Nepekne sfarbené fľaky na tehlách - čo to je?

Profilova fotka
Neviem či som v správnej kategórii, ale potrebujem zistiť čo je príčinou špatne vyzerajúcich tehál na priečkach domu, kotrý mi teraz stavajů.Tehly sú všetky zvláštne fľakové, miestami až šedivé, ako od plesne ??. Neviem, či je to nevhodným uskladnením tehál, alebo nekvalitnou tehlou.Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
pricinou bude velmi pravdepodobne voda :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj ďakujem za poznámku, ale mám ďalej dotaz, dá sa to nejako odstrániť, alebo je to stav trvalý ? Zhoršuje to kvalitu tehly ? Keď je to voda, to znamená, že tehly sú mokré? A vyschnú, alebo sa s tým už nedá nič robiť?
Odpovedať
@ala_nova myslim ze je to takto vypalena tehla.
Odpovedať
@ala_nova voda nasiaknutá v tehlách. Kým príde omietka, vyschne.
Odpovedať
Profilova fotka
@ala_nova aj ked to vyschne nejake stopy tam zostanu, ale to je len opticka zalezitost, teda pokial tie mokre tehly zaroven aj nezmrzli.
Odpovedať
@ala_nova vyzera to ako mokre tehly... Pokial sa tam spravia po vysuseni biele flaky (vykvet) od stavebnej soli ktora vide na povrch, tak to by som asi mechanicky odstranil, pretym ako tam daju omietkari penetrak...
Odpovedať
@ala_nova taktiež by som povedala, že sú to len vlhké tehly, ktoré keď vyschnú, tak nebude žiadny problém. Pôjde na to ešte omietka, takže tie fľaky nebudete ani vidieť.
Odpovedať
Profilova fotka
tehla si natiahla vodu a to sposobilo to zafarbenie, treba to nechat poriadne vyschnut popripade tomu pomoct, aby to rychlo uschlo
Odpovedať
Profilova fotka
Len vyšušiť. Ono môžu ostať nejaké tie mapky po vode, ale to nič to je len vizuálna stránka, ktrá sa aj tak nakoniec prekryje
Odpovedať
Profilova fotka
@ala_nova mate tam vysoku vlhkost, to je uplne vidno na tych fotkach ake su tie tehly mokre a preto tam vznikli take flaky
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Neviem kde boli uskladnené, ale priečky stavali iba teraaz v marci, fotila som to 8.3.21.Pri stavbe uskladnené neboli.Skúsim to zistiť,ale neviem či mi to prezradia.Ale i tak ďakujem za názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 Vlhkosť tak ako je pri otvorenej stavbe, okná ani dvere nie sú osadené, zastrešená stavba je.Ale fakt je, že neviem kde a ako boli uskladnené. Budem dúfať, že to neovplyvní kvalitu, a pokiaľ sa budú robiť omietky, to uschne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tubletsky Moc ďakujem za názor, som už kĺudnejšia, keď vidím, ýe to nie je až také strašné ako to vypadalo v prvom momente, keď som to videla.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino77 Nemám ako tomu pomocť, nemám prístup na stavbu , je to stavba na kľúč, a žiadne mechanizmy tam nesmiem priviezť.
Odpovedať
Profilova fotka
@doritt Ja tiež dúfam, že to nebude prerážať cez omietku.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo231 Na mokrú tehlu mi to nepripadá, tá by bola tmavšia, skôr mi to pripadá na už usušenú tehlu.Uvidím, čo to bude robiť ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Ja tiež dúfam, že to zmizne.Uvidíme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?