Treba vysunut ytong 300?

zdravim, mám otázku na ľudí ktorý stavali z ytongu 300. vysuvali ste prvý rad muriva o 5cm od zakladovej dosky alebo ste dávali zarovno z.d. ak áno alebo nie tak aké ste mali na to dôvody. ja mám v projekte vysunuté o 5cm ale radšej by som dal zarovno, aby sa lepšie zateploval sokel.
Odpovedať
Profilova fotka
@bungydom27 najskôr si rozmerajte steny, rešpektujte niektoré rozmery ako chodby a kúpelne kvôli dlažbe , zarátajte omietky a overte pravouhlosť. Potom uvažujte o vysunutí, ale nie je potrebné.
Odpovedať
@bungydom27 ja mam vysunute 3 cm a sokel sa mi robil prave lepsie, styrokur so A pekne oprel o precnievajuce tvdrnice a vytvoril rovnu plochu pre fasadny polystyren. @jan45 rozmery kvolli dlazbe? To je hadam trochu prehnane neviem kolko ludi ma vybratu dlazdu v stadiu vystavby hrubej stavby
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell kvalitný projekt sa pred 50 rokmi robil aj s kladačským výkresom, detail dlažby je len náznakom toho, že ak má iné detaily, treba s nimi počítať. To, že sa dnes stavia chaoticky, nie je smerodajné. Plynulé pokračovanie sokla do fasády je možnosťou vzlínania vlhkosti. Na rovný podklad fasádneho PS je lišta, tá tiež nemusí byť, ale prerušenie áno.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ja som podla rozmerov dlazby a obkladu robil vnutorne priecky. Pocital som s rozmerom 60x60 plus spary. Lenze.... Ti taliani to rektifikovali na nie 60 ale 59.5 a bol som v prdeli :-D
Odpovedať
@jan45 Neviem či som Vás pochopil dobre .Takže lepšie je nevysúvať,a zatepliť sokel napr. 5 cm polystýrenom a murivo od sokla napr. 15 cm polystyrénom. Ak nie opravte ma. Ďakujem
Odpovedať
@paradisefoot Prečo sokel iba 5 cm? Ak nechcete odskok, tak aj sokel bude zateplený 15 centimetrami, ak s odskokom, tak napr 12 cm... 5 cm vytvorí tepelný most.
Odpovedať
@bungydom27 Ak ides zateplovat tak ja by som to nevysuval a zateplenie sokla by som potom potiahol az na ten prvy rad ytongu ale to neviem v akej vyske od terenu bude prvy rad založený. Ja by som tam rovno dal 10cm XPS urobil tak rovinu pre fasádny. Nezabudni to XPS dať min. 30cm nad teren. Samozrejme bez zakladacej listy ale nezabudni potom na tesniacu pasku pri kontakte medzi EPS fasadnym a XPS. Treba si pozrieť albumy npr. Mia alebo Stevask a vela veci si osvojis a su tam aj dobre rady.
Odpovedať
Profilova fotka
@paradisefoot vysúvanie vyplynie z presnosti základovej dosky, nado mnou je poznámka o vytiahnutí XPS 30cm nad terén, ale to už je nesprávne riešenie, ak podlaha začína v úrovni alebo podterénom. Takéto veci majú byť riešené v projekte. Všeobecne sa tu prikladá veľká dôležitosť mostom pri podlahe a unikajú dôležitejšie detaily. Tie mosty sú už le následkom iného riešenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@paradisefoot Dôležité je, aby prvá rada bola zlícovaná s vonkajším lícom základovej dosky, tak aby sa umožnila priebežná tepelná izolácia základového pásu a prvého radu muriva. S pozdravom Technická podpora Ytong
Odpovedať
@bungydom27 my sme nevysuvali. Mame to vsetko zarovno. Aj izolaciu - od spodu styrodur na nad tym mineralna vlna.
Odpovedať
@bungydom27 a zabudol som - dovod: tak to bolo v projekte :). Inak pri stavbe sa ma furt vypytovali, ako chcem to alebo to... a pritom bolo vsetko v projekte. Mozno sa snazili zjednodusit si robotu. Neviem. Ale ak nieco nebude fungovat, tak si to odnesie projektant :). Vobec nechapem, preco sa mna, lajka, vobec niekto na taketo veci pytal. Potom som nerobil nic ine, len som kontroloval, ci robia vsetko presne podla projektu. A mnohe veci museli opravovat tak ako to bolo v projekte :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?