Veľmi lacný Leier alebo drahý Ytong?

Chcem sa spýtať na váš názor. Idem ťahať múry, mám ponuku na brúsený leier 4000 Eur, nebrúsený leier(15 mpa) + malta 4400 Eur -výhoda oproti brúsenej je v tom, že by nepefukovalo cez ňu... alebo Ytong (statik+standard kombinácia) s ytong maltou 6600 Eur. Čo z toho? Ytong sa vraj vysychaním trochu zmrašťuje, ale celkovo sa mi páči kvôli homogenite, dobrej regulácii vlhkosti v interéri, menšej váhe a paradoxne väčšej únosnosti v celku oproti brúsenej tehle 10mpa. Sú to 30 cm múry.
Odpovedať
@wanidan poobzeraj sa po inom porobetone. Napr rovnakej kvality ca je termobet,termalica, trosku vacsia 1mm nepresnost od ytong ma porfix,solbet. Mal by si sa dostat na cenu podobnu tehle. Nebrusenu tehlu urcite nie,to je prezitok.
Odpovedať
Možno by som si dal urobiť cenovú ponuku na Britterm. Tri susedné domy sú z troch rôznych tehál a tieto vyzerajú jednoznačne najlepšie. Keď pórobetón, tak hľadaj akúkoľvek najlacnejšiu alternatívu Ytongu. Zvnútra aj tak budú omietky a zvonka zateplenie.. Takže ten milimetrovy rozdiel nebudeš vidieť nijako, iba to pocítis na peňaženke.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?