Napojenie pristavby

Caute chcel by som sa spytat na vas nazor ako by ste napojili pristavbu. Hlavna stavba aj pristavba maju monoliticke jednoliate zaklady aj zakladovu deku. Jedna sa o obdlznik ku ktoremu chcem pristavit dalsi obdlznik.. Je potrebne pristavbu oddilatovat ? Sadat by nemala nerovnomerne kedze ma zaklady aj deku spojenu s hlavnou stavbou.. Pouzit tie pliesky ktore som daval na priecky+dilatacia alebo murovat natupo ku povodnym tvarniciam a pouzivat nejako chemicku kotvu a roxory ? P.S. zasekavat kapsy a previazovat murivo mi pride velmi casovo narocne. Diik
Odpovedať
Ak základy nie sú prepojené, tak do základov a venca vyvŕtajte dieru aspoň o dĺžke 150mm a do chemickej kotvy zatĺcť roxor o10 vzdialených od seba 150mm. Murivo - každú druhú tehlu kotviť roxorom v malte. Deku prepájať nemusíte.
Odpovedať
Suhlasim s roman_x, to je najlepsi sposob ako to urobit :)
Odpovedať
@roman_x @bulls7 Chlapci zaklady aj deka su monoliticke resp ako som pisal su jednoliate aj pod hlavnou stavbou aj pod pristavbou
Odpovedať
@maros173 no a na to ti povedal, ze to netreba odliatovat, len trosku inak :D
Odpovedať
@maros173 Ved Ti pise ze murivo kotvit roxormi v malte... ci co nechapes
Odpovedať
@maros173 - do muriva - do každej druhej tehly zatlč po krajoch dvojicu 10 roxor do maltovej špáry a na novej ju vtlač do maltového lôžka.
Odpovedať
@kejsix nehas co ta nepali.. @roman_x rozumiem mam este nejake zvysne chemicke kotvy tak vyvrtam do spary dieru, vyfukam, dam tam chem kotvu+roxor a urobim lozko do pristavbovych tvarnic ktore vyplnim..a teraz mozem pouzit lepidlo na porobeton alebo je potrebne pouzit maltu? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@maros173 Keď má prístavba rovnaký základ tak by tam nemal byť problém ale ja by som urobil presne to čo sa ti nechce a murivo prepojil tým zasekaním aby malo normálnu väzbu ako zvyšok.
Odpovedať
@martosko to nie este musi byt nejaky sposob. A co ak by som to oddilatoval co by sa mohlo stat ake su rizika? Natupo to vymurovat a oddilatovat tak ako nenosne priecky?
Odpovedať
Profilova fotka
@maros173 rozmýšľate správne, aj keď sú spoločné základy, prístavba sa bude vo svojej hmote správať inak ako jestvujúca stavba. Cieľom káps a trnov pri jednotnej stavbe je zapojiť prvky do statiky, teraz to nepotrebujete a dilatácia je jednoduchšia a účinná, je to riadený posun.
Odpovedať
@jan45 dakujem za odborny a pozitivny nazor :) budem teda dilatovat..viete mi prosim odporucuit nejaky dilatacny pas?
Odpovedať
Profilova fotka
@maros173 na klznú vrstvu satačí 2 cm polystyrénu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Polystyren bude vypln a nejake L profily davat ? Pliesky? @jan45
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, viete mi poradiť ako spraviť vchod do domu? Je tu problém, že okolo domu to bol obkopané a zrejme to bude klesať. treba kotviť k domu? plán bol betónové schody + podestu pred domom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?