Porobetón či tehla?

Zobraz úvodný príspevok
Aké sú vaše názory a skúsenosti? :-)
Odpovedať
1
2
@zizzinka Odkazte vasemu projektantovi, ze stavat bungalov z 37cm muriva je plytvanie vasich prostriedkov na ukor kvality byvania, navyse bez dlhorocnej zaruky na nizke prevadzkove naklady. PS Ak sa chystate kurit elektrikou, tak dufam, ze nie akumulackou, ale tepelnym cerpadlom.
Odpovedať
Je pravda, že 37 je asi zbytečné, já budu mít bungalov z 25, ale stejně tak je zbytečné cpát do standardně zatepleného bungalovu o rozměrech 12x9,5 tepelné čerpadlo. Standardním zateplením myslím podlaha - stěna- strop : 20 -30 (v případě porobetonu 20) - 40
Odpovedať
Profilova fotka
ak chceš dosiahnuť NED za najlepší pomer cena/kvalita daj ytong 25cm a izoláciu 25cm, my sme dali ytong ale keby sme mali väčší rozpočet tak určite dáme vapennopieskové tehly a hlavne vyber si kvalitného projektanta ten ti určite poradí čo najtenší obvodový múr čo statika unesie + dobré zateplenie k tomu.
Odpovedať
Profilova fotka
@r4d3k74 to je vec konkretnej situacie, pretoze, elektricke kurenie pravdepodobne nevyjde pre primarnu energiu a ak nie je plyn, pripadne je daleko zo zbytocnosti sa stava seriozna alternativa.
Odpovedať
@zizzinka Nam architekt povedal,ze to je jedno,je to len o osobnych preferenciach.On je za porobeton,ked uz tehla,tak heluz 40,ta sa vraj nemusi ani zateplovat.Ked sme sa ho pytala,preco porobeton,tak povedal,ze je to rychla robota atd. My sme za tehlu a nebol proti :-D
Odpovedať
@majkoj jj tomu rozumím, sám mám v projektu TČ z důvodu PENB, protože nebudu mít komín.
Odpovedať
@bambula626 Lebo neviedia s nicim inym robit. Ak si myslite za sa za 3000 rokov technickeho vyvoja neurobilo nieco ine ako tehla s ktorej stavali uz Rimania tak potom `OK
Odpovedať
@zizzinka Postavte si ako chcete a co je vasa priorita. Ale Vam hovorim ze 95% ludi ktory vam radia tehlu nemaju ani jeden normalny argument a je to len preto lebo nevedia robit z nicoho ineho.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubiee my bývame teraz v tehlovom tak hlavne preto. A za x rokov sa vymyslelo kopu noviniek, napriek tomu by som si do domu liatu podlahu ani vinyl nedala, ale drevo. Tiez by som nepiekla kurča v sacku alebo v mikrovlnke, napriek tomu, ze sa to vymyslelo....Som za prírodne materialy, co mi poradili aj ti naši očividne rozhľadeni stavebnici, architekt....keby si to chceli uľahčiť, tak mi Asi poradia ytong, logicky...to ze tam dam potom omietku, zateplenie neznamená, ze musím mat cely dom úplne bez prírodných materiálov. Čím viac , tym lepsie.
Odpovedať
@lubiee asi čitala toto:http://www.modrastrecha.sk/blog/pr_clanok/article/normalne-je-nezateplovat-492938/ dobré len na reklamu žiadne porovnanie aké má čo Tepelný odpor
Odpovedať
Fajn citanie, aj komentare pod clankom by som prebehla :-) http://blog.zdravydom.sk/z_coho_stava...
Odpovedať
@kreola ďakujem, dosť mi to pomohlo v rozhodovaní
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?