Priečky verzus strop. Čo skôr?

Profilova fotka
Ahojte. rad by smo vedel vas nazor. dokoncuju mi hrubu stavbu. poslednu vec by mali vymurovat priecky. Dom ma valbovu strechu (vaznikovy krov). Rozmyslam ci pred prieckami by nebolo lepsie najprv uzavriet strop (izolacie, SDK) a potom domurovat priecky. V pripade ze sa budu robit najprv priecky nebude problematicke dorabat strop? co myslite? ako ste to robili vy? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 ... správne, najprv strop a potom priečky. Tak sa to robí a aj my sme to tak robili aj keď krov nemáme väzníkový, ale krstný majú a tiež ten istý postup.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za odpoved.hmm.. na strope mate SDK? ako su fixovane priecky v strope?
Odpovedať
Profilova fotka
My máme keramický strop a fixovali sme priečky PUR penou.Krstný majú strop SDK a priečky fixovali PUR penou.
Odpovedať
@richard71 my priecky, pozri aj http://www.modrastrecha.sk/forum/stro...
Odpovedať
Profilova fotka
@standa82 ano tam kde mam monoliticku doslu mi je jasne fixovanie. ale tam kde je iba veniec a krov nie je mi to celkom jasne
Odpovedať
Profilova fotka
@stanica dakujem velmi pekne za link.. vidim ako sa to teda riesi..
Odpovedať
Tiez mam obvodove mury a vaznikovy krov. Teraz ideme riesit strop - izolacia pojde 15cm pod spodne vazniky, 15cm medzi vazniky a 16 cm nad vazniky. Nad to pojde stredom domu pochodzny OSB zaklop - bude sluzit ako odkladaci priestor. Pod izolaciou pojde parozabrana v jednej vrstve. Potom sa vymuruju priecky po parozabranu. Az ked budu vymurovane priecky, budu sa riesit SDK podklady.
Odpovedať
@richard71 pokial mate sadrokartonovy podhlad a murovane priecky, tak by som najskor polozil vazniky a ukoncil strechu, potom vymuroval priecky a az potom by som robil podhlady v jednotlivych miestnostiach.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
A ako ste riešili elektroinštalácie keď ste urobili najprv strop aj s parozabranou...?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdravím. A ako je to v prípade, keď aj podhľad, aj priečky budú zo sadrokartónu? Plus bude aj predstena. Aké je poradie montáže? Čo skôr? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
no ja musím čakať na strechu (väzník) tak sa chcem spýtam či je blbosť robiť priečky ešte pred strechou
Odpovedať
@kaldes my sme tak tiez chceli, dalo by sa to, ale potom po dohode so strecharmi sme radsej pockali, ze by im to tam zavadzalo.. Priecky zacali murari robit az ked bol skelet strechy a davali foliu..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kaldes ja by som pockal...ja planujem priecky az po zaizolovani stropu, nech je parozabrana na celej ploche stropu a urcite bude jednoduchsie spravit izolaciu a parozbranu ked tam priecky este nebudu...no ja nemam ani jednu priecku nosnu a hrubu stavbu planujem nechat preschnut cez zimu a az potom okna, dvere, izolacie atd...
Odpovedať
@ludmila2109 no nam strechár povedal že posledne dve rady nech nerobíme ale ze inak môžeme @marek_norway no izolaci sa určite dava lepšie na volnu plochu bez priečok
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som nedavno robil strop a potom priecky dotiahol. Ovela lepsia robota podla mna
Odpovedať
@kaldes tak potom vpohode podľa mna
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@marosss88 presne sme to riesili aj mi ako popisujes, najprv mineralna vlna, potom parozabrana a az potom sme tahali priecky. Lepsie sa manipuluje. Len mam na teba otazku: ako ste riesili medzeru medzi poslednou radou ytongu a parozabranou? Tak ako to mas na foto, tu medzeru hore nad prieckami. Stavebny dozor mi povedal, ze moze cez to prechadzat vlhkost z izby do izby, tiez hluk. Predsa ten sadrokarton neplni tieto funkcie aby tomu zbranil. Dakujem za odpoved vopred
Odpovedať
@marosss88 ako si ich hore ukončil?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@angel1 To by zaujímalo aj mňa. Ja premýšlam do priestoru natlačiť vatu, alebo ho vypeniť PUR.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som mal nasledovný postup: 1) Zateplenie strechy 40cm vatou 2) Parozábrana 3) Domurovanie priečok až takmer po parozábranu (cca 1 - 2cm pod) 4) Omietky 5) Dorobenie SDK, medzeru cca 10cm v SDK rošte som vyplnil 5cm vatou 6) Prípadná medzera medzi parozábranou a priečkami sa dá vypchať vatou - tou 5cm, ktorú som dával do roštu Prípadný "prenos" vlhkosti medzi izbami je pekná kravina, reps. prečo by ťa mala vôbec trápiť. Veď v interiéri máš +- rovnakú vlhkosť. Akurát keď sa varí alebo sa sprchuješ, tak sa v danej miestnosti zvýši vlhkosť, ktorá sa za chvílku odvetrá. To by si sa musel báť otvoriť aj interiérové dvere medzi izbami, lebo ti prejde vlhkosť 🙂 Prípadný prestup hluk stlmí tá vata v rošte + vypchávka medzi parozábranou a priečkou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?