Zmena ytongu lambda 450€mm za porfix premium 500 mm

Prosim vás vol by problém pri kolaudácii keby znamením Ytong lambda 450 za porfix premium 500 mm dakujem za odpovede
Odpovedať
tlieskam ti k výberu muriva + tvojmu projektantovi zjavne k provízii ktorú dostane zato že ti navrhol takýto shit ktorý len prekladajú na stavebninách pretože to nechce nik kúpiť.. nie, problém mať nebudeš.
Odpovedať
A načo to ideš robiť? Máš to ešte len navrhnuté? Či prečo si zmenil názor?
Odpovedať
@doritt áno čakáme na stavebné a dostali sme ponuku na porfix o 3000e lacnejšie
Odpovedať
@plump11 problém mať nebudeš, materiál nie je problém
Odpovedať
@doritt ide mi hlavne a to že porfix je o 5 CM hrubší či to nebude nejako vadit
Odpovedať
Profilova fotka
no, podla mna je to zmena projektu, kedze sa menila nosna stena. treba prepocitat vence atd. nemyslim, ze je to take jednoduche. ak by sa nemenila hrubka steny tak je to jedno... my sme menili z 38cm na 30 a tiez musime menit projekt pred dokoncenim stavby
Odpovedať
@dorwin co by tam prosim ta prepocitavali vsak davaju hrbsie nie tensie
Odpovedať
Ja si tiez myslim, ze to nevadi, ale normalne sa mozes opytat na stavebnom urade.
Odpovedať
@jumt podla tejto logiky by som sa neriadil :) kazdopadne asi tazko uvidia co si tam realne dal (kedze budes mat fasadu a omietku), ak su svedomity tak sa to odrazi len na rozmeroch ...prip. na kvalite ak sa to rozpadne :D
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan realne to neuvidia, ale.... ak pozeraju papiere pri kolaudacii tak to je napisane napr. v energetickom certifikate, kde sa pocitaju prestupy cez obvodovu konstrukciu. pokial schvalne neuvedu povodne hodnoty ;) tak ci tak, ako radil @stano_33, treba sa opytat na stavebnom urade
Odpovedať
@dorwin a energeticky certifikat sa vypracuje z coho ?z projektu ci realne niekto pride odobrat vzorku co mam na stavbe a z toho ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@plump11 nemal by to byt problem ak si posunies murivo smerom dnu do domu akurat ze sebe uberies priestor 5 cm po obvode
Odpovedať
Článok sa načítava...
@plump11 je to jedno, ale je to vela takycto tem, resp o zateplovani, ak to chces daj si to. 5cm rozmer na dome nik neriesi, mozes priapdne aj vysunut 5 cm mimo platnu
Odpovedať
@shadowmilan Veru aj mňa by to zaujímalo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ano, @shadowmilan firma by mala prist a prejst veci, ktore maju na to vplyv
Odpovedať
@plump11 😁 no pekne... lol
Odpovedať
@plump11 ako písali vyššie posuň to dnu nie von :)
Odpovedať
@dorwin No a otázka za milión, čo myslíš, že pritom rozrežú stenu a pozrú sa na skladbu ? U nás bola panička na energetický certifikát, pofotila si dom, odfotila si kotol, odfotila si rekuperáciu, odfotila si externé čidlo teploty z kotla a zo všetkého ostatného vychádzala z projektu ... Nikto to riešiť proste nebude :)
Odpovedať
energetický certifikát ti spravia teraz za kilo klobásy na diaľku aký len chceš.. len pošleš fotku odfoteného domu. Nie, problém mať nebude len nechápem to zmýšľanie tých ľudí prečo volia takéto varianty muriva v 21.st
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?