Praskliny v novej bytovky

Najprv musím podotknúť, že sa jedná o bytovku kolaudovanú pred vyše rokom, ktorá vznikla kompletnou rekonštrukciou administratívnej budovy z ktorej ostal len betonový skelet. Práve v okolí jedného betonového rámu vznikajú väčšie praskliny. To sa deje rovnakým spôsobom na každom poschodí. To ma privázda k otázke, že či sa jedná o statickú chybu. Som si aj istý, že praskliny uvedené na fotkách sa po čase aj zväčšili. Užšie, ale zato dlhšie praskliny sa vyskytujú aj v mojom bytu už od prebratia napr. jedna ide skoro po celej miestnosti (približne 3m) na hrane stropu a steny. Môže to byť známka statického problému alebo to je normálne? Bolo by minimálne vhodné nechať to preveriť statikom pokiaľ trvá záruku na bytový dom?
Odpovedať
Profilova fotka
@neit tu to môže byť len debata, ale takto nevyzerajú statické trhliny, skôr technologické alebo konštrukčné. Prevdepodobnosť názoru hraničí s istotou.
Odpovedať
Brat má podobný problém, len oni bývajú v obecnom byte, tiež asi pred dvomi rokmi bol kolaudovaný, chodí na úrad ako na klavír aby sa na to prišli pozrieť, čo s tým kde je problém a furt nič, vraj to môže byť aj z toho, že teraz to všetko sadá. Ale nemalo by sa veru toto diať. Tiež, že bol aj po susedoch popozerať a že nie je byt kde by nemali aspoň jednu takúto prasklinu.
Odpovedať
keby som riesil kazdu jednu prasklinku so statikom asi by som nezarabal na nic ine a aj tak by som nato nemal takmer vzdy ludia plasia lebo "PRASKLINAAAA KATASTROFAAA" kym neopadava, idu dvere a pod otvarat tak to ignorujte nuz dnes sa tak stava narychlo a potom nieco neudusajj poriadne a sada no ...
Odpovedať
@shadowmilan A hlavne materialy sa teraz pouzivaju tvrde a krehke zaroven, tenkovrstve lepidla atd. Nema kam dilatovat ani male rozdiely pri dotvarovani, tak praska. Malta nahrubo toto viacmenej spolahlivo riesila. @zato00 Pockat este rok dva, potom zvacsit praskliny do tvaru V, vyplnit akrylovym tmelom a vymalovat.
Odpovedať
@kejsix To je tiež riešenie, ale jemu, že povedali na úrade, že možno by sa to dalo riešiť aj ako reklamácia s firmou ktorá to stavala, keďže to ešte nie je nejaká dlhá doba, ale neviem, no realita bude pravdepodobne iná.
Odpovedať
no tak riesit ako reklamaciu ... minimalne nech si to opravia vyplnenim a malbou ... ake ine riesenie by si napr ocakaval ? rozobrat barak ?
Odpovedať
Keď človek zaplatí nemalé peniaze za byt, tak je normálne robiť si starosti pri takýchto veciach. Môj postoj je radšej niečo riešiť zbytočne ako neriešiť a potom ľutovať. Reklamácia určite bude, otázkou bolo, že či by malo zmysel privolať aj statika, ale z diskusie mi vyplýva, že to nebude potrebné. Na reklamáciu je tiež ešte čas a uvidím, že sa objavia nejaké zmeny. Ďakujem všetkým za odpovede.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?