Cena hrubej stavby 4500 €. Vela? Malo? Akurat?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosim o Vas nazor. Je cena 4500 € primerana cena cisto za PRACU - lepenie izolacie na zakl. dosku, murovanie 130m2 dom z Ytong 300 - obvodove mury a stity + 36m2 obvod a stity garaz z Ytong 250, salovanie a zateplovanie vencov a stlpov, ukladanie armovania, murovanie nosnej steny z Ytong 250, stavanie vnut. priecok z Ytong 125, stavanie a zalievanie 3 stlpov z beton. tvarnic. Cize na komplet postaveny dom a garaz mimo zakl. dosky a strechy. VSETOK material sme si zabezpecovali a platili sami. Ide LEN o pracu. Dakujem za rady!
Odpovedať
@mackoke ano tak, ale na to doplatime. Ako na Ukrajine, kde lekari ziskavaju podvodom tituly a potom ludi operuju a preto to tam vyzera tak ako vyzera. Smutne vsak je, ze tito ukrajinski lekari teraz idu ku nam a uz tymto rokom ich tu je vyse 400. Takze toto je vysledok toho, ze lekar zaraba menej ako herec a ine nic realne neprodukujuce povolania....
Odpovedať
Profilova fotka
@weggie a este si zober, zeby si to robil cez dovolenku..cize zamestnavatel ti plati za ten cas, co ty si robis na svojom. cize 135 eur usetrenych na majstroch + neviem, kolko dostavas v praci na den, no povedzme 40 eur + peniaze, ktore by si vynalozil na dovolenku, ak by si isiel niekam, napr do chorvatska, ale neides, lebo murujes. = uz je to pekny peniaz. viem, clovek to az tak neuvidi, ale usetrene su!. rozdiel je len ten, ze nelezis na piesku v chorvatsku, ale uzivas si doma na malte :D
Odpovedať
tymto pohladom zarobis za tyzden viac ako fico oficialne za mesiac :-D Ale je to pravda a v dnesnej dobe i zdrave, lebo 90% ludi chyba pohyb na cerstvom vzduchu!
Odpovedať
@godfather Vážim si KAŽDÉHO človeka, ktorý rozumie svojej práci, ale keby sa ti motal zubár okolo jedného zuba mesiac, ktorí ti má vytiahnuť za 10 minút, zaplatil by si mu,ak by zobral za hodinu svojej práce 50€, a to nepočítam, že ťa zub strašne bolí , zaplatíš to ?.. to by si hrešil, že ..., alebo ak by mäsiar zabíjal prasa namiesto 1 dňa, napr. 2 týždne a zobral by si za deň len 30 €, zaplatil by si mu 14x30 € = 420 € ? ... čo teraz ? atď. Uvádzaš absolútne zlé príklady, je to BLUD - hoci to tak funguje. V práci murára existuje na Slovensku ohodnotenie - hodinová prípadne úkolová mzda, ktorá, žiaľbohu, nedosahuje úroveň Nemecka, Anglicka atď,, ALE SI UVEDOM, ŽE ANI INÝCH PROFESIÍ !!! TAKŽE - SMETIAR, UPRATOVAČKA, PILČÍK V HORE, LEKÁR, IT PRACOVNÍK A TIEŽ SÚ OD "FACHU" - SI NEZASLÚŽIA AKO TY - LEN TY MURÁR ??!!! UVEDOM SI, ŽE VŠETCI PRACUJEME ZA DROBNÉ, A AK STAVIA NIEKTO DOM , 70 % ĽUDÍ SI POŽIČIAVA, ABY MOHOL NIEKDE HLAVU SKLONIŤ A MUSÍ SPLÁCAŤ - 20-30 ROKOV, ALE TY " BOSS" CHCEŠ SVOJE, LEBO SI FACHMAN - AK SI MURÁR V NEJAKEJ FIRME, BUĎ "HRDINA " A POVEDZ MAJITEĽOVI, ŽE ZA DROBNÉ NEPRACUJEŠ, PÝTAJ SI 300€/DEŇ, KAŽDÝ ŤA VYSMEJE A BUDEŠ NA ÚRADE PRÁCE ! To je realita SLOVENSKA, čiže aj pláca za murárske práce, funguje na základe dopytu - ponuky, a ak niekoho, ktorí sa nerozumie tvojej práci a TY ho "obtiahneš" svedčí o tvojej "genialite" a chrapúňstve, ale keby tak niekto teba, to by bolo nadávok.....Slovenská mentalita ... Ja osobne, by som nedal žiadnemu majstrovi 333€/deň za prácu, aj keby bol ten majster zo zlata, a ak by som sa dohodol na úkolovej mzde , tak bude pracovať ako robot - NEZASTAVÍ SA (žiadna cigareta,záchod,prestávka atď. , budem stáť nad ním - VONIA TI TO V TAKEJTO FORME ??, TO SOM SVIŇA ČO !! a to je môj osobný názor. Mzda má byť primeraná na slovenské pomery - či na mentalitu, niektorých jedincov - to neviem, je to len na ich názore. Šťastie je, že sú na Slovensku aj FACHMANI, ktorí vedia o čo ide a vážia si prácu aj ľudí !!!
Odpovedať
@psjp neviem nacom ficis, ale je to kvalita... niecomu si neporozumel alebo ti unika podstata veci??? ja suhlasim ze existuje hodinova mzda alebo ukolova mzda, v skratke povedane, ak si s niekym dohodnem ukolovu mzdu, co sa mi zda ferovejsie, nakolko hodiny mozem natahovat ako chcem, tak za ukol napr osadenie okna chcem 20€, ty suhlasis a das mi teda pracu, lenze ak je majster supersikovny a stihne to za minutku tak potom co? akoze ho nevyplatis lebo zarobi 20€ za minutu a nie je to adekvatne na slovenske pomery??? tak potom naco nejaka dohoda pred vykonanim prace? nie som murar ako si myslis, ale vedz ze takto to nefunguje... ak sa raz s niekym na niecom dohodnes tak by to malo platit a nie po vykonani prace vymrvat a nedajboze nezaplatit...
Odpovedať
@godfather neurážaj, nereagujem len na teba, ale záver tvojho príspevku, že tvoj priateľ dal 6 murárom 2000 €/deň, aj keď je to jeho vec, ja by som nedal ! je to moje rozhodnutie ! ,ale ja VYSLOVUJEM LEN SVOJ NÁZOR, PRESNE AKO TY ( čítať ešte viem ), a tiež na viacero "murárov- fachmanov " na tomto a na iných fórach, pretože to sa nedá čítať, také ego, dôležitosť ... Čo je to za investora - majiteľa domu, ak by mu 6 murári robili múry 2 týždne, veď keď som na stavbe tak vidím ako im to ide, či nie ? stačí mi hodina na to, aby som si o nich spravil úsudok , a ak nejde tak sa lúčime( nie som blbý ) a čo sa týka dohôd nikdy s nikým sa nedohodnem, aby som mu dal na deň 333€, ako v prípade tvojho priateľa ( ešte raz prízvukujem - jeho vec ), ver mi, že zo 6 murármi sa to dá spraviť kvalitne, hoci aj za dva dni a to budú mať čas aj na pivko, ale hlavne za lacnejší peniaz ( asi je zazobaný 300€ hore, dole), čiže nijaká pointa mi neunikla len VYSLOVUJEM SVOJ NÁZOR NA TVOJ PRÍSPEVOK ! Dohoda je dohoda ,( každý nech zaplatí,za vykonanú robotu, ale aj murár nech má svedomie, a neodrbáva - to sú Slovenské pomery ! ), 8-) ako píšeš, ale nie za také prachy !
Odpovedať
@psjp podla tvojich slov neviem identifikovat ci si staval, stavias alebo budes staviat... ja osobne preferujem platbu za ukol, murari beru vacsinou za murovanie od mnozstva materialu, takze ak je potrebne mnozstvo napr 70-80kubikov ytongu a murari beru za kubik od 25-45€ tak si to skus vypocitat kolko to asi je... teraz mas k dispozicii dve 6clenne partie, ktore chcu uplne rovnake peniaze, jedna partia to bude robit dva tyzdne, druha partia den dva, koho si vyberies? mimochodom robili mu to original majstri priamo z ytongu co postavia cca 50domov rocne... ak som ta urazil, ospravedlnujem sa, vyslovenie môjho nazoru v tejto teme je uplne od zaciatku az dokonca v uplnom súlade a asi sa aj zhoduje s názormi uzivatelov kedze moje prispevky maju tolko likeov... skus checknut celu temu ci najdes aj ine prispevky s takym mnozstvom likeov... o sukromnej poste kde ma uzivatelia ziadali o kontakt na tu partiu uz rozoberat nebudem... chapem ze musi existovat aj opozicia a takmer vzdy sa najde minimalne jeden co bude oponovat a nebude suhlasit, zial si ale mensina...
Odpovedať
@godfather máličko niečo som staval, pretože už 20 rokov pracujem v stavebníctve ( majster-stavbyvedúci ), počas tých rokov som pracoval aj pre súkromné stavby , takže viem aj niečo máličko o cenách ( naceňoval som zopár stavieb ), viem niečo aj o murároch (počas pôsobenia som sa s nimi stretol ), ver mi, že sa dá rozumne dohodnúť aj na cene práce, a aby som to uzavrel, aj keď som menšina nevadí mi to, ale zatiaľ sa spolieham na svoj rozum a úsudok, aj keď sa môžem aj mýliť, ako každý človek, ale ak bude niekto potrebovať partiu na murovanie za lacnejší peniaz rád pomôžem ! Slovensko má veľa šikovných ľudí, len tá túžba, pud po veľkých peniazoch, je dosť silná/ý, u každého z nás a niekedy sa uchyľujeme aj k ...
Odpovedať
My sme si tiez dali postavit dom jednej partii...vo svahu,myslim ze dost velkom...rozmer platne cca 12x11m...pivnica komplet DT30,nosné priecky DT25...komplet zakladove pasy,platna,steny obvodove aj nosne,zb strop,izolacia ipou,zateplenie xps 10cm,nopovka nas vysla 20.000e praca s materialom.. a zvysok sa muroval z ytongu,prizemie aj podkrovie,ukoncene vencom nam zobrali cisto len za pracu 3500e,material som si financoval sam...tiez myslim ze nie najhorsia cena... Ale dnes by som sa do toho pustil asi sam,kopu penazi by ostalo doma..komplet krov s pokladkou krytiny cca 1300e za pracu ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@corsa202 Ahoj môžem tiež dostať kontakt na tú partiu čo Vám stavali z Po? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@bigmanik ozvala sa vám pani ?poprípade viete mi odporučiť nejakú firmu alebo partiu? Vdaka
Odpovedať
@piti255 mozem poprosit kontakt na partiu prosim?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@alzbeta162 napísal som správu
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?