Železobetonova stropna doska miesto venca, je to možné?

Ahojte, prosim vas riešime akurát strechu a rozmýšlame že miesto väzníkoveho krovu by sme dali železobetonovu stropnu dosku a na to hydroizolaciu. Bolo by možné vynechať veniec a miesto toho dať železobetonovu stropnu dosku? že by sme ušetrili. Jedná sa o poschodový dom. Realizátor hrubej stavby nás odkázal na statika, a chcem vedieť či to má zmysel riešiť a máte s tým niekto reálnu skúsenosť, ďakujem
Odpovedať
@aklatanmal áno je to možné. Mám žb strop rovno s vencom ale ako chcete ušetriť tak to neviem.
Odpovedať
@jumt ja som myslela ze bez venca, ze iba stropna doska, a niekde som citala ze ta stropna doska nahradí veniec, len sa tam musí železo trocha inak ulozit..
Odpovedať
@aklatanmal to je urcite na statika.. ale mozem povedat, ze na nasom dome to tak mame - na poslednom rade tehal je zelezo-betonova doska
Odpovedať
@matus_pt super, tak dobre vedieť že dá sa aj tak a budem urcite konzultovať so statikom..
Odpovedať
@aklatanmal a nad tou ZB doskou bude aka strecha? Ten isty vaznikovy krov, alebo nieco ine.. tiez mi nie je jasne, ako sa tym da usetrit
Odpovedať
@aklatanmal to vám na kreslí statik ale ide to bez problémov. Lebo som nechcel sadrokartón tak som dal pevný strop. Je to ako keby ste robili veniec len sa prepoja armovania
Odpovedať
Profilova fotka
@aklatanmal no tiez by som chcel vediet ako presne chcete usetrit? aku strechu nad tou doskou? Lebo riesim momentalne hydroizolacie plochej strechy + tepelne izolacie pre nas dom a moc lacna zalezitost to veru nie je... cca 180 m2 a 50 cm atiky a tie cenove ponuky mame v rozmedzi od cca 22 000 - 35 000
Odpovedať
@matus_pt jaj ty myslis setrenie porovnanie vaznik a zelezobetonova strecha.. no nam nacenili vaznikovu strechu sklon 5 stupnov na cca17tisíc na komplet aj s klampiarskymi prácami ( na vrchu plech) ale to by sme museli este davat fukanu izolaciu a sadrokartonove stropy a pre porovnanie mame nacenenu zelezobetonovu stropnu dosku za 11000 a na to rozmyslame dať hydroizolaciu alebo jednoduchy krov na to plech a zatepliť z vrchu, a teda by sme nemuseli robi´t už sadrokartony a zateplovať fukanou izolaciou. Apon takto nad tym rozmyslame.. a ta cena je porovnatelna.. a nakolko mame už zajednanu cenu hrubej stavby aj s tymi vencami a povodny projekt bol vaznikovy krov, tak by sme nedali tie vence, ale rovno zelezobetonovu stropnu dosku a tym by sme usetrili na tom ze nebudeme robiť vence 😄 strasne komplikovane som to napísala.....
Odpovedať
@radoslav_chudy v skratke.. miesto vaznikovy krov, laty, kontralaty, plny zaklop, parozabrana, a falcovany plech.. cca 17000e mame nacenené, by sme dali zelezobetonovu stropnu dosku nacenená na 11000e a hydroizolaciu, (nacenená na cca 11000e ) spolu 22000e a nemuseli by sme uz davat sadrokartony a fukanu izolaciu a boli by sme na cca rovnakej cene.. a este sme dali dnes naceniť verziu ze zelezobetonova stropna doska, a na to jednoduchy krov, a zateplit z vrchu ( je to sklon 5 stupnov.. ) jedna sa o 100m2 13x7,7 cca
Odpovedať
a usetriť chceme na tom že uz máme zajednanu cenu na hrubu stavbu v ktorej mame naratane vemce a tie by sme nerobili a dali by sme rovno zelezobetonovu stropnu dosku takze by sme o tie vence zapaltili menej😄
Odpovedať
@aklatanmal ŽB stropná doska to nie je lacný špás. A to tiež neznamená, že vence netreba. To železo - výstuž do vencov treba dať tak či tak. Takže vence aj tak budete robiť, len ich spojíte so stropom. Betónu aj železa tam pôjde rovnaké množstvo plus to, čo ide do stropu plus výstuž stropu a ešte prievlaky. Takže neviem, či ušetríš, bude ťa to stáť ešte viac. A ešte k tomu budeš musieť prekresliť projekt. To nie je len že si tam vyleješ betón. Statik a projektant ti musia vyrátať hrúbku betónu a výstuž. Ja mám tiež ŽB strop a ten je spojený s vencom - pozri priložený obrázok. Takže zmeniť to môžeš, ale určite tým nedosiahneš úsporu, ako si myslíš.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?