Z akého ytongu stavať?

Zdravim..idem si po radu alebo nazor z akeho ytongu(Lambda,Standard,Univerzal) najlepsie stavat?Dom bude postaveny v Bratislave,bude poschodovy a planujeme aj zateplovat(pravdepodpbne multiporom).. Povodny napad bol Standard 375+125multipor.. ale co sledujem diskusie a fora tak su rozny ludia a rozne nazory.. Niekto da lambdu 375+150 zateplenie(niekto bez),iny standard 300+200 zateplenie.. Je az tak nutne davat 200 zateplenie?Je lepsie dat hrubsie murivo (375)+zateplenie (125,150) alebo lepsie tensie murivo (300)+zateplenie (175,200)som uplny laik a chcem vediet co by bolo pre nas najlepsie,najrozumnejsie Dakujem
Odpovedať
Je tu toho kopec uz popisaneho, takze len v skratke: Co najtensie murivo a co najhrubsie zateplenie. Vzhladom na zvoleny ytong je minimum na murivo 250-300.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 Kolko poschodi? Ak iba jedno tak mozes kludne cele robit z univerzalu pripadne aj standardu, ja by som pri poschodovom ale do 250mm nesiel, radsej 300. Ale to Ti povie statik. Ak budes mat viac poschodi, tak tam sa odporuca na dolne podlaze Statik. Lambda nieje uzsia ako 375mm, ma vsak lepsie tepelne vlastnosti, coz sa odzrkadli na cene 🙂 A plati co pisal @zefe - tensie murivo, viac izolacie. Preco ides zateplovat Multiporom? Najhrubsi Multipor je ma 20cm a ma tepelny odpor 4,4. To je akoby si zateplil stavbu z polystyrenom 18cm coz je tak na hrane, takze malo 🙂 Ja by som to postavil z Ytong Standard 300, zateplit minimalne 25cm bielym alebo 20cm sedym EPS (ak budes byvat v tichej lokalite), alebo dat mineralnu vatu ktora je sice raz taka draha ale zato budes mat v dome totelne ticho co pri polystyrene necakaj lebo prenasa dost hluk z exterieru.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 stavali sme bungalov, dokonceny 2018, ytong 25 + 20 polystyren, zaklady do hlbky vyse 1 m zateplene 16 cm (mame velky vyskovy rozdiel na uhlopriecke - vpredu sme na nule, vzadu - 1,7 m) strop SDK, vzduchova medzera 20 cm, stropna konstrukcia tramy (samozrejme folie ako ma byt medzi tym), vata medzi tramy 20 cm, nad tramy 20 cm, okna trojsklo osadene na vonkajsiu hranu muriva + lepene pasky vnutorne aj vonkajsie, som spokojna so vsetkym, ucty za kurenie su primerane :-) (susedia neveria :-)) vid kubiky a cena za cely odber plynu: datum minute m3 suma 10/2019 - 10/2020 607 338 10/2018 - 10/2019 909 453 01/2018 - 10/2018 522 273 cize mesacne preddavky + - 40E (varenie, ohrev vody a podlahovka) v podlahe je 18 cm polystyren a 7 cm beton + 1 cm nivelacka, mame vsade pvc v rolke, kotol klasika plyn kondenzacny ahoj
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius super, ja nemam zateplene zaklady. Trosku som skepticky ci to vobec pomoze niecomu pretoze ked Ti teplo neunikne smerom k tomu zatepleniu, unikde Ti z druhej strany zakladov 🙂 Ja mam na zakladoch este 4 rady DT a az tak zakladnu dosku. DT som zateplil 10cm styrodurom - 1. rad je v zemi, dalsie dva nad. Najvacsia chyba co som spravil je ze v podlahe mam len 10cm grafit (teda akoby som dal 14cm bieleho). Malo ale uz som mal objednane balkonove okna 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martiner33 hm no co sa neda zmenit uz sa tym netrap, ostatne dorob ako mozes najlepsie, nebudes platit plynarom a elektrikarom, radsej investuj do svojho ahoj
Odpovedať
Profilova fotka
@ninaclaudius Presne tak, vela veci by som robil inac ale to asi kazdy kto stavia. Robim to pre seba tak robim ako najlepsie vramci moznosti, financii a znalosti viem.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 ak ytong tak Silka....Hrúbka tvárnice 175 alebo 200 mm a zateplenie 300mm EPS. Pri takejto skladbe bude doma ticho aj teplo 🙂
Odpovedať
@martiner33 bude pivnica,prizemie,1 nadzemne podlazie..projektantka tvrdi ze ytong 375+125 multipor je super skladba."Ytong + Mutipor je systémové riešenie, rovnaké materiály prilepené na sebe, rovnako pracujú, rozťahujú sa alebo zmrašťujú pri veľkých rozdieloch vonkajšej teploty".
Odpovedať
@kubas10 radsej ytong 300 + 200 multipor.
Odpovedať
aky je dovod az na 200 zateplenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl o Silke som este nepocul ale citam ze ma pevnost riadnu a super co sa tyka zvukovej izolacie. Ach jaaaj, financie hrali rolu pri vybere materialu obvodovej steny. Co uz, nejako si teda zvykneme hadam 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martiner33 pevnosť aj dB splní aj tvárnica za 10,-EUR/m2....no to už sme mimo Ytong.... https://prescot.sk/nosne-tvarnice/
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kubas10 aky je dovod az na 375 murivo?
Odpovedať
lambda 375 + multipor 125 ....R(U)= 7.3....nepriezvucnost 39 dB...cennikova cena = 84.05 €/m2 standard 300 + multipor 200 ....R(U)= 7.3....nepriezvucnost 46 dB...cennikova cena = 85.26 €/m2 Pre 300+200 hovori: - pevnejsie murivo - do lambdy sa naozaj mizerne kotvi cokolvek - lepsie zateplenie betonovych casti (preklady, veniec, stropna doska) - bez problemov skryte zaluziove kasliky - lepsia zvukova izolacia ... Vyhoda 375+125 mi nenapada ani jedna.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe mňa jedna napadá....vata pre ytong aj projektanta 😄
Odpovedať
@zefe 375 bol povodny napad lebo sme chceli stavat z lambdy ale chceme aj zateplovat..ale neviem ci je dobry napad zateplovat lambdu(rosny bod,kotvenie)potom projektantka navrhla standard alebo univerzal ale uz sme ostali pri hrubke 375...stale nic nieje rozhodnute da sa to este zmenit na 300..preto zistujem co je lepsie,vyhodnejsie a urcite si nehame poradit od niekoho kto sa tomu rozumie..tak isto odporucila aj ten multipor na ytong ako som uz pisal hore
Odpovedať
@kubas10 jasne, daj co chces, ale 375 murivo sa neoplati nikdy, standard uz vobec a keby si isiel do inej izolacie namiesto multiporu (polystyren alebo min. vlna), tak si na 300+200 cenovo ovela nizsie a izolacne ovela lepsie. Multipor ma svoje vyhody (aj nevyhody), sam ho idem pouzit na cast domu, kde bude kontaktna fasada. Ak planujes externe zaluzie so skrytymi kaslikmi, tak by ma velmi zaujimalo, ako chce projektantka pri 375+125 riesit kaslik napr. na betonovom preklade, aby som vosiel kaslik + nejake rozumne zateplenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?