Sklamanie z postaveného domu - malý dom

Zobraz úvodný príspevok
Stalo sa vám, že keď ste stavali dom, tak sa vám pozdával, aj s projektom ste boli spokojní, ale keď ste sa nasťahovali, tak ste zostali sklamaní? My bývame už 8 rokov a stále sa nevieme zmieriť s tým, že dom je malý. Pritom dispozícia aj umiestnenie na pozemku sú výborné, ale izby trochu menšie, než sme si predstavovali. Ukázalo sa to až pri zariaďovaní. Najviac ma trápi malá obývačka s kuchyňou.
Odpovedať
@mcsmekac a kedze mam maly byt, veci predavam,posuvam... nesyslim, to tiez dost pomaha
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell a ja zasa opacne...my velky...
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka toto by som sa chcela naučiť, ja niekedy premýšľam, či mi to nemáme v rodine to syslenie, môj otec je taký a aj starký bol, že všetko sa zíde a ja si všímam, že začínam byť taká istá, ale snažím sa bojovať proti tomu 😄 Dala som si predsavzatie, že každý mesiac budem triediť oblečenie, čo ozaj nenosím, veci v kuchyni, čo nepoužívam, ale teda pri niektorých veciach mi trhá srdce 😄
Odpovedať
@mikes07 a v čom konkrétne ste nespokojní? Čo by ste chceli mať menšie?
Odpovedať
Profilova fotka
@tinkerbell myslím, že je to normálna vec. Každému sa to najprv pozdáva veľké, keďže to ešte nie je zariadené, ale je jasné, že keď sa dom zariadi a dá sa do neho aj nábytok tak bude o niečo menší. Ale to je asi len pocit
Odpovedať
@igorkoo tak to som rada, ze nie sme jediny 😄 😉
Odpovedať
nie ste sami, to sa neboj. svagor ked dostaval dom a postupne vsetko zariadili, nepacilo sa mi, ze nic na dome. proste opadlo z nich to nadsenie, ktore mali, ked stavali. u nich to chcelo cas a zvykli si v pohode. len asi kym si na nove prostredie a to vsetko zvykli, tak mali stale nejake namietky a vyhrady
Odpovedať
Týmto si asi presiel každý, rozloha X financie. Ako tu už padlo,obytná plocha 120-130m2 je na plnohodnotné bývanie pre 4 člennú rodinu bez obmedzovania. Sestrenica taktiež stavala dom 95m2 dve podlažia,bez špajze,jedna kúpelna na poschodí,bez šatníku,pivnice a garáže. Povedala, že keď budú mať deťi,tak to predajú postavia vačšie... My sme chceli rovno 130m2,nakoniec mame 140+garaz.
Odpovedať
@budix a už má tá sesternica deti? 😀
Odpovedať
@tinkerbell mate sice maly dom,ale tak si povedz,boli vtedy ine moznosti? Myslim,ze kazdy si po case povie,ze toto tamto mohol inak urobit. My sme byvali vo viacerych bytoch,kym sme isli do domu a mala som za tie roky jasne predstavy,co v dome chcem ako mi to vyhovuje a aj tak si obcas poviem,toto sme mohli inak. Ale to su tak nepodstatne veci. Hlavne,ze ste zdravi. Neviem ako vy,ale my vacsinu roka travime vonku,mame obrovsku terasu,kde travime vsetok cas. Naco su ti velke izby. Ano,keby boli,je to super,ale aj v mensich izbach sa da plnohodnotne zit. Snaz sa neskreckovat veci. Ucelne vymysli ulozny priestor,minimalizuj nabytok. Nepotrebujes mat v obyvacke vitrinu cez celu stenu. Moznosti je vela ako narabat s malym priestorom. Hlavne sa netrap,su dolezitejsie veci v zivote. Urcite ste mali na to dovod,aby ste stavali mensi dom. Keby vam to pozemok umoznil,snad by ste stavali vacsi. A zase ak by bol vacsi dom,ukrojili by ste si z pozemku.
Odpovedať
Je pravda, že keď sme pred 10 rokmi stavali dom, tak vtedy sme obaja mali nižšie platy ako teraz. A teda nechceli sme šetriť na stavebných materiáloch, takže nad veľkým domom sme ani neuvažovali. Vnútorná dispozícia nám veľmi vyhovuje, aj s úpravami sme spokojní. Dokonca sme zvýšili pomúrnicu o 2 rady, takže strecha je vyššie a podkrovné izby nepôsobia stiesnene. Ja som mala celé detstvo spoločnú izbu so sestrou - 12 m2, takže pri výbere projektu mi 10 m2 na jedno dieťa pripadalo byť dosť veľké. Asi s manželom len zbytočne rozmýšľame nad tým, čo by bolo keby.... 🙈 Potom by sme si asi tiež niečo našli, čo by sme chceli zmeniť
Odpovedať
@hoblinka13 a áno, máme fakt malý pozemok len 350m2 Tiež máš pravdu s tým minimalizovaním nábytku, my sme našťastie s manželom minimalisti... manžel by to najradšej praktizoval aj s hračkami našich detí 😀 v tom ho musím občas krotiť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tinkerbell tak vidis,malo to dovod. My sme na tom boli takisto. Teraz su ine prijmy,inak by sme stavali,uvazovali. Nelutuj,co bolo vtedy,vtedy sa inak nedalo. Spravili ste vsetko preto,aby vam dom vyhovoval. To,ze uvazujeme,co mohlo byt inak je nas rozmar 🤣
Odpovedať
@hoblinka13 tak nejak. ono dumat co ak by, je zbytocne. clovek nemoze vediet, ako sa mu zmeni situacia do buducna a ci to bude k lepsiemu alebo k horsiemu. mozte byt radi, ze mate to co mate
Odpovedať
@tinkerbell to su take zbytočné úvahy co by bolo keby. Ale ver, ze asi každý si tým prejde. Ja som s našim domom spokojná, aj ked teraz po 10 rokoch viem, ze by nám stačil aj menší. Lenže pred 10 rokmi sme ratali ze budu dve deti a život zariadil, že máme len jedno. A tym pádom jedna izba je akoby luxus naviac. Je to pracovňa a hosťovská v jednom. Ak by boli dve deti, tak tu možno teraz píšem, ze by som chcela o izbu viac. Tak isto obývačka s kuchyňou. Pre troch mi príde az az. Ale akonáhle sme tu viacerí, tak by som ju kľudne nafukla. My ked sme robili projekt, tak som si v byte všetko predstavovala - mali sme byt 56m2 a teraz mam kuchynu a obyvku 46m2 a to mala byť pôvodne ešte väčšia, ale prave preto, ze v tom byte som si vedela predstaviť, ake velke to bude, tak sme zmenšovali. A s vecami je to tak, ze my ked sme sa nastahovali, mali sme minimum veci. Pretože z toho 56m2 bytu sme sa museli vysťahovať skôr, ako bol dom hotový a vyše roka sme byvali na 25m2. A uz vtedy sme totálne zredukovali vsetko. Dokazali sme sa prestahovat s jednym autom s vleckou, nic viac sme nemali. A dom bol dlho prázdny, aj taký šatník bol poloprazdny, az smiešne to vyzeralo. A ja veru 2x ročne všetko upratujem a nepotrebné posúvam ďalej alebo vyhadzujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?