MPI 25 na murovanie?

Ahojte, dá sa použiť strojová omietka MPI 25 na murovanie? Zostalo mi zopar vriec a chcem vymurovať podstavu krbu, tak či je to možné po pridaní cementu? Koľko ho treba na 40kg vrece? Vďaka za odpoveď
Odpovedať
@flexikexi rozmysli si, ci par usetrenych chechtakov stoji za to aby sa ti to po kratkej dobe rozpadlo. Hlavne ked ides murovat krb, kde je aj nejake to pnutie od tepla. Ked je hmota raz urcena na omietky, asi budelepsi napad kupit vreco murovacej malty, pripadne si maltu zamiesat
Odpovedať
Profilova fotka
vzdy ked niekto napise takuto keketinu, tak sa pozriem z ktoreho kuta je... a vacsinou je to stale z toho isteho kuta.......... 🙂
Odpovedať
@flexikexi smelo pouzi,primiesaj cement cca 1/3.dokonca sa ti bude lepšie robiť lebo je tam viac vápna a prísad...
Odpovedať
@mimms Co je na tom keketina? Je to zmes vapna, piesku a cementu? A z coho je podla teba murovacia malta?? A ty si z akeho kuta?
Odpovedať
@flexikexi v podstate to je to iste len rozdiel je v strukture piesku a mpi ma viac chemie. Len pocitaj s tym ze sa ti bude zle murovat.
Odpovedať
@stano8 dobre sa mu bude murovat, lebo je tam viac vápna a plastifikatorov...
Odpovedať
@flexikexi osobne by som neodporúčal na murovanie, mpi 25 ma pevnosť v tlaku menej ako 2,5MPa, čiže môže popraskat. Pre porovnanie murovacie malty majú od 5MPa.
Odpovedať
@daralbajda o dost dlhsie to tuhne kvoli spomalovacu a pri viac radov to bude vsetko plavat
Odpovedať
@lstherm po pridani cementu by v tom problem nebol
Odpovedať
@lstherm @stano8 ved ale ide murovat podstavu pod krb , tam nebude takmer ziadna vaha... priecky sa bezne muruju na MVC , dokonca aj obvodove murivo na MC sa muruju len nosne piliere ,ci kominy..
Odpovedať
@daralbajda dobre v poriadku nehľadám sa, len aby sa tu o mesiac nepísalo že praská mi krb, prosím poraďte mi. Pekne vianoce prajem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?