Ytong 375 alebo 450?

chcela by som vás poprosiť o názory na obvodové murivo ytong yq lambda + 375 alebo ytong yq lambda + 450. Čo by ste si vy dali na váš rodinný dom?
Odpovedať
To zalezi od toho co pojde dalej na tu stenu ako izolant. Ale nenechat sa urcite nahovorit na lambdu bez zateplenia!
Odpovedať
@filipkosaska no hlavne ak idete murovat svojpomocne, tak by bolo dobre si ich potazkat ;-) Ak nie, tak je to jedno. Ale osobne by som siel do lacneho muriva, napr. termalica, tensia hrubka muriva a poradne to zateplit. Vzdy to bude lacnejsie ako tie IQ vymysli! :-D
Odpovedať
ytong 250 P 4 500 a 200 izolacia
Odpovedať
@bistleice prečo - vy ste čo dávali?
Odpovedať
@petjo vy máte z toho postavený dom - a toľko polystyrénu na Ňom
Odpovedať
my mame lambdu 375 bez zateplenia, chceme len stierku a potom oblozit tehlovy obklad z palenej tehly
Odpovedať
@luciana1977 no my tiež by sme nechceli už dávať nič len stierku preto sa pýtam na názory a tak ako sa teraz dáva obložiť niekde kameň - môžem sa spýtať kde vy staviate
Odpovedať
@filipkosaska ešte len staviame,ale takto sme rozhodnuty. ma to mnoho ludi a to co usetris na nejakej lambde,investuj do izolacie :-)
Odpovedať
@filipkosaska 300 ytong, 200 sedeho eps Zial ten yrong nech murujes ako chces spary tam budu a nakoniec neizoluje to tak ako uvadza tabulka. Tiez sme zvazovali lambdu 300 a dat multipor na to ale nakoniec vyhral eps.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som sla do toho hrubsieho, alebo tensieho + 20cm EPS, podla vypoctov..., ale 375 je malo .. mame to + fr, okna a bez zateplenia to neni ono...
Odpovedať
Profilova fotka
urcite 30Ytong a 20 zateplnenie, bude to asi aj lacnejsie ako 45 Ytong aj tepelne lepsie izolovat :)
Odpovedať
@filipkosaska Som rad ze si nacala tuto otazku ktora trapi urcite vela ludi a marne hladaju na fore odpoved, jedine lambdu ale po dlzke cize 60cm, to je to prave..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sysell :-D @filipkosaska No, hlavne si uvedom, ze pri standardnom dome (cca. 130m2) si murivom hrubym 450mm doslova zamurujes peknych par m2 (okolo 8-11m2) oproti 300mm murivu a este za to zaplatis viac ako za 300+200EPS a dokonca to tak nebude ani tepelne dobre izolovat ako uzsie murivo plus eps. Ale smelo do toho, ved niekto toho vyrobcu Ytongu zivit musi :-). PS: My sme isli do Ytong 300+200EPS.
Odpovedať
@filipkosaska dal by som asi aj aj, 375 + 450 nech to ten barak pekne drzi a ma to super izolacne vlastnosti a zaroven to vela nestoji :-) inac dobra tema, konecne to tu niekto otvoril
Odpovedať
Profilova fotka
@filipkosaska Ja som videl včera energetický certifikát nonostavby a na 300 mm Ytong kľudne stačí aj 160 mm šedého polystyrénu lambda na polystyrén bola rátaná 0,031 a vyšlo by to asi aj z klasickým polystyrénom
Odpovedať
@filipkosaska prepac vy mate zakladovu dosku hotovu a ty riesis sirku murivo? to je vtip nie? Projekt ste spalili, alebo ste ho zahodili, alebo ste si s nim nieco utreli? Ci kupim projekt a potom staviam ako ma napadne? A keby nadobudla pravoplatnost stavebneho povolenia? ved sa moze stat, ze to neskolaudujete. Oslovte projektanta, alebo stavebny dozor
Odpovedať
@dbe zase prepac podla projektu postavi asi 1 z 10, vzdy sa daco prerobi..
Odpovedať
@sysell ok...das inu vysku podlahy, mozno upravis otvor na dvere, okna...ale nosme murivo? naco si potom ludia davaju robit individualne projekty? A dokonca aj katalogove by mali predsa sediet...ci som prilis predpisovy? :-)
Odpovedať
@dbe vela ludi stavia dom 1x a nemaju skusenosti to je dvovod, 2.x by uz vedeli, nemozes sa cudovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?