Aký Y-tong - Lamdu alebo P2-400 ?

Zdravím všetkých, Viem ,že tychto tém je tu veľa,ale predsa sa opýtam aj já. Ideme stavať Bungalov 13,5m x 14m(vlastný návrch),základovu platnu už máme. Chcem stavať z Y-tongu,určite z hrúbky 30cm + 15cm zateplenie. Strop ide betónový,bud monolit alebo vložky Premac(ale rozmyšlám aj nad Rectorlicht :-| ) Nevieme sa rozhodnúť,či obvodové múry stavať z Ytong LAMBDA+ P2 -350 PDK alebo P2-400. Projektant mi doporučil obvodové P2-400 a vnutorné -nosné P4-500. Rozdiel v Lamde a P2-400 je cca 300euri.Viem,že Lamda ma lepšie tepelne vlastnosti,ale ked som čital v rozných diskusiach,že nie je taký pevny,...atd,že by už stavali z P2-400. V projektoch mám dokonca obvodový až P4-500. Nemôžem to mať,kvoli tej betonovému stropu? Murári mi hovoria,že mám dať obvodový Lamdu a vnutorné -nosné P4-500. Tak teraz neviem,aky objednať. Ďakujem za každý názor a radu!
Odpovedať
Profilova fotka
@branis hlavne podla projektu...
Odpovedať
@branis Rozdiel medzi lambdou a p2-400 je 3,35€/m2. Za to mas 8cm polystyrenu gratis! Pocuvni projektanta a daj navyse EPS, povedzme 20cm. Bude to lacnejsi variant, ale lepsia izolacia aj pevnost v tlaku.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@branis murarri hovori almbdu lebo je lahsia. lahsie sa reze... :)
Odpovedať
@mucikovci a ešte ľahšie sa nosí :-) @branis radšej pridaj na izolácii namiesto lambdy (jedine žeby si staval dom bez zateplenia - vážne, aj takí sú)
Odpovedať
Hm, zaujimave, ja ked som kupoval minuly rok Lambdu p2-350, tak bola lacnejsia ako klasika P2-400. Co mi prislo aj logicke kedze v lambde je menej materialu a viac vzduchu.
Odpovedať
@danculd Nie LOGIKA ale marketingový trik na ľudí.
Odpovedať
@matorado projektant mi doporučuje P2-400 a 15 zateplenie, takže mám ist do P2-400 a 20 zateplenie? Tak to myslíš??
Odpovedať
@branis Ano, presne. V zmysle tenke (ale dostatocne pevne) nosne murivo a hruba izolacia. Toto riesenie je najlacnejsie ale zaroven najlepsie. Ale 15 cisel tiez nie je zle.. Zavisi, co chces dosiahnut.
Odpovedať
@matorado no dal by som 15 izolaciu,myslím,že by to bolo dost. Len ked všade pišu,aj diskusiach o Lamde,aka je super,...Poznam jedneho,on tiež ma strop premaco ,daval Lamdu +15 zateplenie,že by inak nerobil...Nechcem spravit sprostost,preto som položil aj tuto otazku... :-|
Odpovedať
@branis To nie je bohvieaky argument. Ja mam 29 tehlu + 20cm EPS a tiez by som nerobil inak... ;-) Lambda (a Theta) bola vyvinuta pre "dychacov", ktory trpia polystyrenofobiou. My ostatni rozumieme, ze murivo ma niest dom a EPS izolovat. Ak skombinujes lambdu s nie dostatocne hrubym EPS, moze sa stat, ze rosny bod bude v murive, nie v izolacii. Vznika potencialne riziko plesni - typicky problem starych domov na ktore domaci kutil bacol 5cm EPS. Takze opatrne. http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-v...
Odpovedať
Nikto žiadne nazory? Takže mám isť do P2-400?a 15 zateplenie?
Odpovedať
Jednoznačne P2-400 ..Lambda je mäkučká...Ja staviam taktiež bungalov a dávam Y25cm P4-500 komplet aj obvod.+ EPS 25cm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@branis tiez som sa bavil s jednym projektantom a na bungalov radil 30cm P4-500
Odpovedať
@mirom113 cenu za Lamdu a P2-400 mam podstate rovnaku,rozdiel cca 100e. A potom ten tepelny odpor bude dobry?mam v planoch zateplit 15cm,mam ist viac,aspon na 20cm. Pytam sa preto,ked všade čitam len Lamdy a lamdy.....nechcem urobit nejaku chybu.... :-| (nosne dam určite P4-500)
Odpovedať
@kuracinarez už staviaš? Takže ideš tiež do P2-400...
Odpovedať
@branis 15 EPS a 20 EPS urobi len velmi maly rozdiel v tepelnej strate. Radsej dat kvalitnejsiu tehlu. Steny nemaju len izolovat, maju aj dalsie - nemenej dolezite vlastnosti /akumulacia, vlhkost, vnutorna klima/.
Odpovedať
@peto99 No nad tym som tiež rozmyšlal,ponukali mi heluz, ale zase že s tehlu sa horšie robi ,atd(večna tema tohto),...tak som sa rozhodol pre ytong....
Odpovedať
@branis Ytong sice nie je ziaden zazrak, ale ludia su spokojni. Murari ho samozrejme maju radi, lebo sa menej narobia. Vraj horsie izoluje hluk, ale iste je, ze je velmi nasiakavy, preto treba so zateplenim pockat, aby sa stihla odparit vlhkost. Schne az 2 roky. S tehlou byva tento problem zriedka. Stavanie z brusenj tehly je dnes velmi presne, takze aj tato vyhoda ytongu odpada.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 problem nie je nasiakovst, ale skutocnost , ze pri expedicii je obsah vody 20-30 percent. Je to dane vyrobou (autoklav).
Odpovedať
@branis Nie este nestaviam.Bavili sme sa o jednom bungalove a dal mi taky nastrel,akym smerom sa uberat co sa tyka materialov atd.No a hovoril o Ytong P4-500 plus zateplenie.
Odpovedať
@branis Odpor Y30 P2- 350+eps 15= 7,43 / Y30 P2-400+eps 20= 8,33 / Y25 P4-500+eps 25= 8,42
Odpovedať
@mirom113 P2-400 + 15 EPS?
Odpovedať
@peto99 P2-400+eps15=7,03
Odpovedať
@branis Takze majstri spominas? Tak to sa ti bude pacit este jedna matematika - ako mat majstrov zadarmo ;-) P2-400 30cm - 25€/m2 pezinska 29cm - 16,5€/m2 majstri - 30€/m3 = 9,90€/m2 murovky - cca rozdiel medzi ytongom a tehlou.. 8-) A este keby som ti mal poradit podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia, tak radim nebrusenu tehlu 24cm (P12) - 12€/m2 a na to 20cm EPS 9€/m2. Cize si na 21€/m2 a tepelny odpor steny 7,91, v prepocte 2,65€ za jednotku tep. odporu!
Odpovedať
na zaciatku ma kazdy prachy a rozhadzuje.potom pride konecna a povie si, ze tie bublinky navyse v ytongu by za 300 ecok ozelel. presne tak, je to marketingovy tah.treba radsej ozaj tu izolaciu. aj my sme kupili radsej ten pevnejsi.
Odpovedať
Vieš čo tak to radšej urob s betónu a budeš mať pokoj aj od hluku a nato capni 30NEO a je vystarané.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?