Porfix p2-440 vs p4-600

Dobry den chcem sa spytat ci pri rovnakej cene p2 a p4 a pri skladbe obvodovej steny 30cm porfix 20cm polystyren ma zmysel porovnavat tepelny odpor a nezvolit rovno vyssiu pevnost. Dom bude poschodovy 7,5x11,5 v projekte je navrhnuta tehla 38. Na stranke porfixu neni pri p4 uvedena hodnota tepelneho odporu. V com je lepsia p2 vs p4 lepsie sa s nou pracuje?
Odpovedať
Odpor si vypočítaš....v P2 je viac " vzduchu " preto lepšie izoluje...A statik by mal určiť či potrebuješ tú a či onú nie ty...
Odpovedať
@kimi82 P2 o cosi lepsie tep. izoluje. Ak nie je nutna P4 tak daj P2. Prekonzultuj to so statikom.
Odpovedať
P2 mi odobril statik ale jednu 7,5m stenu kde su dve francuzske okna mi odporucil spravit z p4. tak ked som zistil ze cena je rovnaka rozmyslam cely dom postavit z p4. Ako vypocitam odpor?
Odpovedať
@kimi82 P2 ma sucinitel tep. vodivosti 0,089 W/(m.K), P4 0,15 W/(m.K). Tepelny odpor muriva hr. 30 cm (hr. muriva/lambda) bude pri P2 3,37 m2K/W a pri P4 2 m2K/W. Pri ploche muriva povedzme 100m2 a rozdiele teplot 30 K bude rozdiel v tep. strate medzi stenou z P2 a P4 610 W.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?