Ytong Statik Plus Verzus Ytong Standard / Akustika

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, mám otázku na skúsenejších 🙂 Ytong Standard čiže klasicky ytong ma pri hrubke Obvodov 30cm tepelny odpor 3.0r . pevnost v tlaku 2.7N Vaha jedneho kubika materialu = 400kg Ytong Statik plus hrubka 30cm Tepelny odpor 1.76 Pevnost v tlaku 6.5N Vaha jedneho kubiku 650kg Pre predstavu Ytong silka ma podla ich tabulky vahu 1 kubika = 1800kg a pri 20cm obvodovom mure je tam tepelny odpor neakych 0.3r čiže prakticky žiadny Otázka znie, myslíte si ,že Ytong Statik plus vďaka svojej vyššej hmotnosti a pevnosti predpokladam ,že ma aj menej "vzduchovych bublin,, oproti Standardu . myslíte si ,že vďaka svojej hutnosti by mal lepšie Akusticke vlastnosti a lepšie zabranil hluku z ulice? Myslíte si ,že by sa to dalo považovať ako neaka stredna cesta medzi Silkou VPC a Standardnym porobetonom ? A mohol by mat teoreticky aj lepšie Akumulačne vlastnosti? No najviac ma zaujimaju tie akusticke vlastnosti poprípade čo podľa vás zabrani najviac hluku z ulice? Ytong Standard + 20cm Sivy EPS Ytong Statik plus + 24cm Sivy EPS Porotherm tehla 30cm + 22cm sivy EPS
Odpovedať
1
2
@lukyhe inak mne skor pripadas ako idealny kandidat na komplet VPC. A mas hned poriesenu akustiku, akumulaciu a bude tam vytuzena (este vacsia) kopa polystyrenu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vidim to tak isto na dobreho projektanta optimalne specializovaneho na pasivne domy. Nielen ze to bude mat hlavu a patu ale budes mat s kym vykomunikovat aj x roznych detailov na ktore pocas stavby narazis.
Odpovedať
ja projekt už mám ale asi taky ako vačšina ľudi. iba nutné veci pre schválenie stavebného povolenia. inak čo sa tyka toho Ytong Statik plus -650 tak ponukaju iba tvarnice bez profilovania ,čiže niesu s pero dražkou. Mohol by to byť neaky problem pri murovani poprípade neake vačšie rizika , že to vymuruju s vačšimi špárami a nepresnejšie? Velmi som to nepochopil prečo tie tvarnice neponukaju s perodražkou.
Odpovedať
@lukyhe Tak to si sa vybral klasickou slovenskou cestou, kde kopec detailov bude na kreativite stavbarov + este menit material... Drzim palce. Podla tech. predpisu sa pri ytongu bez PD ma nanasat lepidlo aj medzi tvarnice, s PD sa nedava. Hoci osobne som to nikdy nepochopil, lebo PD nie je uplne presna.
Odpovedať
@zefe hej bohužiaľ v čase keď som sa rozhodoval nad stavebnym projektom som to vnimal úplne inak. Až dalšim čitanim a zisťovanim som sa dostal hlbšie do komplexnej problematiky vystavy domu. čiže podľa teba resp ty by si dával lepidlo aj medzi tvarnice s perodražkou ? robi to niekto ?
Odpovedať
@lukyhe nedaval som lep medzi PD, len som chcel povedat, ze mi dost unika pointa nedavat medzi PD a davat medzi hladke. Ale kazdopadne, postupovalo sa tak = podla ytong tech predpisu. Lep na PD isiel len nad predkladove tramce (tiez podla predpisu). Inak co sa tyka projektu, stale je moznost dat si spravit poriadny realizacny projekt z toho co mas. Stoji to sice prachy, ale mne osobne sa oplatil. Minimalne budes mat v ruke nieco, coho sa da drzat bez ohladu na to, aky mongol ti pride na stavbu robit.
Odpovedať
neviem či sa mi to už oplati a na tak maly dom , 99 metrov podlahovej plochy. a na dome bude 5 okien 😄 teda +1 male na kúpelni a v obyvačke klasicky velke posuvne okno.. čiže 6+1 okien. možem sem dat aspon pohľady domu podorys alebo čo bude treba. Ešte k tym materiálom pozeral som o nich viac detailov a zistil som to takto budem písať iba o 30cm keďže obvodove murivo chcem 30cm Pozrel som technicke listy od vyrobcov a vyzera to zhruba takto Ytong Statik 30cm p4-600 = Tepelny odpor 2,14 , nepriezvučnosť 48dB Vaha jedneho kubika 550kg. ma perodražku Statik plus 30cm P6-650= Tepelny odpor 1,76 Nepriezvucnost 48dB Vaha jedneho kubika 650kg. predava sa iba hladky bez perodražky Porfix 30cm P4-600 = Tepelny odpor 2.0 Nepriezvnučnosť 51dB , vaha jedneho kubika 600kg ma perodražku Porfix 30cm P6-650 = Tepelny odpor 1.88 Nepriezvučnosť 51dB vaha jedneho kubika 650kg Myslíte si ,že porfix ma lepšie akusticke vlastnosti tak ako uvádzaju ? ona sa to nezda ale 48vs51 dB je dosť velky rozdiel. Alebo iba marketinguju ? no priamo to uvádzaju v technickych listoch. A druhá vec ako je možné ,že pri porfixe píšu ako som už hore uviedol napr ten P6-650 že objemova hmotnost v suchom stave je 650kg na meter kubicky. a hneď pod tym je tabuľka kde píšu ,že 1 tvárnica ma 31,9Kg a spotreba tvarnic na jeden meter kubicky je 26,7 a 35,3kg x 26,7 = 942.5kg . Tak ako to vlastne je? alebo robim chybu niekde ja ? prikladám vo fotke aj tabulku
Odpovedať
ešte raz tá tabulka lebo som pridal inu, tu je tá ohľadom P6-650
Odpovedať
@lukyhe nejak to je domotane. Na m2 muru je potrebne 8 tvarnic Porfix (Palety maju stale 1.5m3, a ak je to porfix 300mm, na jednej palete je 40 tvarnic)
Odpovedať
ano to sa tam aj píše 40 tvarnic na palete.. jedna tvarnica ma 35.3kg čiže 40x35.3kg = paleta ma 1412kg nie ? čiže 1412kg ma 1.5 metra kubickeho materialu = 1kubik 1412:1.5 = 942kg 1 kubik tvarnic. Prečo potom uvádzaju objemova hmotnost v suchom stave 650kg na 1 kubik ?
Odpovedať
Profilova fotka
@lukyhe preto ze z vyroby su mokre a obsahuju kvantum vody. Ked vyschnu maju deklarovanu objemovu hmotnost.
Odpovedať
@bookeeper to fakt to takto rataju ,že je to mokra tvarnica? tak koli tomu takuto vahu uvádzaju? . Inak aky je rozdiel medzi vystavbou domu z tvarnic s perodražkou a bez perodražky ? tie bez perodražky držia zvuk ešte o niečo lepšie ? Aky je dovod ,že sa predavaju aj bez perodražky? vďaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lukyhe mozno niekto chce polmetrovu stenu a uklada ich na sirku 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?