Obmurovanie komína ytongom

Ahojte. Chcel by som poprosiť o radu. V priestore medzi komínom a nenosnou priečkou som sa rozhodol ťahať rozvody rekuperácie. V budúcnosti by som chcel vymurovať priečku z ytongu, ktorá by zakryla tento priestor a urobiť v priečke napr. revízne dvierka. Otázka znie: Môžem priečkou obmurovať celý komín, alebo je potrebné dodržať určitý odstup od komína? Ide o kúpeľňu a bojím sa obkladu aby nepraskal. Ďakujem za rady.
Odpovedať
Ja som robil niečo podobné, aj keď menšie, vynechal som medzi komínom a porfixom malú medzeru.
Odpovedať
Neviem ako to vyriešiť. Medzi komínom a stropnou doskou mám 5cm odstup vyplnený vatou, takže založiť to nemám moc kde. Skôr som premýšľal nad plošným lepením tvárnic priamo na komín, aj keď to asi nebude správny postup...
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite by som to postavil odelene .... komin moze teplom pracovat tak aby sa to neotrhlo.
Odpovedať
@luigi1244 nemáš nákres kúpeľne?
Odpovedať
Prikladám foto. Komín nieje dvojprieduchový, ako je v projekte, ale schiedel kombigas. Tým pádom mi vzikol v strope väčsí prestup ktorý som rozšíril a využil na prestup potrubia rekuperácie. V podstate priečku nemám kde založiť, iba 10cm z ľavej strany- priestor medzi potrubím rekuperácie a priečkou. Musel by som som použiť na preklenutie nejaký preklad alebo podobné riešenie. Medzi stropom a komínom je 5cm dilatačná medzera vyplnená vatou. takže ani tam to nebude idealne možné založiť. Skôr som uvažoval o akom takom založení 7,5cm ytong a priame lepenie na ytong kvoli stabilizácii priečky. odskakovať od komína moc nechcem miesta je málo a bojím sa že ma to vyženie moc k dverám a obmedzím priestor pre vanu. Ďalším riešením by mohla byť sadrokoartonová priečka. V tomto prípade neviem či to urobiť pred poterom alebo po nom. Ďakujem za rady.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?