Bude biely Porfix aj vo vyššej triede ako je P2 440?

Zobraz úvodný príspevok
Nemáte niekto informácie či príde biely Pofix aj vo vyššej pevnostnej triede ako je P2 440 ? Viem - najjednoduchšie by bolo zavolať do porfixu - len potom sa ich obchodného zástupcu nezbavím.
Odpovedať
Profilova fotka
@mysky Dobrý deň, V prvom rade Vám ďakujeme za spätnú väzbu. Situáciu určite preveríme a budeme na ňu reagovať v najbližších dňoch. S pozdravom Technická podpora Ytong
Odpovedať
Profilova fotka
@mysky Dobrý deň, Vaša zlá skúsenosť nás naozaj mrzí. Aj keď sa snažíme dôkladne preškoliť našich dopravcov, je ťažké zaručiť sa za každého jednotlivca, každopádne sa pokúsime spätne pozrieť na to, kto je za túto dodávku zodpovedný. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujeme a ešte raz ďakujeme za spätnú väzbu. Ak Vám v súčasnosti môžeme v niečom pomôcť, prosíme, aby ste sa ozvali priamo nášmu technikovi Ing. Robertovi Turanskému, kontakt nájdete na webe ytong.sk S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
Profilova fotka
@ytongsk Ďakujem za reakciu. Pomôcť nepotrebujeme, pretože reklamácia je v podstate vybavená. Je to uzavreté. Veríme však, že materiál na priečky, ktorý budeme nakupovať približne za 14 dní, bude už v poriadku. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mysky Ďakujeme, keby čokoľvek, ihneď sa môžete obrátiť na pána Ing. Turanského, bude Vám k dispozícií. Pekný deň Vám praje technická podpora Ytong
Odpovedať
Profilova fotka
Včera mi naviezli tvárnice z bieleho porfixu a zároveň založili prvý rad...nedá sa povedať aby pri vykládke boli nejak extra opatrní a čo som videl rozbalenú paletu, tak určite budú poobíjané rohy, tak až som sám zvedavý čo ma čaká pod ostatnými fóliami....
Odpovedať
Profilova fotka
@mysky Dobrý deň prajeme, Ešte pre doplnenie témy reklamácií by sme radi pripojili aj vyjadrenie od pána Ing. Turanského, ktorý reagoval na túto situáciu, veríme, že uvedené pomôže hlavne ostatným staviteľom v prípade, že sa dostanú do podobnej situácie. "Úvodom sa Vám musím ospravedlniť za spôsobené problémy pri realizácii stavby a tiež nás mrzí Vaša nespokojnosť .Nakoľko nepoznám celé pozadie príbehu, nie je možné aby som sa vyjadril k postupu kolegu pri reklamácii. V každom prípade ale máte nárok na dodávku kvalitného nepoškodeného materiálu a pokiaľ ho nedostanete máte právo to reklamovať. Všeobecne - Vaše reklamácie majú prínos aj pre nás, nakoľko sa dozvieme o problémoch a vieme čo máme riešiť - či sa jedná o častý prípad, alebo sa jedná o ojedinelý prípad. Najlepšie je ale riešiť reklamácie, ako aj spomínanú Vašu spätnú väzbu priamo s našou spoločnosťou, kde sa dostanú Vaše pripomienky priamo na stôl konkrétnemu človeku, ktorý môže nejakým spôsobom vzniknutú situáciu riešiť. Riešenie problémov, ako aj vznášanie kritiky na rôznych webových fórach nemusí splniť žiadaný účel. Veľakrát totiž nevieme o koho sa jedná, príp. sa o nespokojnom zákazníkovi a jeho kritike ani nedozvieme, nakoľko nie je možné vedieť o všetkých príspevkoch ktoré na fórach odznejú. V rámci reklamácie môžete dostať buď výmenu tvárnic, alebo vysprávkovú maltu, ktorá slúži na opravu tvárnic a jej zloženie je také aby nevznikali pri jej použití tepelné mosty. Tvárnice sa zásadne murovacou maltou nevyspravujú. Pri každej reklamácii podpisujete reklamačný protokol. Pokiaľ nie ste spokojní s riešením reklamácie máte právo protokol nepodpísať a proti postupu riešenia reklamácie sa odvolať. Zhrnutie: Riešenie reklamácie je vždy individuálne a záleží od konkrétnej situácie. Existuje niekoľko spôsobov kompenzácie škody: - pokiaľ máte silne poškodené tvárnice už pri rozbaľovaní paliet, odporúčam Vám ukladať tvárnice na jedno miesto. Následne pozvať odborného poradcu ktorému patrí príslušný región podľa miesta Vášho trvalého pobytu na reklamáciu. Poradca Vám vyreklamuje tvárnice. - pokiaľ máte tvárnice už zabudované, prípadne poškodenie tvárnic nie je veľké, odborný poradca Vám ponúkne vysprávkovú maltu. Prípadne tiež existuje možnosť kombinácie. Čo sa týka poškodenia môže vznikať pri rôznych príležitostiach: 1) pri preprave materiálu - každý dopravca je pri preprave povinný mať tovar pripevnený, aby nedochádzalo pri preprave k jeho posunu a následnému poškodeniu. Prax je ale taká, že tovar je často nedostatočne, alebo vôbec neupevnený. Výsledkom je, že palety do seba narážajú a tvárnice sa poškodzujú. 2) pri vykladaní, nakladaní, alebo manipulácii s paletami - na manipuláciu (vykladanie, nakladanie, prekladanie) paliet sa musí vždy používať tzv. „C“ záves. Manipulácia s paletami pomocou gurtní je zakázaná. Pri použití gurtní totiž dochádza k deformácii paliet a výsledok sú poškodené tvárnice. 3) skladovanie paliet na stavbe je možné výlučne v jednej vrstve. Stohovanie paliet na seba je na stavenisku zakázané z dôvodu nerovného podkladu a následnej deformácie paliet." S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
Profilova fotka
@danifedor Dobrý deň, Treba porovnávať porovnateľné a hlavne nepaušalizovať. Nevieme aký typ tvárnic ste mali Vy a aký typ tvárnic mal Váš sused. Porovnávať by ste mohli pokiaľ by ste mali rovnakú hrúbku, rovnakú pevnostnú triedu tvárnic a tiež objemovú hmotnosť ale zase tam vstupuje aj faktor ktorý nevieme ovplyvniť – doprava a skladovanie. Vysoká tepelnoizolačná schopnosť tvárnic ide na úkor pevnosti a objemovej hmotnosti. V princípe platí - čím lepšie tepelnoizolačné parametre tým nižšia objemová hmotnosť a nižšia pevnosť. S tým samozrejme súvisí väčšia krehkosť a náchylnosť na poškodenie. Pokiaľ budete porovnávať v odolnosti na poškodenie tvárnicu Ytong Theta P1,8-300 a Ytong P6-650 výsledky budú diametrálne odlišné a v prospech tvárnic P6-650. S pozdravom technická podpora Ytong
Odpovedať
@dvorcidlo0 ..biely je drahsi....krehsi...krivsi...lepsie sa brusi..ale to je tak vsetko..a nie je taky hladky ako ten stary..zatial na prt robota s nim :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nema prosim niekto dalsi skusenosti s tymto stavebnym materialom?
Odpovedať
Profilova fotka
Muroval som z bieleho porfixu a robilo sa s nim veľmi dobre. Sem tam boli obité rohy, ale nemal som problém vyreklamovať a menili mi kus za kus.
Odpovedať
No , tak porfix neaký ten deň - ponúka už aj P4 600 , dokonca aj 20 cm P4 600 vku (čiže skoro ideál 25 na obvod a 20 na nosný múr ) ....tepelný odpor R však zatial nedoplnili no podľa výpočtu mi vychádza pri 25 cm.....R-2.23 v suchom stave - R-1.66 pri 5% vlhkosti..... V stavebninách o ňom ešte síce vraj nepočuli ale na ich stránke sa už neaký ten deň nachádza....cena by mala byť tá istá aspoň podľa ich stránky....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@jaja2406 Zdravím ako to bolo s presnosťou pri murovaní ? Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lamra - ahoj prosim ta daj info ci si sa rozhodol pre biely porfix / a skusenosti atd../ alebo pre ytong .My ideme stavat na buduci rok a ani my sa nevieme rozhodnut ci biely porfix alebo ytong 30cm.Dakujem za radu :-)
Odpovedať
Mame biely porfix,tvarnice poobijane ozaj minimalne,nasa spokojnost je vsak maximalna :-) akurat co,tak neboli uplne presne,ale sikovny majster si poradi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mike87 - nazdar...celkom to uslo...na porovnanie som mal aj par tvarnic ytongu...Ytong ma 600 mm Porfix 500 mm..takže jednou kockou viac položis. Porfix ale objemová hmotnosť 440 a Ytong 350...cize lahsi Ytong aj ked o 100 mm dlhsi. Na pilenie urcite odporucam pozicat si pilu...vies to aj rucne...ale je to pracne a menej presne....inac rucne sa mi lepsie pilil Porfix. Kazdopadne...s Porfixom som spokojny...kebyze zacinam odznova idem znova do Porfixu...cena je lepsia a vychytali vela much, s ktorymi som sa ja potykal ako jeden z prvych...a do sirky vacsej ako 300 by som nesiel...zbytocne pracne a drahe...Ytong je asi presnejsie ako Porfix...ale bolo to zanedbatelne. Mury som si vytiahol kompletne sam...ako nosne tak aj vnutorne priecky. A nie som stavbar :) Takze za mna kazdopadne spokojnost s Porfixom ;)
Odpovedať
lamra - dikes za info ,potesilo velmi .My ideme do 30cm ytong alebo porfix na buduci rok .Takze budem davat pon ;-) uky do vsetkych stavbnin a uvidime .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@lamra muroval som priecky z bieleho porfixu...je krivsi...ked clovek drzi jednu stranu vo vahe druha mu uchadza.... stale sa rozhodujem co na obvodove mury...ci ytong alebo biely porfix. V stavebninach mi povedali, ze biely porfix stale obsahuje nejaky bordel a je to aj na nom vidiet - je sivsi...nie je taky biely ako ytong. Ako sa dava lepidlo na ytong? v tomto videu na spojove strany nedavaju, len to ukladaju:) https://www.youtube.com/watch?v=6zY5z...
Odpovedať
nedavali na perodrazku, ale zaroven si si mohol vsimnut, ze zvyraznovali, ze tam kde nebola PD,tak tam davali!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
V polystyrene a plaste je viac rakoviny jak v sivom porfixe a nikto to neriesi. Za rok bude ytong lacnejsi jak porfix. Porfix presiel na bielu a biela je ludom sympatickejsia ako seda. Lebo uz desat rokov sa siria klebety o bordeli v porfixe. Keby tam bol bordel,tak do tyzdna je porfix odstaveny. O to by sa spinava zapadna europa okamzite postarala...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?