Mám sieťkovať Porfix alebo nie?

Zdravim.. poraďte.. bungalov je z porfixu.omietka bude strojov a.. otázka.. sietkovat alebo nesietkovat porfix pod omietku ??? Alebo iba rohy ??
Odpovedať
Tiez ma to zaujima. Myslis lepidlo sietka a na to stroj. Omietku, alebo strojovu omietku so sietkou vsade?
Odpovedať
Profilova fotka
Na priečky áno, na nosné steny nemusí byť
Odpovedať
@majko1989 dával som sieťku do omietky. Všade. Celoplošne. Kleber som nedával, lebo je to podľa mňa zbytočnosť. Omietky ručné.
Odpovedať
@majko1989 my sme sietkovali iba rohy.. popraskala nam viditelne na par miestach, ale nic strasne..Urcite by som koli tomu nesietkovala nabuduce.. Sused ma presietkovane vsetko a aj tak ma praskliny, zhruba take, ako aj my..
Odpovedať
...ja mam Ytong , a vsade vsade som sietkoval,omietky rucné.A jedine kde mi to strelilo bolo schodisko na tej vysokej stene,vodorovne asi 1,5m tam,odkial zacina 1.šiar na hornom podlažì
Odpovedať
@akvi ja mám presietkovane všade a nemám prasklinu nikde. :-) Sietkoval by som aj druhý krát. :-)
Odpovedať
@majko1989 tiež som sietkoval celý dom, mame ytong a nikde žiadna prasklina. Určite by som sietkoval aj druhý krát
Odpovedať
@majko1989 ten čo to bude robiť by mal povedať čo treba sieťkovať a čo nie. Určite prechody rôznych materiálov, tam kde sú káble,voda a kanalizácia. Mne robil omietky chlap čo to robí 20r a dáva sieťku tak aby nemal reklamácie a mi povedal že pri strojovej robí celoplošná niekedy viac škody ako úžitku.Nemám celoplošne a praskliny nemám stavba z porfixu.
Odpovedať
Mam sieťku na celom dome okrem pivnice. Napenetrovali, prvá vrstva sadre a vložená sieťka, následne druhá vrstva sadre. Strojove z PL. rozdiel na celom dome bol 300e. Viem ze keby mi prasklo tak by som si hovoril ze pre chýbajúcu sieťku, teraz klak praskne tak už pre niečo iné. Mentálne bez prasklín a ak by som robil znova tak si dám opäť sieťku
Odpovedať
Ono zalezi aj ako je stavba vyzreta resp. kolko vody je v murive. A taktiez ako si stavba sadne, to je tazke predom odhadnut. Kritickejsie je to u poschodovych stavieb s betonovymi dekami.
Odpovedať
@megdesign ako dlho už bývaš? Nám sa prvá prasklina urobila po asi 4rokoch.. Ale myslím, že je prehnané ju nazývať prasklinu, je tenká ako vlas.
Odpovedať
Ja mam porfix, sietka vkladana do cementovej strojovej omietky. Prasklinky sa ukazuju, zial.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi druhý rok.
Odpovedať
@majko1989 sietkuju sa iba rôznorodé materiály. Sieťka sa vkladá do omietky. Omietkarska sieťka. Nie sieťka na zateplovanie !.
Odpovedať
Tiež sa zvykne dávať regulátor nasiakovosti :-)
Odpovedať
Mne vplyvom rozdielnej tepelnej roztiaznosti betonoveho venca a porfixu v zime na niekolkych miestach praskla, pricom sa vratila na povodne miesto po vyrovnani teplot. Hold nebolo zateplene. Sietka by tomu nezabranila.
Odpovedať
@logo22 prečo priečky áno ?
Odpovedať
Profilova fotka
@majko1989 pretože je to priečka 8-) 8-) Lebo tenké priečky sú skôr náchylné na nejaké vibrácie a posuny a roztažnosty. U hrubých múroch sa to nestáva, respektíve také tlaky a vibrácie nevznikajú
Odpovedať
Profilova fotka
Raz som si dal tú námahu a pozrel som si všetky návody omietkových zmesí, ako je potrebné pripraviť podklad a to pri pórobetónových tvárniciach a aj pri tehle. Kliknite sem: https://marcus.sk/blog/omietky-vhodne...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@tominohorvath Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť - aká gramáž sieťky je vhodná pre omietanie RD - porfix? omietkárska sieťka - čiže perlinka sklovláknitá napríklad? @marcuss
Odpovedať
ja ma thermalicu, zatial nezateplenu ale hruba stavba vyzreta cez zimu, strojove omietky robene v lete, zo sietkou a rohy som sietkoval s lepidlom... a hold...praskolo mi v rohe, nazvyme to taka mikroprasklinka, ktoru som zbadal az po namalovani steny a praskla mi omietka aj v troch rohoch okien (pod oknami su zamurovane roxory), hrubka omietky do je 1cm. tak boli vysunute krabycky na zasuvky a vypinace. pred malovanil bolo tu prasklinku vidiet len ked sa velmi detailne pozeralo na stenu, po namalovami sa to hned zvyraznilo. omietka je vapenocementova takze opravu prasklinky na plochej stene je troksu vidiet ale nic strasne. sietkoval. by som vsetko kriticke znova
Odpovedať
@peci100 robil si si to kvalitne ako si len vedel a aj tak si to praskne kde chce 😢 Nie si ani prvý ani posledný Tak ser na to a pred ďalším plošným maľovaním si to vyspravis šťukaterskym akrylom.
Odpovedať
Sieťkuj...viac roboty lepší výsledok..
Odpovedať
@peci100 pred malovanim ani niektore prasklinky nebolo vidiet... oprava
Odpovedať
@rkorba ano tak. keby to prasklo a by som nesietkoval tak by som nadaval,ked to prasklo a som sietkoval tak nadavam... a sietkoval som lebo som mal cas a stalo ma to min. financii (keby cas nebol, nebolo by to)
Odpovedať
Ja ma ytong bývame 11 rok sietkoval som na lepidlo a na to jemná, tetaz keby robím to isté len na vrch dám asi sadrovu omietku nikde ani prasklina sused to teraz tiež tak robil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?