádzajúce. Keďže nám záleží na tom, aby informácie získané vo fóre na Modrej streche boli hodnotné a aby odrážali reálne skúsenosti našich používateľov, rozhodli sme sa dané príspevky odstrániť. Verím, že diskusia bude vyvážene pokračovať ďalej :) Krásny deň prajem, Jana, 4nets team
Odpovedať
Profilova fotka
Nemohli by ste mi poradit co mi moze sposobovat caste vypadky internetu? Neviem ci mam rovno menit poskytovatela alebo staci vymenit modem alebo co. Nemate s tym niekto skusenosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@richardoo za takymito problemami moze byt naozaj cokolvek. Mne tieto problemy sposobuje napriklad len pocasie..
Odpovedať
@richardoo bolo by fajn popisat aj nejake blizsie info, napisal si nieco v zmysle: kazi sa mi auto, mam si kupit druhe?
Odpovedať
@richardoo aké máš pripojenie? ak máš modem tak pravdepodobne máš pevnú linku ADSL-daj si ju zmerať či máš na vstupe do modemu kvalitný signál, ak máš vzdušné vedenie , je náchylné na nepriaznivé počasie, hmla, dážď, sneh skontrolovať všetke spoje to má na starosti telekom, nech máš akéhokoľvek poskytovateľa, ak máš pripojenie vzduchom na anténu vtedy je najkvalitnejší signál pri priamej viditeľnosti k vysielaču, všetke prekážky spôsobujú útlm signálu a treba nájsť lepšie miesto na anténu
Odpovedať
@duzu @richardoo nebolo by jednoduchsie zavolat ISP a popisat mu problem?Nar telekom ti vie kuknut/resetnut linku na dialku...dokonca aj router/modem-ked sa im chce.Do 3 dni sa ti na linku kukne technik...
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 @duzu hej pevnu linku mam, zmerat kvalitu by mi bez problemov mal aj moj terajsi poskytovatel nie? ale uz som na nervy z toho, ze kazdu chvilu vypadok ze nejde vobec alebo popripade ide ale furt vypisuje ze obmedzene a to my uz vytaca do nepricetna. @mcdog asi to tak budem aj po sviatkoch riesit, no uvidim, ale spravne si povedal. Ked sa im chce ;)
Odpovedať
@richardoo ak ti vypisuje obmedzene to nepomôže na pevnú linku nič , si daleko od ústredne, hľadaj pripojenie vzduchom
Odpovedať
Profilova fotka
@richardoo urcite tvoj poskytovatel ma aj infolinku tak skus mu cinknut povedat co je za problem a snad ti poradi ako to riesit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
viete mi niekto poradit aka je max vzdialenost optickeho WIFI routra od providera (Fibernet TV od Orangu alebo Magio od Tcomu-este neviem) a Set Top Boxu pri TV ? kolko metrov je odporucanych a kolko je max medzi tymito zariadeniami ? aky kabel je dobre pouzit.. ja mam FTP CAT6 a 17.5metra ..je to ok ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
je tu niekto kto využíva služby Fast Share cz,ste spokojní?
Odpovedať
@marta2610 ja, uz zopar rokov. preco?
Odpovedať
@manilla lebo či si s nimi spokojná? koľko programov?čo ktomu treba,jasné internet,nejaká skrinka .a nevieš porovnať so skylink?
Odpovedať
@marta2610 urcite myslis fastshare.cz? to nieje tv alebo internetovy provider
Odpovedať
digi 12,60 uplne stací, net optika neobmedzeny lokalny poskytovatel 11 eur
Odpovedať
@santos950 to ako vieš že dotyčný chce práve DIGI a nie iného poskytovateľa?, každý má iné záujmy , DIGI je výhodný len pre šport v takom rozsahu ho nemá žiaden iný ,no napr. Skylink má viac prog. v HD optiku budeš mať väčšinou v panetovom dome , pre jeden dom drahá zábavka a ostáva len SAT
Odpovedať
@duzu optika v rod.dome za 11 eur neni vela podla mna
Odpovedať
@santos950 skús mi ju zaviesť , lebo žiadny dodávateľ to tu nerobí, to sa neoplatí pre jeden dom v obci kde je dsl, to by sa muselo pre viacerých , načo je jednému zadaná platená IP , iba ak by chcel zarábať na zdielaní
Odpovedať
@duzu no ak by bola optika tak ver ze vsetci co maju dsl by presli k optike ale tak niekde neni dsl a je optika resp. tí co mali dsl presli k optike ak bola moznost optika je najstabilnejsi zdroj pre internet zatial
Odpovedať
@santos950 to mne nemusíš písať ja som sa živil sieťami mnoho rokov a vzdelanie oznamovacia a rádio technika , niekedy to bol slaboprúd
Odpovedať
Profilova fotka
zdravim, vsetko zavisi od toho: - co si budete pozerat, pretoze kazdy ma inu ponuku, -tak isto pripojenie, ci optika alebo vzduchom -ci firma poskytuje aj internet plus tv ja ako clovek ktory sa s tym stretava pri instalaciach tv audio, mozem povedat teda vramci hlavneho mesta orange, skylink iba na telku, upc , je sice procha drahsie ale vacsinov vsetci maju roztahany po dome privod a tym padom, ked si zmyslite tv hocikde sup a pripojenie je jednoduche..
Odpovedať
Profilova fotka
@modrastecha1 neviem síce komu to patrilo, ale podľa mňa za ten čas už je dávno rozhodnutý a mát o aj zriadené :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Ahojte, prosim poradte, my mame na ulici pri novostavbe opticky kabel t-com, kolko atoji tv a internet od nich? Nevyznam sa... Da sa aj ine riesit cez ten kabel alebo len t-com? Musime mat? Dakujem😊😊😊
Odpovedať
@domix147 telekom 😉
Odpovedať
@domix147 ved si to pozri cenník na ich stránke, optiku ťažko budú prenajímať ako museli pustiť pevné linky
Odpovedať
U nas kopali minuly rok optiku a 2 tyzdne dozadu mi volali z orange ci nechceme od nich optiku a hned na to mi volali z telecomu ze v auguste nas dojdu pripojit.Tak asi to prenajimaju.Ceny nabidli podobne len mame od telecomu magio a keby som presiel ku orange tak by som platil nejaku zmluvnu pokutu tak radci zostanem u telecomu.
Odpovedať
@alik1986 stalo sa mi podobné , v čase ked som uzavrel zmluvu na 2 r, boli najlepší, no tiež som už dostal výhodnejšie ponuky i od 4-ky a Orange i na pevné LTE vzduchom
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?