Heluz plus 30 a polystyren eps 70F 100, správna kombinácia?

ideme kupovať dom, ktorý je momentálne v štádiu hrubej stavby a má byť dokončený na kľúč. podľa projektu je stavaný z tehly heluz plus 30 a má byť zateplený polystyrénom eps 70F hrúbky 100 mm. všetci známi čo už stavali mi radia, aby som sa pokúsil so staviteľom dohodnúť na zateplení väčšej hrúbky, minimálne 15-20, vraj cenovo by to nemalo byť výrazne viac. ja sa v týchto veciach nevyznám, len predpokladám, že ak to takto projektant navrhol, tak by to malo byť v poriadku. čo si o tom myslíte?
Odpovedať
@ban Ahoj. Zateplit co největší tloušťkou EPS, protože to již nikdy nespravíte. Pokud nejsou ještě okna, tak tomu i přizpůsobit usazení oken. :-)
Odpovedať
@ban urcite viac ako 100mm, s 200mm nic nepokazite...
Odpovedať
Nezabudnite: - Izolácia SOKLA - Izolácia prekladov a na ostenie okien - Izolácia strechy min 30cm -Izolácia stropu min. 40cm - Izolácia podlahy min 15cm / ale to už asi nespravíte / - Izolácia obv. stien min. 15cm - Okná 3sklo / nezabudnite na pásky okolo okien / atď atď . :-) a samozrejme niekoho kto Vám toto všetko nespacká
Odpovedať
Ked sa bavime len o stenach podla mna 300+100 mm je štandardne riešenie pokial nechcete ist do nizkoenergetickeho domu. Sice je pravda ze s vacsiou hrubku nic nepokazite , ale v konecnom dosledku ani toho vela nevyriesite. Pri vacsich hrubkach zateplenia potreba energii na vykurovanie az tak vyrazne neklesa. Samozrejme , k tomu musite mat optimalne navrhnute aj ostatne konštrukcie, do strechy 300 mm izolacie a do podlahy aspon 120. Nezabudnut na základy a dobre osadiť okna s trojsklom ako spominali ostatni v komentaroch. Pri splneni podmienok ako som uviedol by navysenie hrubky izolantu zo 100 na 150 mm by malo navratnost cca 15 rokov( hruby odhad). Je na Vás ako to zvážite.
Odpovedať
@ban Do 15 cm EPS to ma este nejaky zmysel, alebo zmenit na Nobasil FKD 100, je to aspon kvalitnejsi material
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?